فروش چند روز ابتدایی عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اکس و اس در کشور ژاپن مشخص شد

به تازگی برآوردهای اولیه‌ای از میزان فروش سخت‌افزارهای نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس/اس و در کنار آن میزان فروش تعدادی از بازی‌های نسل نهمی عرضه شده در کشور ژاپن صورت گرفته است که آمار جالبی را به نمایش می‌گذارد. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا به جزئیات تکمیلی این گزارش بپردازیم.

مجله‌ی ژاپنی فامیتسو (Famitsu) که از مشهورترین مجلات صنعت بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رود، به تازگی آمار اولیه‌ای را از میزان فروش کنسول‌های نسل نهمی در این کشور منتشر کرده‌اند. بر اساس گزارشات منتشر شده، شرکت سونی طی ۴ روز ابتدایی عرضه‌ی چیزی در حدود ۱۱۸ هزار دستگاه پلی‌استیشن ۵ را در کشور ژاپن به فروش رسانده است. همچنین کمپانی مایکروسافت نیز در طی ۶ روز ابتدایی عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی خود در این کشور، موفق به فروش ۲۱ هزار دستگاه اکس‌باکس سری اکس و اس شده که البته آمار تفکیک شده‌ای در حال حاضر از میزان فروش اکس‌باکس سری اکس و اکس‌باکس سری اس به دست نیامده است. مجله‌ی فامیتسو همچنین تأکید کرده است که تمامی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس/اس موجود در کشور ژاپن به صورت کامل به فروش رفته‌اند (از این رو می‌توان گفت که فروش دو کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت در کشور ژاپن در صورت موجودی بالاتر مطمئناً بیشتر از رقم ۲۱ هزار واحد می‌بوده است).

همچنین برای مقایسه جالب است بدانید که کنسول پلی‌استیشن ۳ در آخر هفته‌ی زمان عرضه‌ی خود در کشور ژاپن ۸۸ هزار واحد و کنسول پلی‌استیشن ۴ نیز ۳۲۲ هزار واحد به فروش رسانده است. همچنین کنسول اکس‌باکس وان نیز در هنگام موجود شدن خود در کشور ژاپن (با وجود آنکه ۹ ماه از زمان عرضه‌ی جهانی آن می‌گذشته است) موفق به فروش ۲۴ هزار نسخه‌ای در پایان هفته‌ی انتشار خود شده است.

با توجه به مقایسه‌ای که صورت گرفت، به نظر می‌رسد کنسول‌های نسل نهمی حداقل در هفته‌ی ابتدایی انتشار خود فروش پایین‌تری را نسبت به کنسول‌های نسل هشتمی در کشور ژاپن تجربه کرده‌اند که مطمئناً دلیل اصلی این موضوع نیز شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان بوده است.

همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده از پرفروش‌ترین نرم‌افزارهایی که برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه شده، بازی Spider-Man: Morales با فروش ۱۸٫۶۴۰ در جایگاه اول و بازی Demon’s Souls نیز با فروش ۱۸٫۶۰۷ نسخه‌ای با فاصله‌ی کمی در جایگاه دوم قرار گرفته است. اگرچه توجه داشته باشید که این آمار مربوط به فروش خرده‌فروشی‌های ژاپنی می‌شود و آمار فروش نسخه‌های دیجیتالی این دو اثر (که احتمالاً نزدیک به نیمی از فروش بازی را در کشور ژاپن شامل می‌شوند) در نظر گرفته نشده است.

نظر شما در رابطه با اولین آمار فروش سخت‌افزارهای نسل نهمی در کشور ژاپن چیست؟ آیا بر اساس این آمار می‌توان پیش‌بینی از فروش سالیان آینده‌ی کنسول‌های نسل نهمی شرکت سونی و مایکروسافت در سراسر جهان داشت؟

12345678910(41 رای, میانگین آرا 8٫63 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید