عنوان The Medium در کشور استرالیا رده‌بندی سنی دریافت نکرد

۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

حتی هم‌اکنون که در آستانه‌ی عرضه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اس و سری اکس هستیم، باز هم عناوین کمی معرفی شده‌اند که تنها به صورت نسل نهمی قابل اجرا باشند. به عبارت دیگر بیشتر ناشرین و توسعه‌دهندگان ترجیح داده‌اند تا از جامعه‌ی بازی‌بازان نسل هشتمی بیشترین استفاده‌ی ممکن را برده و عناوین خود را به صورت بین‌نسلی و یا به همراه ارتقای رایگان به نسل نهم به بازار عرضه کنند.

با این حال یکی از عناوینی که قرار است تنها برروی کنسول‌های نسل بعدی عرضه شود، بازی ترسناک The Medium اثر استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team) خواهد بود. این عنوان با الهام گرفتن از عناوین وحشت-بقا توانسته است استانداردهای جدیدی را به سبک بازی‌های ترسناک وارد کند و گیم‌پلی آن به صورت منحصر به فردی به صورت همزمان در دو دنیای موازی و متفاوت دنبال خواهد شد. حال به تازگی گزارشی از سازمان رده‌بندی کشور استرالیا منتشر شده است که نشان می‌دهد تجربه‌ی بازی The Medium برای بازی‌بازان این کشور با مشکل و دشواری همراه خواهد بود.

اخیرا وب‌سایت خبری کوتاکو (Kotaku) در گزارشی اعلام کرد که بازی The Medium برای رتبه‌بندی در کشور استرالیا پذیرفته نشده و هم‌اکنون رده‌ی سنی خود را دریافت نکرده است. این بدان معنا خواهد بود که بازی The Medium به صورت قانونی در کشور استرالیا قابل فروش نیست و نسخه‌های مختلف آن به صورت فیزیکی یا دیجیتالی در فروشگاه‌های این کشور عرضه نخواهند شد. کشور استرالیا معمولا به سخت‌گیری بسیار زیاد خود در مورد بازی‌های ویدئویی مشهور است. طبق گزارش وب‌سایت کوتاکو، محتویاتی در مورد خشونت یا سوءاستفاده‌های ترسناک علیه کودکان و یا حتی موجوداتی که در نمایش‌های این بازی به مانند کودکان طراحی شده‌اند، توسط سازمان رده‌بندی سنی استرالیا غیرقانونی شمرده شده و حق عرضه‌ی این محتویات در این منطقه وجود نخواهد داشت.

با این حال وب‌سایت خبری کوتاکو معتقد است که علت این اتفاق چیزی بیشتر از محتویات بازی The Medium به شمار می‌آید و ممکن است جنبه‌های تکنیکالی به خود گیرد؛ چرا که طبق اعلام بلوبر تیم، این استودیو در حال رفع مشکلات برای دریافت رده‌بندی سنی بازی The Medium در کشور استرالیا است و از جایی که تغییر عمده‌ی محتویات بازی برای توسعه‌دهندگان به خصوص بازی‌سازان کوچک امری محال خواهد بود، احتمالا پیام استودیوی بلوبر تیم در مورد رفع مشکلات به موارد دیگری به جز محتویات بازی اشاره داشته است.

عنوان The Medium قرار است در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۹ (۱۰ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی) برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های اکس‌باکس سری اس و سری اکس در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

1
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید