سفر به گذشته | نقدها و نمرات بازی Yestermorrow

۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰

بازی Yestermorrow بالاخره امروز برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت، اما ظاهرا مطابق انتظار بازی‌بازان و منتقدان نیست. در همین راستا، در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به نقدها و نمرات این اثر داشته باشیم.

آثار دوبعدی همیشه نزد بازی‌بازان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و هنوز هم عده‌ی فراوانی آن‌ها را برروی پلتفرم‌های خود تجربه می‌کنند. پیش‌بینی می‌شد که Yestermorrow با سبک‌های اکشن و ماجراجویی‌اش هم یکی از همین عناوین باشد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و تیم سازنده‌ی آن تا حد زیادی با شکست مواجه شد. البته صحنه‌های اکشن جالب و هیجان انگیزی در این بازی رقم می‌خورند و علاوه‌بر آن‌، بازی‌بازان برای حل برخی از پازل‌های آن به چالش کشیده می‌شوند. شما در این عنوان باید هدایت شخصیتی کنجکاو به نام یوی (Yui) را به دست گرفته و به گذشته سفر کنید تا خانواده‌ی وی را از مرگ نجات دهید. او برای این کار از هیچ تلاشی دریغ نکرده و خواهرش نیز در میانه‌ی راه به وی می‌پیوندد. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان به این آثار هستید، شاید تجربه‌ی Yestermorrow برای یک بار کافی به نظر برسد. برای مشاهده‌ی اطلاعات بیشتر از این بازی به همراه یک تریلر می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

قابل ذکر است که دو شرکت بیت‌مپ گلکسی (Bitmap Glaxy) و بلوفیش (Blowfish) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی Yestermorrow را به عهده داشته‌اند. ضمنا این بازی بخش آنلاینی هم دارد که تجربه‌ی آن با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان‌پذیر خواهد بود. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز برترین منتقدان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون این عنوان نیز در دسترس قرار دادند که برای مطالعه‌ی آن‌ها، در ادامه با گیمفا همراه باشید.

noisy pixel 5/10

واضح است که Yestermorrow پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک بازی جذاب را داشت، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. چند پازل مناسب و سرگرم کننده در بازی دیده می‌شود که با وجود مشکلات بازی شاید چندان به چشم هم نیایند. البته به نظر ما، برخی از باگ‌های این بازی قابل رفع هستند و تیم سازنده می‌تواند با عرضه‌ی چند بهینه‌ساز این کار را انجام دهد.

GOD IS A GEEK 5/10

محیط بازی Yestermorrow نسبتا جالب است و گیم‌پلی قابل قبولی هم دارد. نواقص بیش از حد بازی باعث شده است که نتوانیم آن را به بازی‌بازان پیشنهاد کنیم. توصیه‌ی ما این است که حداقل به سمت نسخه‌ی نینتندو سوییچ آن نروید.

nintendolife 5/10

مشکلات عجیب موجود در بازی Yestermorrow واقعا شرم‌آور است و ای کاش تیم سازنده زمان بیشتری را صرف ساخت آن می‌کرد. تنها ویژگی مثبت این عنوان را باید موسیقی‌های آن به حساب آورد که هیجان زیادی به بازی‌بازان منتقل می‌کند. مشخص است که سازندگان سعی داشته‌اند تا عنوانی در حد و اندازه‌ی Celeste را تولید کنند، اما در این زمینه موفق نبودند. اگر در آینده نقص‌ها و باگ‌های گیم‌پلی Yestermorrow برطرف شوند، شاید این اثر ارزش تجربه کردن را داشته باشد.

SCREEN RANT 4/10

اگر چند به‌روزرسانی برای بازی Yestermorrow در دسترس قرار گیرد، آن‌ گاه ممکن است برای یک بار ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد. در غیر این صورت، مشکلات بازی به حدی زیاد است که نمی‌توانیم آن را حتی به دوست داران آثار پلتفمر و ماجراجویی پیشنهاد کنیم. بازی‌های دیگری در همین سبک‌ها برروی کنسول نینتندو سوییچ وجود دارند که بی شک از تجربه‌ی آن‌ها لذت خواهید برد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید