شایعه: کپکام پروژه‌های بازسازی‌ بزرگی را در دست توسعه دارد

اخبار بازی ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰

چندی پیش بود که کپکام (Capcom) تایید کرد که هدف یک حمله‌ی بزرگ باج‌افزاری قرار گرفته است؛ گروهی از هکرها با گروگان گرفتن اطلاعات مهمی درباره‌ی عناوین آینده‌ی این شرکت، اطلاعات خصوصی کارمندان و کدهای منبع، خواستار پرداخت هزینه از سوی این ناشر ژاپنی شدند. در میان این افشاگری‌ها اگرچه جزییات جالب‌توجهی وجود دارد، اما اطلاعات غیرمنتظره‌ای نیز هست که از ریمیک‌های بزرگ کپکام پرده برمی‌دارند. همراه گیمفا باشید.

این اطلاعات شامل برنامه‌های کپکام برای چهار سال آینده می‌شود. بر اساس این برنامه، در آینده‌ی نزدیک نسخه‌ای جدید از چندین مجموعه‌ی معروف این شرکت مانند Monster Hunter ،Resident Evil و Street Fighter عرضه خواهد شد. اما در سال ۲۰۲۴ قرار است تا دو عنوان قدیمی احیا و بازسازی شوند؛ یکی از آن‌ها عنوان مبارزه‌ای کلاسیک Final Fight و دیگری بازی متفاوت اما محبوب Power Stone است. این تمامی ماجرا نیست و بر اساس این اطلاعات، در سال ۲۰۲۲ نسخه‌ای جدید از مجموعه‌ی Onimusha و بازسازی Resident Evil 4 عرضه خواهد شد؛ از این نسخه‌ی مجموعه‌ی Resident Evil به عنوان یکی از نقاط اوج آن یاد می‌شود.

اما آن چیزی که بیشتر از همه سوال‌برانگیز است، بازسازی دو عنوان Final Fight و Power Stone است. عناوینی که گرچه در زمان عرضه‌ی خود با استقبال بازی‌بازان مواجه شدند، اما اکنون مدت زیادی از آن تاریخ می‌گذرد. حالا چرا کپکام باید بعد از مدت زمان طولانی بی‌توجهی نسبت به این دو، به سراغ آن‌ها برود؟

بعد از موفقیت عظیم Streets of Rage 4، چندان عجیب نیست که این شرکت به سراغ احیای یکی از مجموعه‌ی‌های محبوب سبک بیتم آپ (Beat ’em up) یعنی Final Fight برود. اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این بازسازی با وفاداری به ریشه‌های مجموعه صورت خواهد گرفت یا سازندگان سیستم مبارزه‌ی آن را در شکل و شمایلی امروزی تغییر می‌دهند. بنابراین انتخاب این بازی برای بازسازی کاملا معقول است، اما هنوز سوالی وجود دارد؛ چرا کپکام چهار سال دیگر این پروژه را به اتمام خواهد رساند؟ آیا محبوبیت امروزی این سبک تا چهار سال دیگر پابرجا خواهد بود؟

بازی Power Stone نیز عنوانی بود که برروی کنسول‌های دریم‌کست و پلی‌استیشن پرتابل عرضه شد و به طرز تراژیکی عمر کوتاهی داشت. این بازی یکی از عناوین زیبای دریم‌کست به شمار می‌آید که حتی با معیار‌های امروزی نیز عنوانی جالب‌توجه محسوب می‌شود. احتمالا یک بازسازی از این عنوان با استقبال بازی‌بازان طرفدارِ عناوین مبارزه‌ای چندنفره مواجه شود.

 

12345678910(23 رای, میانگین آرا 9٫87 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید