تعداد بازی‌بازان نسخه‌ی استیم Marvel’s Avengers نسبت به زمان عرضه ۹۶ درصد کاهش پیدا کرده است

۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

این‌طور که به نظر می‌رسد، علی رغم استفاده از دنیای به شدت محبوب مارول (Marvel)، عملکرد بازی Marvel’s Avengers آن چیزی نیست که اسکوئر انیکس (Square Enix) انتظار داشت. با این‌که ساخته‌ی جدید کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) در زمان عرضه‌ فروش خوبی را تجربه کرد، اما مدتی پیش اعلام شد که عملکرد ضعیف این عنوان در واقع ۶۲ میلیون دلار به اسکوئر انیکس ضرر وارد کرده است. حال اگرچه عناوینی وجود دارند که پس از شروع ضعیف خود موفق شدند تا در نهایت نظر بازی‌بازان را جلب کنند، اما با توجه به آمار اخیر منتشر شده از تعداد بازی‌بازان Marvel’ Avengers، باید بگوییم که این عنوان کار بسیار سختی را در پیش دارد.

طبق گزارش وب‌سایت Gitphyp، در تاریخ ۱۹ آبان (۹ نوامبر) تنها ۱۱۹۰ بازی‌باز به صورت هم‌زمان برروی استیم در حال تجربه‌ی بازی Marvel’ Avengers بودند. در مقایسه با عرضه‌ی بازی در ماه سپتامبر، این عنوان ۹۶ درصد بازی‌بازان خود را برروی استیم از دست داده است. همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، تعداد بازی‌بازان استیم Marvel’ Avengers از زمان عرضه مرتب در حال کاهش بوده است. البته وضعیت میانگین بازی‌بازان نیز چندان تعریفی ندارد. در ماه نوامبر، در هر ساعت تنها ۷۵۲ نفر در حال تجربه‌ی Marvel’ Avengers بوده‌اند.

همان‌طور که می‌دانید، موفقیت بلند مدت عناوین سرویس محور به میزان فعالیت بازی‌بازان و خرید‌های درون برنامه‌ای بستگی دارد. حال با توجه به تعداد بسیار کم بازی‌بازان فعال Marvel’ Avengers، باید دید که آیا توسعه دهندگان می‌توانند طرفداران را به بازی بازگردانند یا خیر. متاسفانه تاخیر عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی بازی و اولین بسته الحاقی آن نیز کمکی به حل این مشکل نمی‌کنند. با این وجود، شاید توسعه دهندگان بتوانند سال آینده با انتشار بازی برروی کنسول‌های نسل بعدی و عرضه‌ی محتویات بیشتر، توجه بازی‌بازان را دوباره به خوب جلب کنند.

بازی Marvel’s Avengers هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم‌های گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که نسخه‌ی نسل بعدی در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه خواهد شد و به صورت رایگان نیز در اختیار دارندگان نسخه‌ی فعلی قرار خواهد گرفت. اگر به این عنوان علاقه مند شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به نقد و بررسی و هایلایت اختصاصی آن نیز نگاهی انداخته و موسیقی‌های آن را دریافت کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید