گیفت کارت
گیفت کارت

جیم رایان: برای مشاهده‌ی بازی‌های تعریف‌کننده‌ی نسل جدید تا سال ۲۰۲۲ زمان نیاز است

۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

این طور که به نظر می‌رسد، تا چند سال آینده هنوز شاهد عرضه‌ی بازی‌های بین نسلی برای دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی خواهیم بود. طبق بیانیه‌های اخیر شرکت سونی می‌توان دریافت که حتی اگر عناوینی کاملا به منظور استفاده از فناوری و قدرت کنسول پلی‌استیشن ۵ توسعه یابند، باز هم تا ۲ الی ۳ سال آینده امکان عرضه‌ی آن‌ها برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ وجود دارد. با توجه به افزایش هزینه‌ی ساخت بازی‌های ویدئویی و انحصاری بودن کامل برخی از آن‌ها در کنار در نظر گرفتن پایگاه مخاطبین ۱۱۵ میلیون نفری کنسول پلی‌استیشن ۴، کاملا می‌توان دلیل معقولی برای این اقدام شرکت سونی پیدا کرد.

به تازگی آقای جیم ریان (Jim Ryan) مدیر عامل بخش پلی‌استیشن در گفتگو با مجله‌ی TASS در مورد برنامه‌های این شرکت برای چند سال آینده به بیان توضیحاتی پرداخت. وی اظهار داشت که با توجه به برنامه‌ی کنونی شرکت سونی، موضوع توسعه‌ی بازی‌های بین نسلی برای هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ به عنوان یک مسئله یا مشکل دیده نمی‌شود و احتمالا تا سال ۲۰۲۲ شاهد عرضه‌ی بازی‌هایی که بتوانند تغییر نسل را به صورت کامل نشان دهند، نباشیم. رایان برای توضیح این موضوع به سال‌های ابتدایی عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۴ اشاره کرد که مسیر مشابهی را پیموده است:

تاریخچه‌ی عرضه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن به خوبی به شما نشان خواهد داد که توسعه‌دهندگان از سال دوم یا سوم عرضه‌ی یک کنسول موفق شده‌اند نهایت تلاش خود را نشان دهند. این توسعه‌دهندگان معمولا برای آشنایی با سخت‌افزار و قابلیت‌های سیستم‌های جدید به کمی زمان بیشتر احتیاج دارند. همانطور که در نسل قبل از سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ شاهد عرضه‌ی بازی‌های تعریف‌کننده‌ی شروع نسل جدید بودیم، در این نسل نیز احتمالا تا سال ۲۰۲۲ زمان نیاز است تا اتفاق مشابهی رخ دهد و شما عناوین خارق‌العاده‌ی نسل نهمی را تجربه نمایید.

این بیاینه‌ی آقای جیم ریان بسیار واقع‌بینانه به نظر می‌رسد. در ضمن بسیاری از توسعه‌دهندگان و ناشرین هنوز در مورد رها کردن پایگاه مخاطبان بزرگ کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان تردید دارند. با این حال تا فراگیری دانش کامل استفاده از سیستم‌های نسل بعدی، هنوز هم نسخه‌های نسل نهمی بازی‌های مختلف پیشرفت چشمگیری داشته و تجربه‌ی عناوین قدیمی‌تر برروی کنسول‌های جدید با کیفیت بالاتر و دلپذیرتری همراه است و این می‌تواند یک نکته‌ی لازم برای ورود به نسل نهم تلقی شود.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید