GoG 3 – Lara Croft

۱ مهر ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۴

تقریبا همه او را می شناسیم و کمتر کسی پیدا می شود که نام او را نشنیده باشد یا اینکه تصویری از او را ندیده باشد. او بزرگترین و برترین شخصیت بازیهای رایانه ای است که سال جدید، شانزدهمبن سال ورود او به دنیای بازی است.


اگر واقعا تا به حال نفهمبده اید که منظور چه کسی است، بهتر است باردیگر نگاهی به صفحه بیندازید. لارا کرافت جزء اولین شخصیت های اول زن در بازی بود که نه تنها بسیار قدرتمند و هشیار بود، بلکه خیلی هم زیبا طراحی شده بود و همه را به خود جذب می کرد. اولین گام لارا در دنیای بازی در سال ۹۶ میلادی بود. در آن زمان شرکت سونی با دستگاه اولش غوغایی به پا کرده بود و بازی Tomb Raider یکی از بازیهای موفق این کنسول بود. طراح و متفکر اصلی این بازی هم فردی بود به نام توبی گارد که در ابتدای کار، ذهنیتی بسیار متفاوت با بازیهای امروز داشت، اما با گذشت زمان لارا تکمیل تر شد و در اولین بازی لارا با یک لباس آبی زیبا و موهای بافته شده و همچنین یک عینک کوچک ظاهر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. توبی گارد برای طراحی شخصیت اولیه وقت بسیار زیادی صرف کرده بود و در ابتدا لارا یک دختر معمولی با یک کلاه و یک شلاق بود. مثل ایندیانا جونز که بدنبال گنجینه های عجیب و غریب می رفت، لارا هم چنین سرنوشتی داشت اما بعدا با حضور فردی به نام جرمی هیس، لارا کمی اصلیت و ریشه پیدا کرد و به یک دختر اهل آمریکای جنوبی با نام لارا کروز تبدیل شد. بعد از این دوباره کمی در شخصیت او دستکاری شد و یک نام و ملیت انگلیسی برای او انتخاب شد و به این ترتیب لارا کرافت متولد گردید.

سکو بازی و صخره نوردی ؛ جزئی جدا ناشدنی از سری Tomb Raider و Lara Croft!
هیچ کس به طور کاملا دقیق نمی تواند داستان لارا را بگوید اما می دانیم که او در سن ۹ سالگی به همراه مادرش در حوالی کوههای هیمالیا با یک هواپیما سقوط سختی داشته است و بدون پدر و مادر بزرگ شده است و در سن هجده سالگی به دنبال گذشته خود رفته است. دیگر این که می دانیم نام مادر او آملیا است و توسط یک تاریخدان و باستان شناس به نام ریچارد بزرگ شده است. با کمک های ریچارد و همچنبن علاقه مندی شخصی لارا او به یک زن قوی تبدیل می شود. البته در فیلم ساخته شده می بینیم که لارا او را پدر صدا می زند ولی طبق گفته های سازندگان ریچارد پدر اصلی او نیست. از جمله گنجبنه هایی که لار آن ها را بدست آورده می توان به شمشیر تور (یکی از خدایان یونان)، خنجر زی یان (یکی از خدایان چینی) و شمشیر اکیکالیبور اشاره کرد. البته برای شناخت بیشتر داستان های لارا می توان به کامیک های مربوط به آن مانند Witchblade اشاره کرد. همچنین در سال ۲۰۰۱ آنجلینا جولی در فیلمی با نام لارا بازی کرد که واقعا زیبا بود و در زمان خودش مورد استقبال ویژه قرار گرفت. حداقل از دیگر فیلم هایی که بر اساس بازی ساخته می شد خیلی زیباتر بود. در فیلم هم جنبه های غیرعادی و ماجراجویانه بسیار زیاد بود و همچنان جو و سیر همیشگی حفظ شده بود. البته می توان گفت که داستان ربطی به بازی ها نداشت و در آن به یک قطعه با ارزش اشاره می شد که به صاحبش قدرت کنترل زمان را می داد و لارا مجبور بود که تکه های شکسته شده آن را بدست بیاورد.

بعضی وقت ها استفاده از خشونت لازم است!
خوب است بدانید که شخصیت لارا از روی مدل های واقعی طراحی شده است. البته با کمی دستکاری که قبلا ذکر شد. از سال ۹۶ تا به حال تعداد زیادی از افراد برای مدل شدن لارا انتخاب شده اند اما هیچ کدام از آن ها به خوبی آلیسون کارول نبوده اند. این مدل ۲۳ ساله انگلیسی از سال ۲۰۰۸ استخدام شده و در دو بازی از مدل بدن او در بازی استفاده شده است. همچنین موشن کپچر و تمام حرکات لارا از روی مدل واقعی و یک زن به نام هایدی مانیمیکر ساخته شده است. صداگذاری لارا هم تا به حال با اشخاص مختلفی کار شده است اما بهترین آن ها کیلی هاوز است که شخصیت لارا را جذاب تر از همه بازیهای قبلی نشان می دهد. اما غیر از همه این مطالب لارا بخاطر بازیهای خوبش جایزه های متعددی هم دریافت کرده است. از جمله آن ها می توان به برترین شخصیت زن دربازیها در سال ۲۰۰۶ و در سال ۲۰۰۸ بعنوان برترین بازی فکری سال انتخاب شد و درکورد های آن در گینس ثبت گردید. در انتها هم باید بگویم که لارا تنها شخصیت زنی است که توانسته بعد از این هم سال هنوز پای برجا باشد. امیدواریم که بازهم لارا را در بازیهای خوب و جدیدش دوباره ببینیم.

0
0

بیشتر بخوانید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید