فروش پلی‌استیشن ۵ در هفته‌ی اول عرضه بیشتر از مجموع کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس بوده است

7 آذر 1399 - 12:45

اطلاعات و آمارهای جدید منتشر شده نشان می‌دهد که فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ در هفته‌ی اول عرضه از مجموع فروش کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس بیشتر بوده است. برای جزئیات بیشتر این خبر با گیمفا همراه باشید.

طبق گزارش VG Chartz، در بین تاریخ‌های ۸ الی ۱۴ نوامبر، تقریباً حدود ۱,۴۹۳,۹۱۸ واحد از کنسول پلی‌استیشن ۵ به فروش رفته است. این در حالی است که در همین زمان مشابه، حدود ۱,۳۴۵,۳۸۶ واحد از کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس به فروش رفته‌اند.

کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس در تاریخ ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) در سراسر جهان عرضه شدند. کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز ابتدا در ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در مناطق آمریکای شمالی، ژاپن، سنگاپور، نیوزلند، استرالیا و کره جنوبی و در تاریخ ۲۹ آبان (۱۹ نوامبر) در سایر نقاط جهان عرضه شد. آنجا که این برآورد تنها با در نظر گرفتن اولین عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ است، نشان می‌دهد که کنسول مذکور در این کشورها بیش از کنسول‌های جدید مایکروسافت به فروش رسیده است.

بر اساس اعلام VG Chartz، در مناطق آمریکای شمالی، استرالیا و نیوزیلند تعداد کنسول‌های بیشتری از پلی‌استیشن ۵ در زمان عرضه نسبت به پلی‌استیشن ۴ در دوره‌ی مشابه به فروش رفته است. با این حال، کنسول نسل جدید سونی نسبت به پلی‌استیشن ۴ در مناطق ژاپن، سنگاپور و کره‌ی جنوبی عرضه‌ی کمتری داشت.

در همین حال، مایکروسافت نیز با عرضه‌ی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس رکورد جدیدی را به ثبت رساند. این شرکت توانست تعداد کنسول‌های بیشتری را نسبت به زمان عرضه اکس‌باکس وان به فروش برساند.

با وجود همه‌گیری COVID-19 و کمبود موجودی کنسول‌ها، آمار ارائه شده از فروش کنسول‌ها بسیار جالب توجه هستند. این اعداد ارائه شده توسط مرکز آمار VG Chartz تخمین زده شده‌اند و بدون شک در آینده آمار دقیق‌تری از میزان فروش کنسول‌های نسل نهمی ارائه خواهد شد.

Moein MM2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید