کنسول پلی‌استیشن ۵ امکان از پیش تعیین کردن تنظیمات داخل بازی را برای بازی‌بازان فراهم خواهد کرد

۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

شرکت سونی به تازگی مجموعه ویدئوهایی را در جهت آشنایی بیشتر کاربران با کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ منتشر کرده است که در یکی از آن‌ها به تنظیمات پیشنهادی کنسول می‌پردازد. در ادامه همراه گیمفا باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

همان‌طور که گفته شد، به تازگی کانال یوتیوب (YouTube) رسمی پشتیبانی پلی‌استیشن (PlayStation Support) ویدئویی را به اشتراک گذاشته است که بخش تنظیمات پیشنهادی کنسول پلی‌استیشن ۵ را به نمایش می‌گذارد. شما می‌توانید در ادامه این ویدئو را تماشا کنید تا پس از آن به اطلاعات موجود در آن بپردازیم.

دانلود با کیفیت ۴۸۰P | دانلود با کیفیت ۷۲۰P | دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P

همان‌طور که مشاهده کردید، در ابتدای این ویدئو پرداخته می‌شود به تنظیمات مربوط به خروجی صوتی کنسول پلی‌استیشن ۵ که بازی‌بازان می‌توانند در آن علاوه بر فعال و یا غیر فعال کردن ویژگی‌های گوناگون از جمله صدای سه بعدی، به آزمایش حالت‌های مختلف در نظر گرفته شده برای آن بپردازند تا در نهایت به مناسب‌ترین حالت شخصی خود دست پیدا کنند.

در بخش بعدی به تنظیمات کنترلر نسل نهمی DualSense می‌رویم که بازی‌بازان در آن می‌توانند سطح قدرت عملکرد قابلیت بازخورد لمسی و همین‌طور تریگر‌های تطبیق پذیر را مطابق سلیقه‌ی خود تغییر دهند. پس از آن به تنظیمات بخش انرژی (Power) می‌رویم، جایی که در آن بازی‌بازان قادر خواهند بود تا میزان مصرف برق کنسول خود در حالت نیمه خاموش را با توجه به ویژگی‌هایی که برای آن در نظر می‌گیرند، کم و یا زیاد کنند.

اما در پایان هنگامی که تنظیمات مربوط به بخش انرژی در حال توضیح داده شدن است، از بخشی تحت عنوان Game Presets عبور می‌کنیم که در صورت توقف ویدئو در آن لحظه می‌توانیم گزینه‌هایی را مشاهده کنیم که در آن این حق انتخاب به بازی‌باز داده می‌شود تا حالت دلخواه پیش‌فرض خود در داخل بازی‌های گوناگون را از این قسمت مشخص کند تا دیگر مجبور نباشد در هنگام اولین ورود خود به یک اثر قبل از شروع بازی به بخش تنظیمات آن برود. از جمله‌ی بخش‌هایی که می‌توان از این قسمت به تنظیم آن‌ها پرداخت می‌توان به درجه‌ی سختی بازی، چگونگی تمرکز سخت‌افزار در اجرای بازی (که از دو حالت تمرکز برروی Performance و یا Resolution می‌توان یکی را انتخاب کرد)، تنظیمات مربوط به حالت اول‌-شخص و سوم-شخص و در نهایت تنظیمات مربوط به زیرنویس و خروجی صدای بازی اشاره کرد.

اگرچه مطمئناً کارآمد بودن بخش  Game Presets مسلزم آن است که توسعه‌دهندگان عناوین خود را برای پشتیبانی از این قابلیت بهینه‌سازی کرده باشند که در صورت پیگیری کمپانی سونی مطمئناً در آینده تقریباً تمام آثار نسل نهمی کنسول پلی‌استیشن ۵ از این قابلیت به خوبی پشتیبانی خواهند کرد.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۹ (۱۲ نوامبر ۲۰۲۰) منتشر شده و در بازارهای جهانی برای خرید به صورت دیجیتالی در دسترس طرفداران‌ قرار خواهد گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید