مایکروسافت به دنبال خرید استودیوهای بیشتری است

۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

فیل اسپنسر (Phl Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس مایکروسافت، به تازگی اعلام کرده است که علی‌رغم خریدهای کوچک و بزرگ زیاد در سال‌های اخیر که بتسدا (Bethesda) هم جزئی از آن‌ها هست، این شرکت هنوز هم به دنبال خرید استودیوهای بیشتر برای افزودن به فهرست فرست ‌پارتی خود است.

فهرست استودیوهای فرست‌ پارتی مایکروسافت هم اکنون به لطف برنامه‌های اسپنسر و البته سرمایه‌گذاری زیاد در این بازار، به عدد دیوانه‌وار ۲۳ رسیده است. در این میان شاهد استودیوهای درجه‌یکی مانند بتسدا، آرکین (Arkane) و اید سافتور (id Software) هم هستیم که همگی به لطف خرید عظیم شرکت زنیمکس مدیا (ZeniMax Media) به این فهرست اضافه شده‌اند هم هستیم. در مقایسه باید گفت که سونی ۱۵ استودیو و نینتندو ۷ استودیوی فرست پارتی دارند، اما علی‌رغم این مهم، مایکروسافت هنوز هم به دنبال خرید استودیوهای بیشتری است تا هم کیفیت انحصاری‌های خود را بهبود ببخشد و هم ارزش سرویس گیم پس را حتی بیش از پیش کند.

یکی از مشکلات اکس‌باکس در نسل هشتم، همین کمبود انحصاری بود که در مقایسه با رقبای سنتی مانند نینتندو و سونی، حقیقتا ناامید کننده بود. اسپنسر از زمانی که کار خود به عنوان رئیس اکس‌باکس را آغاز کرده است، به دنبال رفع این مشکل بوده و استودیوهای زیادی خریداری کرده است که می‌توانند در نسل جدید به برگ برنده‌ی اکس‌باکس تبدیل شوند. استودیوهایی که به گفته‌ی اسپنسر احتمالا بیشتر هم خواهند شد:

بازی‌بازان به دنبال بازی هستند. ما این پلتفرم‌ها و سرویس‌ها را می‌سازیم تا بتوانیم بهترین بازی‌ها را به بازی‌بازان ارائه دهیم و طبعا در این میان به استودیوهای فرست پارتی زیادی نیاز داریم. خرید بتسدا تقریبا استودیوهای انحصاری ما را دو برابر کرد، اما هنوز هم به دنبال سایر استودیوها هستیم. ضروری است که دائما سرویس‌ها و پلتفرم‌های خود را با بازی‌های جدید زنده نگه داریم.

با این وجود باید گفت که آینده برای اکس‌باکس روشن به نظر می‌رسد. اسپنسر امروز در توییتر اعلام کرد که سری اکس و سری اس، موفق به شکستن رکورد پرفروش‌ترین عرضه‌ی تاریخ اکس‌باکس هم شده‌اند. این دو کنسول هم اکنون به صورت جهانی عرضه شده‌اند.

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید