جیم رایان از عرضه‌ی Starfield و The Elder Scrolls VI برروی پلی‌استیشن ۵ مطمئن نیست

۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

حدود دو ماه قبل، مایکروسافت به صورت رسمی شرکت زنی‌مکس مدیا (ZeniMax Media)، کمپانی مادر بتسدا (Bethesda) را خریداری کرد. از آن زمان، سوالاتی مختلفی در مورد عرضه‌ی عناوین بتسدا، از جمله بازی‌های مشهور Starfield و The Elder Scrolls VI، برروی پلی‌استیشن ۵ مطرح شده‌اند. مایکروسافت نیز تاکنون موضع خود را در خصوص عرضه و یا عدم عرضه‌ی بازی‌های بتسدا برروی کنسول‌های دیگر اعلام نکرده است. با این حال به نظر می‌رسد که رییس پلی‌استیشن نیز در خصوص انتشار این بازی‌ها برروی پلی‌استیشن ۵ مطمئن نیست.

آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رییس پلی‌استیشن، اخیراً مصاحبه‌ای را با خبرگذاری TAAS انجام شده است. در بخشی از این مصاحبه، از وی در رابطه با احتمال عرضه‌ی بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls VI سوال شد. آقای رایان در این باره گفت:

این تصمیمی است که از عهده‌ی ما خارج شده است. ما منتظر می‌مانیم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. من مشتاقانه منتظر یادگیری در مورد آن هستم.

با وجود آن که مایکروسافت تا کنون به صورت رسمی موضع خود را در خصوص انحصاری بودن عناوین بتسدا اعلام نکرده است، اما در چند مورد اشاره کرده‌اند که بازی‌های این شرکت لزوماً در انحصار کنسول‌های اکس‌باکس نخواهد بود. آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رییس اکس‌باکس، اخیراً گفته است که این شرکت برای جبران سرمایه‌گذاری خرید نیازی ندارد تا عناوین بتسدا را برروی پلتفرم‌‌های دیگر عرضه نماید. با این حال، انحصاری بودن یا نبودن بازی‌های این شرکت به صورت موردی بررسی خواهد شد. همچنین مدیر مالی مایکروسافت اخیراً گفته است که مایکروسافت لزوماً نمی‌خواهد بازی‌های بتسدا را از کنسول‌های شرکت نینتندو و سونی بردارد، بلکه قصد دارند اطمینان حاصل نمایند که بهترین‌ چیزها را در دسترس اکس‌باکس قرار دهند.

2
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • mbox گفت:

  فشار شدیدی به فن های سونی اومده
  خود جیم رایان هم خبر نداره و میگه دست به دعا برداشتم
  بعد اینجا یه عده از نوابغ تا ریز بیلان مالی مایکروسافت رو نوشتن که ثابت میکنه همه بازیا رو پلی استیشن هم میاد

  0
  0