شایعه: بازسازی Metal Gear Solid توسط بلوپوینت گیمز در دست توسعه است

9 آذر 1399 - 11:00

بر اساس اطلاعاتی که از سوی یک منبع فاش کننده‌ی عناوین ویدئویی منتشر شده، به نظر می‌رسد بازسازی نسخه‌ی اول Metal Gear Solid توسط استودیوی بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) در دست ساخت قرار دارد.

سری بازی‌های Metal Gear Solid از عناوین خاص و زیبا در سبک اکشن مخفی‌کاری به شما می‌رود. از زمان جدایی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، این مجموعه با افت شدیدی مواجه شد؛ چراکه شرکت کونامی (Konami) با عرضه‌ی بازی ضعیف Metal Gear Survive شدیداً مورد انتقاد قرار گرفت. حال شواهد جدید منتشر نشان می‌دهد که به جای ساخت یک نسخه‌ی جدید از این مجموعه، یک اثر بازسازی شده در دست توسعه است.

کانال Moore’s Law is Dead اخیراً ویدئویی در کانال یوتیوب خود منتشر کرده و توضیح می‌دهد که استودیوی بلوپوینت گیمز به دنبال ساخت یک بازسازی از مجموعه‌ی Metal Gear Solid است. در این ویدئو گفته می‌شود که این بازسازی به مدت سه سال در دست توسعه قرار دارد. ظاهراً این بازی دارای کنترل‌های مشابه Metal Gear Solid V است که بسیاری از طرفداران این مجموعه به دلیل بی نظیر بودن مکانیک گیم پلی آن را تحسین می کنند. بنابراین ممکن است استقبال خوبی از این بازسازی شود.

این منبع ادعا می‌کند که مارک سرنی نیز به نوعی درگیر این روند بوده است. منبع Moore’s Law is Dead پیش‌تر نیز جزئیات صحیحی از عنوان God of War Ragnarok را ارائه داده بود. با توجه به این موضوع، احتمال دارد اطلاعات مربوط به بازسازی Metal Gear Solid نیز درست باشد.

به غیر از ویدئویی که توسط کانال Moore’s Law is Dead منتشر شده، جزئیات دیگری نیز در خصوص این بازسازی وجود دارد که به نوعی این ادعا را تایید می‌کند. یک ایستر اگ مخفی در بازی Demon’s Souls Remake وجود دارد که دارای یک بایت صدای مخفی در The Nexus بوده و بسیاری از طرفداران اشاره کرده‌اند که این صدا بسیار شبیه به صدای Rex از نسخه‌ی اول Metal Gear Solid است. حدود یک سال پیش نیز استودیوی بلوپوینت گیمز پیش از معرفی رسمی بازسازی Demon’s Souls، توییتی مرموز را منتشر کرد.

پیش از این نیز شایعاتی در خصوص عرضه‌ی بازسازی نسخه‌ی اول Metal Gear Solid منتشر شده بود. شایعات قبلی به عرضه‌ی این بازسازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ و پلتفرم رایانه‌های شخصی اشاره داشتند.

باید این موضوع را در نظر گرفت که اطلاعات منتشر شده در قالب شایعه قرار می‌گیرند و ممکن است اشتباه باشند. با این وجود احتمالات بسیاری در مورد درست بود آن وجود دارد. در هر صورت عرضه‌ی یک بازسازی از مجموعه‌ی Metal Gear Solid برای طرفداران بسیار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش خواهد بود.

Moein MM2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید