متفاوت اما هنوز هم زلدا | نقدها و نمرات بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity منتشر شد

۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity یکی از معدود دفعاتی است که نینتندو به استودیوی دیگری با آی‌پی The Legend of Zelda اعتماد کرده است و نتیجه هر چند در حد خود ماجراجویی‌های لینک (Link) نیست، هنوز هم می‌توان طرفداران نینتندو راضی کند.

Hyrule Warriors: Age of Calamity یک بازی هک اند اسلش است که توسط امگا فورس (Omego Force) توسعه یافته است و توسط نینتندو منتشر خواهد شد. این بازی در واقع کراس‌-اوری بین دو فرنچایز Dynasty Warriors و The Legend of Zelda است و داستان آن هم ۱۰۰ سال قبل از جریان بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild جریان دارد. در واقع در این بازی شما رویدادهایی را تجربه خواهید کرد که در نهایت منجر به سقوط هایرول و فرمانروایی Calamity شده‌اند. شما می‌توانید به عنوان قهرمان‌های نمادین مجموعه‌ی The Legend of Zelda یعنی لینک و زلدا به مبارزه بپردازید و با دسته‌های بزرگی از Bokoblinها و Lynelها رو به رو شوید. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات بازی می‌اندازیم که اگر چه در حد استانداردهای همیشگی سری The Legend of Zelda نیستند، اما هنوز هم نوید از یک بازی خوب را می‌دهند.

Digitally Downloaded 10/10

به نظرم Hyrule Warriors: Age of Calamity برای کسانی که Breath of the Wild را تجربه کرده‌اند ارزش بیشتری خواهد داشت و کسانی که طرفدار Zelda هستند بدون شک همین حالا هم آن را بازی کرده‌اند. اما پیشنهاد این بازی به سایر بازی‌بازان، کمی دشوارتر خواهد بود. به نظرم روایت و ارائه‌ی داستان عالی هستند و هر کدام از شخصیت‌ها جذابیت‌های خودشان را دارند. اما در حالی که Hyrule Warriors اصلی مانند نامه‌ی عاشقانه‌ای به تاریخچه‌ی Zelda بود، Age of Calamity کمی بیشتر شبیه یک دنباله‌ی عادی است.

IGN 9/10

Hyrule Warriors: Age of Calamity برای من بازگشتی خوش به دنیایی است که بیش از صد ساعت را در آن صرف کرده‌ام. طیف وسیع شخصیت‌های قابل بازی، مبارزات با کیفیت، سیستم ارتقای سرگرم‌کننده و اقتباسی جالب از هایرول ارائه شده توسط Breath of the Wild همگی لذت‌بخش هستند. با وجود اینکه یک سری ایراد در شخصیت‌پردازی وجود دارد، Age of Calamity از اول تا آخر معرکه می‌ماند.

Nintendo Insider 9/10

در حالی که Hyrule Warriors اصلی بیشتر مانند خدمتی به طرفداران این سری بود، Hyrule Warriors: Age of Calamity داستان‌گویی اصیل و شایسته‌ای دارد و پیش درآمد خوبی برای The Legend of Zelda: Breath of the Wild است که از شخصیت‌ها، دنیا و سیستم‌های گیم‌پلی آن به خوبی استفاده می‌کند.

NintendoWorldReport 8.5/10

اگر از مشکلات فنی فاکتور بگیریم، بسیاری از مشکلاتی که با Hyrule Warriors: Age of Calamity، دقیقا مشکلاتی هستند که با Breath of the Wild هم داشتم. Divine Beastها ضعیف‌ترین بخش بازی هستند و مدیریت Inventory هنوز هم کمی شلخته است. با این وجود در مجموع با اثر سرگرم‌کننده‌ای طرف هستیم و اعتماد به نفسی که در Age of Clamity وجود دارد، همانی است که نینتندو با موفقیت سوییچ و Breath of the Wild به دست آورده است. این بازی تجربه‌ی صیقل‌خورده و پر از اکشنی استت که داستان و دنیای زلدا را با المان‌های هک اند اسلش ترکیب می‌کند.

VG247 8/10

The Legend of Zelda: Breath of the Wild نه تنها یکی از بهترین عناوین این سری، بلکه یکی از بهترین بازی‌های تاریخ است. به همین سبب، ماموریت پیش در آمدی شایسته بودن برای این بازی، ماموریتی غیرممکن برای Hyrule Warriors: Age of Calamity است. اما در نهایت این بازی در ارائه‌ی تجربه‌ای سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز که طرفداران این سری از آن لذت خواهند برد، بدون شک موفق است. این بازی اشتهای شما برای Breath of the Wild 2 را رفع نخواهد کرد، اما هنوز هم برای مدتی شما را مشغول می‌کند.

PCMag 7/10

Hyrule Warriors: Age of Calamity بازی اکشن خوبی است که سیستم مبارزات حساب‌شده‌ای دارد. بازی جمع و جورتر و متمرکز تر از Hyrule Warriors: Definitive Edition است، اما همین متمرکز بودن باعث از بین رفتن بخش زیادی از جذابیت آن می‌شود. در حالی که بازی اصلی نامه‌ی عاشقانه‌ای به تمام این سری بود و پر از شخصیت‌ها و مکان‌های آشنا از تمام نسخه‌های The Legend of Zelda بود، Hyrule Warriors: Age of Calamity عنوانی است که کاملا حول Breath of the Wild طراحی شده که اصلا چیز بدی نسیت، اما قطعا هواداران بسیار کمتری را راضی خواهد کرد. برای لذت بردن از این بازی باید طرفدار Breath of the Wild باشید و اتفاقات قبل از آن برای شما مهم باشد.

Critical Hit 7/10

Hyrule Warriors: Age of Calamity در روایت خود مشکلات زیادی دارد. جنبه‌های سفر در زمان آن بیشتر شبیه به ابزاری هستند که برای بازنویسی راحت تاریخ این مجموعه طراحی شده‌اند. با این وجود این جوانب باعث شدند که خود زلدا بیشتر بدرخشد که سورپرایز دلپذیری بود. گیم‌پلی سرگرم‌کننده است و نقطه‌ی قوت اصلی Age of Calamity حساب می‌شود، اما نمی‌توان از داستان ضعیف چشم‌پوشی کرد.

GameSpot 6/10

تصور اینکه یک داستان درهم باعث شود از یک بازی زلدا انقدر ناامید شوم سخت است، حتی اگر این یک نسخه‌ی فرعی باشد. این بازی خود را یک پیش درآمد برای Breath of the Wild می‌بینید و دلیل اصلی جذب شدن من به بازی هم همین وعده‌ی یادآوری دنیا و تاریخچه‌ای است که عاشق آن هستم. اما Age of Calamity نمی‌تواند از پس این مسئولیت سربلند بیرون بیاید و حتی تلاش هم نمی‌کند. حتی شجاعت این کار را ندارد.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

بازی Hyrule Warriors: Age of Calamity در تاریخ ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان) برروی کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید