گربه‌ی نمادین در عنوان اصلی Demon’s Souls در بازسازی آن حذف شده است

25 آبان 1399 - 19:45

هر زمان که نوبت به بازسازی یک بازی مانند Demon’s Souls می‌رسد، این سوال که چه چیزی را باید حذف کرد و چه چیزی را باید نگه داشت، همیشه یکی از سخت‌ترین بخش‌های توسعه است. اگرچه ممکن است بدیهی به‌نظر برسد که برای حفظ یکپارچگی بازی اصلی باید هر چیز کوچکی باقی بماند، اما گاهی اوقات توسعه دهندگانی مانند بلوپوینت (Bluepoint) نیاز به ایجاد تغییراتی حتی در Demon’s Souls دارند.

یکی از این تغییرات به سرعت در فضای مجازی به Meme در آمده است. کاربران یکی از تغییرات نسبت به نسخه‌ی اورجینال را شروع به اشتراک گذاری کرده‌اند. این تغییر رابط کاربری گویا به مذاق هوادارن خوش نیامده و با توجه به بازخوردها در سطح جهانی، مورد پسند عموم واقع نشد. گرچه ممکن است این تغییر باعث بر هم خوردن ساختار یا اتمسفر بازسازی Demon’s Souls برای اکثر بازیبازان نشود، اما این مساله به اعتقاد بسیاری از مخاطبان نباید از بازی حذف می‌شد.

آیکون Cat Ring در بازی اصلی Demon’s Souls بسیار محبوب بود

این تغییر در موردی به نام حلقه‌ی گربه (Cat Ring) ایجاد شد، که هرگونه آسیب در زمان سقوط از ارتفاعات را از بین می‌برد. (به شرطی که از روی صخره یا ارتفاعی نپرید که در مقابل آن پرتگاه کشنده و یا بسیار عمیق باشد) آنچه در بازسازی Demon’s Souls تغییر کرد این است که در بازی اصلی، هر زمان که حلقه را انتخاب می‌کردید، نماد گربه در زیر نوارهای وضعیت بازیباز ظاهر می‌شد. آیکون این المان برخلاف بقیه‌ی حلقه‌ها و جادوهای بازی یک طراحی گرافیکی نداشت که در زیر نوار سلامتی قرار بگیرد، بلکه یک عکس واقعی از گربه‌ی یکی از توسعه دهندگان بود که بریده شده و در بازی قرار گرفته بود. بازیبازان به سرعت شروع به ابراز انزجار از این تغییر کردند، چیزی که بلوپوینت احتمالاً در نظر داشت تا در مورد ایجاد تفاوت‌های هنری بین نسخه‌ی اصلی و نسخه‌ی بازسازی شده انجام دهد.

تصویر جدید برای Cat Ring در نسخه‌ی بازسازی شده

در مورد تصویر گربه جالب است بدانید که تصویر اصلی هنوز در بازی وجود دارد، به جای اینکه به حلقه‌ی گربه اشاره داشته باشد بلکه به‌صورت یک ایستراگ روی درخت آن را پیدا می‌کنید. بنابراین، در حالی که بازیبازان قطعاً هنوز با برخی تغییرات در طراحی بازی جدید ، به خصوص با HUD جدید مشکل دارند، استودیوی بلوپوینت با استفاده از این تصویربرای حفظ آن قدردانی کرد.

تصویری از گربه به عنوان ایستراگ بازی

هر موقع یک بازی بازسازی می‌شود یا حتی با افزایش کیفیت گرافیکی به خاطر گذشت زمان از نو ساخته می‌شود، به طور حتم برخی از تغییراتی که از بازی‌های اصلی دور هستند با واکنش منفی مواجه خواهند شد. از Final Fantasy 7 Remake گرفته تا Crash Bandicoot N. Sane Trilogy از انتقادات نسبت به تغییراتی که باعث بهبود تجربه‌‌ی بازی به ویژه برای بازیبازان جدید صورت گرفته، انتقاداتی داشته‌اند. با این حال با توجه به امتیازات جالب بازی Demon’s Souls  به‌نظر می‌رسد احساس عمومی طرفداران و منتقدان این است که اگرچه اشکالاتی وجود دارد، اما بازسازی برای بازیبازان هنوز یک تجربه‌ی عالی است. نسخه‌ی بازسازی Demon’s Souls هم‌اکنون به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ در دسترس قرار گرفته است.

Moein MM2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید