گیفت کارت
گیفت کارت

بررسی اجمالی کیبرد گیمینگ ROG STRIX Scope TKL Electro Punk ایسوس

۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

کمپانی ایسوس سبد متنوعی از محصولا گیمینگ دارد که به تازگی سری Electro Punk را به آن افزوده است. در این بررسی به سراغ کیبرد ROG STRIX Scope TKL Elextro Punk خواهیم رفت.

ترکیب رنگی صورتی و مشکی این کیبرد گیمینگ مکانیکال اولین چیزی است توجه شما را به خود جلب می‌کند. اما اگر لنز خود را کمی دقیق تر کنیم، مشخصاتی مانند برخورداری از نورپردازی RGB با قابلیت شخصی سازی توسط Aura Sync و استفاده از سوئیچ های Cherry MX دیده می‌شوند.

 نکته دیگری که حتی از تصویر بر روی بسته بندی این محصول ممکن است برای بعضی کاربران عجیب باشد؛ نبود کلیدهای Numpad برای این کیبرد است، که همین موضوع یک مزیت برای گیمرهای سبک FPS است.

 

 

مشخصات فنی این کیبرد نیز اطلاعات بیشتری را در اختیار ما می‌گذارد که شامل سوئیچ های Cherry MX Red، نورپردازی مستقل هر کدام از کلیدهای کیبرد به صورت RGB، دسترسی به کلیدهای رسانه با Fn، رابط USB 2.0، کابل بافته شده با ضخامت بیشتر از کابل های معمولی و با قابلیت جدا سازی است. همچنین جنس روکش دکمه‌های این کیبرد از جنس پلاستیک ABS است.

 

 

جنس پایه یا ساختار کلی این کیبرد از آلومینیوم بوده اما پایه های نگهدارند از جنس پلاستیک هستند. برای بخش ظاهری نیز ایسوس نورپردازی RGB و سیستم هماهنگ سازی Aura Sync خود را باری دیگر به کار گرفته است که جلوه های بصری متفاوتی را نیز به همراه دارد. و در پایان شرح این مشخصات، ابعاد این کیبرد مکانیکال برابر با ۳۵۶ x 136 x 40mm است.

در بازی های سبک FPS فاصله میان دو دست برای گیمرها بهتر است کمتر باشد و به همین علت ایسوس کلید های بخش Numpad را برای این کیبرد حذف کرده است. با این حال نبود این دکمه ها را می توان یک مزیت برای گیمرهای این سبک دانست.

کلیدها نیز همانطور که اشاره شد با سوئیچ های Cherry MX Red همراه هستند که عمر مفید آنها به ۵۰ میلیون بار کلیک تخمین زده شده است. در اصل این نوع سوئیچ ها مناسب برای گیمرهایی است که به دنبال واکنش و اکشن بسیار سریع با حداقل مقاومت هستند. با این حساب سوئیچ های این کیبرد در مقایسه با نسخه های MX Blue و MX Black نیاز به فشار کمتری دارد. از طرفی دیگر شدت صدا نیز هنگام کلیک کردن به مراتب از نسخه MX Blue کمتر است. همچنین این کیبرد برای تایپ کردن نیز گزینه مناسبی است.

 

 

کلیدهای رسانه‌ای برای این کیبرد به صورت فیزیکی وجود ندارد، با این حال قابلیتی به اسم Quick Toggle Switch وجود دارد که با نگهداشتن کلید Fn و استفاده از کلیدهای  F5 تا F12 می‌توان از کلیدهای رسانه ای استفاده کرد.

 

کیبرد ROG STRIX Scope TKL Electro Punk ایسوس با نرم افزار Armoury Crate سازگاری دارد که اغلب لوازم جانبی این شرکت نیز با این نرم افزار همراه هستند. این نرم افزار در اصل راهکاری بسیار مناسب برای کنترل نورپردازی و اعمال جلوه های بصری از پیش تعریف شده است. همچنین بروزرسانی فریمور کیبرد نیز تحت این نرم افزار انجام می‌شود.

 

 

برای تنظیم نورپردازی های کیبرد نیاز نیست تا همیشه از طریق نرم افزار اشاره شده استفاده کرد؛ برای این کیبرد می توان با استفاده از کلیدهای ترکیبی Fn حالت های نورپردازی و شدت نور را تنظیم کرد. افزون بر این رکورد کردن ماکروهای متفاوت از طریق ممکن است. روش اول مربوط به نرم افزار Armoury Crate، و روش دوم از طریق کلید ترکیبی Fn+leftAlt قابل انجام می‌باشد. افزون بر این، این کیبرد از قابلیت به نام Aura Sync نیز پشتیبانی می کند که می توان از این طریق نورپردازی را با دیگر قطعات دارای این قابلیت مانند ماوس، مادربرد، کارت گرافیک، خنک کننده و حتی LED های دیگر توسط هدر مادربرد هماهنگ کرد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید