اطلاعات جدید از شماره‌ی جدید سری Tomb Raider

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۳

تصویر شماره‌ی جدید از سری Tomb Raider که توسط استودیوی Crystal Dynamic ساخته می‌شود، این ماه بر روی جلد بسیاری از مجلات بازی‌های رایانه‌ای قرار گرفته است. مجله‌ی اسپانیایی Hobby Console هم از این بازی اطلاعات جدید و زیادی فاش کرده است.

این مجله ضمن قرار دادن تصویر شماره‌ی جدید بر روی جلد این شماره‌ی خود، اطلاعات بسیار زیادی را از بازی فاش کرده که در زیر با هم مرور می‌کنیم:

  • لارا کرافت نسبت به بازی‌های قبلی خود کمی ضعیف‌تر (و البته واقع‌گرایانه تر) شده است؛ سازندگان برای واقعی تر شدن بازی او را به یک انسان عادی نزدیک تر کرده اند؛ او حالا زخمی و خسته می شود و برای بقای خود مبارزه می کند.
  • لارا نسبت به اطراف احساس خود را نشان می دهد و شما می‌توانید ترس یا درد را در چهره‌ی او ببینید! این تغییر حالات و احساسات همگی در استودیو های مجهز Motion Capture ضبط شده اند.
  • این بازی جدید تنها Tomb Raider نام دارد و هیچ‌گونه شماره یا اسمی بعد یا قبل آن نیست و این شماره یک Reboot (بازسازی) از شماره های قدیمی این سری است. این بازی از ابتدای داستان سری شروع می شود و می توانید شاهد یک بازسازی زیبا از این سری باشید.

 

  • داستان بازی در زمان جوانی لارا اتفاق می‌افتد. او دختری است کاملا منطقی و تحلیل‌گرا که تازه از دانشگاه فارق‌التحصیل شده. او با یک کشتی به نام Endurance (به معنی استقامت) به مسافرتی دریایی می‌رود و کشتی در نزدیکی جزیره‌ای در ژاپن غرق می‌شود و لارا تنها بازمانده این کشتی است.
  • رابط کاربری بازی به کوچک‌ترین و کمترین حالت درآمده و سازندگان سعی کرده‌اند که زیاد در چشم نباشد؛ تنها در بعضی از مواقع مهم و صحنه‌های کلید زنی چیزی روی صفحه می‌آید.
  • مقر اصلی بازی در میان دهکده است که لارا در آنجا می‌توان قدرت های جدید خریداری کند، سلاح های مورد نیازش را تهیه کند و در آنجا ماموریت هایش پایان می‌یابد. بقیه‌ی نقاط جزیره هم برای یافتن ماموریت های جدید کاربرد دارند.
  • لارا قابلیتی به نام Survival Instinct دارد که به وسیله‌ی آن می‌تواند به دید جدیدی دست پیدا کنید که تمام اجزا و وسایل بی مورد محیط را به رنگ خاکستری، و اجزای مهم در مرحله را های‌لایت کند.
  • بازی تا حدی کارگردانی شده است و دوربین بیشتر در اختیار کارگردان بازی بوده تا بتواند حس لارا را بهتر منتقل کند.
  • بازی از موتور گرافیکی تازه‌ای به نام Crystal Engine بهره می‌برد.

پیش‌بینی می‌شود که در E3 امسال تریلری از این بازی هم داشته باشیم!

بازی Tomb Raider جدید در تاریخ نامشخصی بر روی دو پلتفرم PS3 و X360 عرضه خواهد شد و سازندگان برنامه برای انتشار آن روی PC ندارند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید