گیفت کارت
گیفت کارت

نرم‌افزار Steam هم‌اکنون از کنترلر DualSense پشتیبانی می‌کند

۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

شرکت ولو (Valve Corporation) به تازگی به‌روزرسانی را برای استیم (Steam) منتشر کرده است که باعث سازگاری این نرم‌افزار با کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵ یعنی DualSense، می‌شود در ادامه همراه ما باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

سرانجام ساعاتی قبل شرکت ولو به‌روزرسانی که چندین روز پیش وعده‌ی عرضه‌ی آن را داده بود، برای نرم‌افزار استیم منتشر شد تا از این پس بازی‌بازان رایانه‌های شخصی بتوانند با کنترلر DualSense به تجربه‌ی بازی‌های خود بپردازند. توجه داشته باشید، با دریافت این به‌روزرسانی قادر خواهید بود به تجربه‌ی تمام عناوینی که در داخل مشخصات آن‌ها پشتیبانی از کنترلر بازی ذکر شده است، بپردازید و لازم نیست تا توسعه‌دهندگان به صورت مخصوص آثار خود را برای پشتیبانی از این کنترلر ارتقاء دهند.

لازم به ذکر است که طبق اطلاع‌رسانی قبلی شرکت ولو، این به‌روزرسانی در حال حاضر تنها در دسترس افرادی خواهد بود که گزینه‌ی دریافت نسخه‌ی آزمایشی (یا همان بتا) را از داخل نرم‌افزار استیم فعال کرده باشند.

همچنین بر اساس گزارشات بازی‌بازان، با دریافت این به‌روزرسانی از اکثر قابلیت‌های کنترلر DualSense از جمله صفحه‌ی لمسی، لرزشگرها و ژیروسکوپ دسته پشتیبانی می‌شود و شما قادر خواهید بود در تجربه‌ی آثار چون Death Stranding و Horizon Zero Dawn از آن‌ها بهره ببرید.

اگرچه کمپانی ولو همچنان مشخص نکرده است که آیا در آینده از قابلیت‌های دیگر این کنترلر از جمله تریگرهای تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی پشتیبانی خواهد کرد یا خیر و اینکه دقیقاً چه زمانی قرار است پشتیبانی از کنترلر نسل نهمی شرکت سونی از حالت بتا خارج شود، اما با توجه به اعلام این کمپانی مبنی بر آنکه در حال انجام آزمایش‌های بیشتر برروی این کنترلر برای بهبود عملکرد آن برروی نرم‌افزار استیم هستند، می‌توان امیدوار بود که در آینده از قابلیت‌های دیگر DualSense نیز بهره برده شود.

همچنین جالب است بدانید که اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی شرکت ولو، در حال حاضر نزدیک به ۲۱ درصد از بازی‌بازانی که با کنترلر برروی رایانه‌ی شخصی خود به تجربه‌ی بازی می‌پردازند از کنترلرهای شرکت سونی استفاده می‌کنند و این مقدار نزدیک به دو برابر عددی است که چند سال قبل این کمپانی برای کنترلرهای شرکت سونی اعلام کرده بود. با توجه به این رشد چشم‌گیر در سال‌های اخیر، مطمئناً اگر نرم‌افزار استیم بتواند به خوبی از قابلیت‌های کنترلر DualSense بهره ببرد، شاهد تداوم این رشد عظیم در استفاده از کنترلرهای شرکت سونی خواهیم بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید