گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

با مقایسه‌ی Watch Dogs: Legion برروی کنسول‌های نسل بعدی همراه باشید

با مقایسه‌ی Watch Dogs: Legion برروی کنسول‌های نسل بعدی همراه باشید، مقایسه‌ای که عملکرد یکسان بازی برروی پلتفرم‌های قدرتمند نسل بعدی را به نمایش می‌گذارد.

عنوان Watch Dogs: Legion یکی از بازی‌های میان‌نسلی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ به حساب می‌آید که بر اساس شهر لندن طراحی شده و از ویژگی‌های مورد انتظاری مانند رهگیری پرتوی سخت‌افزاری (Hardware Ray-Tracing) بهره می‌برد. بررسی‌های انجام شده میان دو کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس چندان جذاب و جنجالی به نظر نمی‌رسد چرا که این دو کنسول عملکرد بسیار مشابهی را در مورد این بازی از خود نشان می‌دهند. البته این بسیار جالب است که برروی یک سخت‌افزار ۳۰۰ دلاری (ایکس باکس سری اس) شاهد رهگیری پرتوی سخت‌افزاری هستیم.

برای جواب دادن به جنجالی‌ترین پرسش، باید بگویم که بازی برروی هر دو کنسولایکس باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ برروی کیفیت بصری کاملاََ مشابهی اجرا می‌شود. کنسول سری اس نیز شامل تنظیمات کاملاََ مشابهی برای رهگیری پرتو می‌شود اما با یک تفاوت بسیار مهم وجود دارد. کنسول‌های پیشرفته‌تر با هدف رزولوشن ۴K پویا جزئیات را رندر می‌کنند اما بازتاب‌ها با رزولوشن ۱۰۸۰p چکربرد (Checkerboard) شده رندر می‌شوند. کنسول سری اس رزولوشن کلی خود را برروی ۱۰۸۰p هدف‌گذاری می‌کند اما رهگیری پرتو با همان تکنیک تجدید دیده شده در کنسول‌های قوی‌تر به صورت داخلی ۷۲۰p رندر می‌شود.

اگر از بحث رهگیری پرتو خارج شویم، دو کنسول سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ بازی را کاملاََ مشابه اجرا می‌کنند: کیفیت بافت‌های یکسان و رزولوشن سایه‌ها کاملاََ مشابه است. یک لوکیشن‌بندی هندسی LOD برای اثر در نظر گرفته شده که باعث می‌شود ‘pop-in’ها در هر دو کنسول دیده شود. اگرچه نمی‌توان کیفیت مشابه را در سری اس دید چرا که رزولوشن سایه‌ها پایین‌تر است و بازتاب‌ها برخی اوقات به کیفیت پایین‌تری از انتظار می‌رسند. بافت‌‌های رزولوشن برروی سری اس بسیار مشابه سایر کنسول‌ها است اما قابلیت ذخیره‌سازی پایین‌تر داده‌های بافت‌ها و ترکیبش با فیلتر ناهمسان سطح پایین باعث می‌شود از زاویه‌ی مایل به برخی بافت‌ها آسیب کیفی وارد شود. به طور کلی کیفیت بافت‌ها از زاویه‌های مختلف عالی به نظر نمی‌رسد و این موضوع حتی باعث سردرگمی نویسنده‌ی دیجیتال فاندری نیز شده است.

همچنین به نظر می‌رسد برروی پلتفرم‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس یک باگ وجود دارد. در مقایسه با پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس برخی اوقات شامل فیلترینگ سطح پایین‌تر بافت‌ها می‌شود. همچنین از نظر کیفیت تنظیماتی هر دو کنسول سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ با کیفیت Ultra اجرا می‌شوند (در مقایسه با رایانه‌های شخصی) اما به دلیل باگ ذکر شده سری ایکس کیفیت پایین‌تر بافت‌‎ها را به همراه دارد. فراتر از تمامی این موارد کنسول‌های قدرتمند نسل قبلی (سری ایکس و پلی‌استیشن ۵)  تفاوت‌های بسیار جزئی دارند. به طور مثال در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ برخی اوقات بازتاب‌های رهگیری پرتو وجود ندارند اما برروی ایکس‌باکس همگی آن‌ها دیده می‌شود که احتمالاََ این موضوع یک بی‌ثباتی و مشکلاتی شبیه به باگ بر می‌گردد.

به طرز جالبی مقیاس‌بندی رزولوشن پویا میان سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ تا حد بسیار زیادی نزدیک است و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که تفاوت گسترده‌ای میان قدرت پردازشی و پهنای‌باند دو کنسول وجود دارد. شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) سیستم DRS (سیستم کاهش درگ) بسیار خوبی دارد و این سیستم توانایی بی‌نظیری در زمینه‌ی تنظیم رزولوشن را شامل می‌شود. پایین‌ترین رزولوشن نزدیک به ۱۴۴۰p بوده و متوجه شدیم که بخش عمده‌ای از گیم‌پلی بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد رزولوشن ۴K کامل تغییر پیدا می‌کند. تنها در شب و یا مناطق شلوغ شاهد رزولوشن‌های بسیار پایین هستیم.

حالا سری اس را بررسی کنیم که در زمینه‌ی رزولوشن به مقدار ۹۰۰p هم می‌رسد. اگرچه من متعجب شدم. در بسیاری از موارد که حتی سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ نیز شامل کاهش رزولوشن می‌شدند، کنسول سری اس می‌توانست ۱۰۸۰p را حفظ و یا در بدترین حالت به ۹۰۰p کاهش پیدا کند. تعجب اصلی من به این دلیل بود که اگرچه سری اس ۱۰۸۰p کامل را رندر می‌کرد اما به چشم کیفیت پایین‌تری را شاهد بودیم که به نظر می‌رسد دلیل آن رزولوشن پایین‌تر افکت‌های رهگیری پرتو باشد.

هر سه سیستم بازی را برروی ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌کنند و هیچ کاهش در سیستم‌های مذکور دیده نمی‌شود. خوشبختانه سیستم DRS که نامش ذکر شد باعث می‌شود باتل‌نک‌های گرافیکی نداشته باشیم و از طرفی نرخ فریم به خوبی خود را حفظ کند. با این وجود به نظر می‌رسد که یک گزینه‌ی “عملکرد” برای برخی بازی‌بازان جذاب‌تر به نظر برسد چرا که نرخ فریم ۶۰ مطمئناََ تجربه‌ای روان‌تر را به ارمغان می‌‌آورد. فایل‌های تنظیماتی استخراج شده از نسخه‌ی رایانه‌های شخصی نشان می‌دهد که یک حالت ۶۰ فریم بر ثانیه در دست بهینه شدن قرار داشته است اما سرانجام شاهد این حالت در نسخه‌ی نهایی نیستیم، شاید با یک به‌روزرسانی ارائه شود.

هر سه کنسول نسل بعدی شامل درایو SSD می‌شوند اما تفاوت‌هایی در این زمینه وجود دارد. در این تست، بازی از یک منطقه‌ی مشابه بارگذاری شد و در نتیجه پلی‌استیشن ۵ بازی را در ۱۸ ثانیه بالا می‌آورد در حالی که هر دو کنسول ایکس‌باکس سری اس و ایکس در ۲۶ ثانیه Legion را بارگذاری می‌کنند. با این وجود همچنان شاهد بارگذاری لحظه‌ای که قولش را داده بودند نیستیم.

به طور کلی کنسول‌های نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس بازی را کاملاََ مشابه اجرا می‌کنند اگرچه برخی جاها شاهد باگ‌های تکنیکال نیز هستیم. اگر قصد دارید بهترین تجربه‌ی ممکن را داشته باشید بهتر است سراغ نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بروید. حتی برروی تنظیمات میانی، رهگیری پرتور در نسخه‌ی رایانه‌های شخصی یک ارتقاء نسبت به کنسول‌ها به شمار می‌رود. از طرفی DLSS برای رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد و یک کارایی بهتر را به ارمغان می‌آورد. بر اساس تست‌های نویسنده، ایکس‌باکس سری ایکس برابر یا بهتر از RTX 2060 Super عمل می‌کند اگرچه تنظیمات اوپتمایز شده برروی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی رزولوشن بالاتری در سایه‌زنی‌ها را در خود دارد و همچنین شامل بهبودهای کوچک دیگری نیز می‌شود.

+1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Drama گفت:

  به به کریمی عزیز دل تنگت بودیم Rose

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 63Thumb up 12Thumb down
 • Xbox+Bethesda گفت:

  عالی بود سری اس تو این بازی قشنگ خودشو نشون داد و همچنین نشون داد اگه بهینه سازی خوب باشه نتیجه چی میشه.

  20Thumb up 68Thumb down
 • mateus_bk گفت:

  اول از همه ؛ یه تشکر درست حسابی ؛ از استاد کریمی عزیزم Heart Rose
  .
  .
  دوم ؛ ایشالا هرکی هرچی دوست داره بخره Rose

  19Thumb up 2Thumb down
 • Ninja Theory گفت:

  عالی بود. Xbox series x ترکوند
  قدرت نمایی یک کنسول ۲۰۰ دلاری Cool
  ریتریسینگ و فریم پایدار! Wow
  روی ps5 هم عملکرد خوبی داره
  این تازه اول کاره Heh
  ای کاش کیت توسعه به سازندگان dirt 5 و cold war هم زود میرسید تا بهینه سازی خوبی میدیدیم.
  امیدوارم سازنده ها بتونند از حداکثر قدرت xbox seeies استفاده کنند.
  واقعا تیم بهینه سازی watch dogs legion عالی کار کرده
  پ.ن: لطفا اگر کسی با اسم من کاممت میذاره جواب ندید، کاملا معلومه که هدفش خراب کردن من و متشنج کردن جو هست.

  23Thumb up 72Thumb down
 • A12 گفت:

  سونی جون حداقل اینو میذاشتی سری اکس نزدیکت باشه…
  اصلا بافتای سری اکس در مقابل پی اس خنده داره…
  حلا بازم بگو قوی ترین کنسول تاریخ فول آر دی ان ای …
  اون یکی که بنداز سطل آشغال دآخه ۹۰۰ پی خودتون خندتون نمیگیره بازی جای شکرش باقیه که مثل دیرت ۴۸۰ نشد کسی که یکم بیشتر صبر نکنه صد دلاره بزاره رو پولش بره یه کنسول نسل نهم با بازی نسل نهم دسته نسل نهم قدرت نسل نهم بخره چیزی جز احمق فن بویی نمیشه بهش گفت
  در کل قدرت نسل ۹ نهم رو گاد آف وار نشون خواهد داد انورم هیلو…

  26Thumb up 30Thumb down
  • Xbox+Bethesda گفت:

   https://gamefa.com/wp-content/uploads/2020/11/photo_2020-11-27_20-23-31.jpg
   همین برات بسته سری اس با فریم ریت ۴۸۰ و رزولوشن ۹۰۰p ریتریسینگش بهتر از پلی ۵ هست.
   پایین سمت چپ رو بنگر و فیض ببر.

   9Thumb up 25Thumb down
  • Drama گفت:

   سری اس رو باید به عنوان ویدیو پلیر استفاده کرد یا اسپیکر برای پخش موزیک یا فیلم

   40Thumb up 23Thumb down
  • Dexter03 گفت:

   یه سوال واقعا چرا به خریدارای سری اس توهین میکنی.
   یکی ممکنه همون ۱۰۰ دلار براش پول زیادی باشه ، ممکنه حقوق یک ماهش باشه نتونه بخره.
   یکی مثل خودم ممکنه چون هر دو کنسول رو میخوام مجبور بشم نسخه ارزونتر هر دو رو بخرم. یعنی یه ۳۰۰ دلاری ، یه ۴۰۰ دلاری. الان فکر میکنی خودم دلم نمیخواد سری ایکس بگیرم. ولی خب ۲۰۰ دلار هم مبلغ زیادیه. منم کلا ۲۰ ملیون میخوام خرج کنم منتظرم یا از خارج کشور یکی برام بگیره یا تو ایران قیمتا متعادل بشه مثلا سری اس ۸ تومن و پلی۵ دیجیتال ۱۲ تومن.

   12Thumb up 19Thumb down
  • Reason گفت:

   نمیفهمم این حجم از بی سوادی از کجا میاد، اقا فارسی خوندن که دیگه بلدی، متنو بخون ستینگ گرافیکی پس ای فایو و سریز اکس کاملا یکسانه، حتی افت رزولوشنشونم دقیقا منطبقه، fps هم یکسانه، عملا هیچ برتری بین هیچکدوم وجود نداره

   9Thumb up 2Thumb down
 • منتظر تحلیل آقای حلاجیان می مونم یه چیزی که کاملا مشخصه اینه کیفیت بازی های ثرد پارتی رو ایکس باکس بیشتر و سرعت لود رو ps بیشتر هرکس غیر اینو بگه خودشو مسخره ی عام و خاص می کنه شما هم با تحلیل هاتون سایت در حد بلاگ فروم پایین اورید

  22Thumb up 34Thumb down
  • A12 گفت:

   یاکوزا کالاف دیرت اسانسین واتچ داگر و…(خلاصه بگم همه بازی های ترد پارتی منتشر شده)یکیشون اکس باکس نزدیک پلی استیشن نشده حالا خدا میدونه تو چطوری گفتی بازی ها رو اکس باکس کیفیتش بالاتره(من میدونم چطوری گفتی اینا همه از فن بویی خالص میاد)

   15Thumb up 15Thumb down
   • Xbox+Bethesda گفت:

    یاکوزا که وللش رو سری اکس هم ۱۴۴۰ بود،درت هم که قراره براش پچ بیاد،اساسین هم که جلو چشم خودت آپدیت دادن و فریم ریت سری اس هم پایدار تر از پلی ۵ بود ROTFL ،واچ داگز هم که جای بحث نمیمونه معلومه اکس باکس بهتره تو ریتریسینگ شیشه هم ببینی پایین سمت چپ معلومه.

    12Thumb up 15Thumb down
    • A12 گفت:

     یاکوزا که خودت قبل کردی بهتر بود کولد وارم قبول کردی اسانسین کریدم که تعغیر نکرده بود فقط مال پی اس بدتر کردن واتچ داگزم خندم میگیره یه آجرو که گذاشته رو شیشه که مشحصه مثل اسانسین عمدی بوده رو به بافت های بازی که رو پی اس با اختلاف بهتره اجرا میشه رو مقایسه کنی…

     11Thumb up 10Thumb down
     • Xbox+Bethesda گفت:

      یاکوزا رو قبول ندارم چون توی سری اکس هم ۱۴۴۰ بود و این غیر ممکنه. ولی کولد وارهم اگه حرف من رو قبول نداری آقای کریمی گفتن توی بخش داستانی بازی که اصلی هم هست سری اکس ۴k,60fpsثابت با ریتریسینگ بهتر نشون میده و پلی ۵ هم توی ۱۲۰ فریم.توی پستش هم بود که هیچ کدوم از کنسول ها برتری مطلقی ندارن.

      6Thumb up 7Thumb down
 • سلام خدمت استاد کریمی عزیز Rose
  راستش من چند روز بود کامنت نداده بودم و سعی کردم بیشتر وقتمو صرف زندگی و گیم زدن بکنم
  این کامنت من صرفا واسه اینه که به اقای کریمی بگم شما واسه من قابل احترامید شدید ولی اسمتون به خاطر یک عده که اصلا هیچ شناختی از شما ندارن بد نام شده
  شما الان این مطلب رو کار کردین و مو به مو توضیح دادین که مقایسه به چه شکل بوده.حالا من واستون عکس هایی میزاریم از واکنش های بعضی ها که فاز منطقی گرفتن ولی مستقیما به شما توهین میکنن
  https://uupload.ir/files/ar_untitled6.jpg
  https://uupload.ir/files/8il_untitled7.jpg

  واقعا باعث تاسفه که یک عده که ۱۰۰ درصد نمیدونن اصلا دارن درباره چی حرف میزنن دارن به شما توهین میکنن
  در کل خواستم بگم واسه من عزیزی و من قبولت دارم.ولی دارم ناراحت میشم که خیلی ها به شما توهین و بی احترامی میکنن
  شما در کامنت ها میاین با بقیه هم صحبتی میکنین و نظر میدین و میشنوین ولی بعضیا ازش واسه بی احترامی استفاده میکنن
  در آخر بگم که لحظه ای بد به دلتون راه ندید چون من به شخصه شیفته شمام و از هم صحبتی با شما لذت میبرم

  لطفا تایید کیند کامنتو

  26Thumb up 15Thumb down
  • mateus_bk گفت:

   چقدر استاد کریمی معروفه ؛ که همه جا صحبت از ایشونه Cool
   .
   این نشون میده مسیر استاد کاملا روشنه Cool
   .
   استاد عزیز ؛ با همین فرمون برید جلو حالشو ببرید Cool

   21Thumb up 14Thumb down
   • استاد کریمی که کارشون درسته و از زحمت کشان سایت هستن
    ولی دوست عزیز هرکی که همه‌جا صحبت ازش باشه به این معنی نیست که کارش درسته، الان هیتلر و ابلیس و ترامپ هم همه‌ ازشون صحبت میکنن آیا به این معنی هست که کارشون درسته؟
    با این حرف اهالی سایت همسایه‌هم مخالفم هرچند که حرفاشون درمورد جو کامنتا درست باشه ولی درمورد استاد کریمی اشتباه میکنم

    9Thumb up 24Thumb down
    • mateus_bk گفت:

     بنده هم منظور بدی نداشتم ؛ ( خدایی نکرده ؛ سو تفاهم نشه)
     صرفا خواستم بگم که استاد کریمی یکی اساتید عزیز و زحمت کش و با اطلاعات گیمفا هست و اون افرادی که توهین یا ترول میکنن هیچ اهمیتی ندارن

     8Thumb up 6Thumb down
  • mohsenj74 گفت:

   واقعا براشون متاسفم با اینکه شخصا به بحث فنی کنسولا علاقه ایی ندارم و فقط خروجی نهایی کنسولا برام مهمه نه اعداد و ارقام ولی آقای کریمی چون واقعیت رو میگه و با تحقیق و منبع حرفاشو ثابت میکنه یه عده کودک نمیتونن قبول کنن ،،،، البته واقف هستم هر کدوم از برند ها کشش خاصی دارن و مخاطب هاشون دوسشون دارن اما وقتی کسی اخبار رو پوشش میده و واقعیت رو میگه نباید علیه اون فرد موضع گرفت این اوج حماقته Yes میتونه به خبر اعتراض کنه ولی به نویسنده چه مربوطه ؟ یعنی ما دوس داریم آقای کریمی دروغ بگه و چیزی بگه که برا ما خوش بیاد و به خودمون به به چه چه کنیم ؟
   .
   .
   امیدوارم آقای کریمی و بقیه به کارشون ادامه بدن و به این نسیم های بی اهمیت حتی توجهی هم نکنن

   10Thumb up 5Thumb down
  • این که عده‌ای پیگیر گیمفا هستن خودش نمایانگر یک سری موارد هستش ترجیح میدم وارد موضوعات بی ارزش نشم. محتویات خوبی برای بچه های گل گیمفا در راه هستش و در تلاش هستیم مثل همیشه روشن‌سازی انجام بشه. دو هفته‌ی آینده از موضوعات فنی فاصله میگیرم و دو تا نقد و بررسی و یک مقاله‌ی تحریری سنگین آماده کردم که کلاََ متفاوت خواهد بود نسبت به همه‌ی مقالاتی که سطح اینترنت وجود داره و به شدت هم وقتگیر بوده فقط به عشق بچه‌های گیمفا.

   38Thumb up 31Thumb down
   • Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose Rose
    خدا سایتون رو از سر گیمفا کم نکنه و ممنون بابت زحماتتون

    12Thumb up 8Thumb down
   • mateus_bk گفت:

    شما عزیزی استادگرامی ؛ Heart Heart Heart Heart
    .
    .
    ایشالا همیشه تن درست و خوشحال باشید Heart Rose

    10Thumb up 8Thumb down
   • Herobrain گفت:

    اقای کریمی اون اشغال هارو ول کنید. مهم اینه که برای ما عزیز هستید. دمتون گرم من واقعا خیلی شمارو دوست دارم . بین نویسنده ها یکی با شما استاد عزیز و دیگری باذاقای مناف زاذه میلی صمیمی هستم نویسنده های دیگه همه عزیز هستن بنده ارزش قائلم براشون ولی شما و اقای مناف زاده رو جور دیگه ای دوست دارم Rose Rose

    # بی اعتنایی- به – احمق- ها

    10Thumb up 14Thumb down
   • Mhdi14 گفت:

    خودشون اخبار ندارن یه هفته بعد خبر ها رو می زارن بعد میان تو این سایت به ریز به ریز حرفهای استاد توجه می کنن که مثلا بگن اینجا فن بوی ها هستن
    ولی نوبجی ها ما مثل شما نیستیم شعور داریم می دونیم که نباید به یه نویسنده یه سایت یا حتی به یه بزرگتر توهین کنیم
    الان نویسنده های شما هم خیلی ایراد گرفتن از هر چیز سونی الکی یعنی ما هم باید به اون توهین کنیم یکم شعور چیز خوبیه میان اسم کاربرای اینجا رو می گن و مسخره می کنن دو نفر هستن نصف کامنتاشون درباره اینجاست واقعا همون الکتروپاپ سگ شرف داره به شما مارموزا من شعورم می رسه اسمتون رو نمی گم ولی خجالت بکشید واقعا بچه اید

    13Thumb up 9Thumb down
   • Grandwarden گفت:

    درود بر شما آقای کریمی عزیز. واقعا باعث افتخاره که شما به عنوان یک فرد با سواد در این زمینه در حال فعالیت هستید و من به شخصه و خیلی از دوستان از تک تک مطالبی که شما می نویسید چه در قالب نظر شخصی چه در قالب بررسی ها و اخبار لذت میبریم. امیدوارم روز به روز بیشتر بدرخشید و چشم هیتر ها رو بیشتر کور کنید.در ضمن بی صبرانه منتظر مقالات آیندتون هستیم.امیدوارم همیشه سلامت باشید. Rose
    در آخر هم جا داره از استاد آقا بابایی یاد کنیم که میگفت هیتر های گیمفا هم میان اینجا از مطالبش استفاده میکنن. Laugh

    8Thumb up 3Thumb down
   • A گفت:

    استاد کریمی لطفا خودتان را ناراحت نکنید.
    میگن هر چی آدم بهتر باشه دشمنان اش هم بیشتر اند
    ولی بعضی از آن ها هم قصدی ندارند و گرفتار دام بعضی از ترول هایی (که نمی دانم چرا می خواهند شما را تخریب کنند) شده اند.
    لطفا شما به دل نگیرید و سعی کنید از آنها کینه نداشته باشید و آن ها را ببخشید.
    با آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترمتان. Rose

    5Thumb up 1Thumb down
   • Reason گفت:

    آخ آخ منفیارو، بی اعتنایی به اون یسری موضاعات خوب مث اینکه یسریارو آتیشی کرده=))

    7Thumb up 2Thumb down
   • به به محمد حسین جان
    خیلی ما رو هایپ کردی.بیصبرانه منتظرم تا مقاله بیاد
    In Love In Love .

    5Thumb up 0Thumb down
  • دوست عزیز استاد کریمی ثابت شدست ولی خب اونور یک عده فنبوی هستن به استاد توهین میکنند ولی درکل میسوزند وجوابشونم ندیم بهتره

   7Thumb up 9Thumb down
  • اوسعلی گفت:

   دوست عزیز لطفا اصلا وارد اون سایت نشید. سایتی که برای کاربراش ارزش قائل نیست و کلا در طول روز ۱۵ تا خبر هم کار نمیکنه (تازه نصفش هم برای سینما هست)، ارزش نداره حتی روش کلیک بشه.
   یه زمانی اونجا میرفتم اما الان حتی یه کلیک هم روی سایتشون نمی‌کنم. آخرین باری که رفتم اونجا تو بخش کامنت ها یا رای گیری میکردن یا اخبار گیمفا رو قرار داده بودن و در موردش بحث میکردن. ROTFL ROTFL بقیه هم اسپم Grin

   20Thumb up 16Thumb down
  • آدم با دیدنِ کامنت‌هایِ این موجودات به این نتیجه میرسه که در درست‌ترین مسیرِ ممکن قرار داره.این دو موجود با هدف تخریب و خراب کردن کامنت میدن اما نتیجش برعکس میشه و حداقلش من بیشتر به محمد حسینِ عزیز علاقه‌مند میشم.

   3Thumb up 0Thumb down
 • چیزی که معلومه اینه که هر دو کنسول ایکس باکس و پی اس فایو تا اخر نسل بازیارو اجرا میکنن پس بهتره به جای این ترول های مسخره یکم از گیم لذت ببریم
  انشاالله هرکی هرکنسولی میخواد بخره Rose

  8Thumb up 3Thumb down
 • Dexter03 گفت:

  ممنون از بررسی.
  این خبری که ۲ ساعت پیش اسکرین رنت گذاشته و دلیل سکوت ۳۴۳i درمورد هیلو اینفینیت رو گذاشته‌. اگر ممکنه خبرشو برید. انقدر طولانی بود من حوصله خوندن نداشتم منتظرم یکی ترجمش کنه حاضر آماده بخونم Blush
  https://screenrant.com/halo-infinite-no-news-343-industries/amp/

  9Thumb up 13Thumb down
 • Naughty God گفت:

  تفاوت خاصی دیده نمیشه
  فقط توی پلی ۵ رنگ ها گرم تر نمایش داده میشه
  سری آس هم عالی عمل کره
  یک کوچولو خیلی کم پلی ۵ بهتر عمل کرده Yes Smile

  10Thumb up 6Thumb down
 • اوسعلی گفت:

  خب برای اولین بار کیفیت هر دو کنسول اصلی یکسان بود و هردو بازی رو به خوبی اجرا کردن. اگر چه PS5 در زمینه anisotropic filtering ، جزئیات محیط و RT تا حدودی بهتر عمل کرد.
  https://uupload.ir/files/255e_1606405782357.png
  https://uupload.ir/files/bb4_1606404114616.png
  (RT بهتر)
  https://uupload.ir/files/7mk_screenshot_(49).png
  از نظر سرعت لودینگ هم ۴۵ درصد از سری اکس|اس سریع تر بود.
  https://uupload.ir/files/vtol_screenshot_20201126-180241_youtube.jpg
  البته سری اس کلا خراب کرده
  https://uupload.ir/files/we0v_1606404227931.png

  18Thumb up 13Thumb down
 • Sam_fisher_47 گفت:

  آقای کریمی امکانش نیست به صورت ویدیوی زیر نویس شده قرار بگیره تو سایت؟

  6Thumb up 1Thumb down
 • A گفت:

  اقا چرا انقدر دعوا می کنید؟
  جان من دعوا ها را کنار بگذارید.
  در کنسول ها آنقدر تفاوت کم است که اصلا با چشم دیده
  نمی شود.
  امیدوارم تک تک بچه های سایت بتوانند کنسول مورد علاقه خود را داشته باشند. Rose

  4Thumb up 1Thumb down
 • Dexter03 گفت:

  چرا خبرش دوباره اومد بالا؟
  یعنی آپدیت کردین متنو باید دوباره بخونیم؟

  0Thumb up 1Thumb down
گیفتی