مقابله با ترس | نقدها و نمرات نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Clea

۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

اگر از طرفداران بازی Clea باشید، حتما می‌دانید که این بازی ابتدا در سال گذشته برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول اکس‌باکس وان در دسترس قرار گرفت و با استقبال عده‌ای از بازی‌بازان نیز همراه شد. از همان زمان تیم سازنده برنامه‌هایی برای افزایش هواداران این بازی داشت و به همین سبب، آن را برروی کنسول نینتندو سوییچ عرضه کرد. حال امروز نقدها و نمرات این نسخه تکمیل شد که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

Clea از سری عناوین ماجراجویی و ترسناک است که داستان دختری کنجکاو و عجیب به همین نام را روایت می‌کند. او در یکی از روزها از خواب بیدار می‌شود و درمی‌یابد که مادر و پدرش را از دست داده است. او پس از کمی تحقیق مطلع می‌شود که آن‌ها در اسارت یک هیولا هستند و با همین دلیل، تصمیم می‌گیرد که برای تجاتشان از هیچ تلاشی دریغ نکند. او در این راه از برادر بزرگ‌تر خود نیز کمک می‌گیرد و شما باید این ماموریت دو نفره را به خوبی به اتمام برسانید. اولین قدم این است که از منطقه‌ی اولیه که قرار دارید خارج شوید؛ چرا که خطرات بی شماری در آن حس می‌شود. جالباست بدانید که این بازی مهارت شنیداری شما را هم تقویت خواهد کرد؛ چرا که برای پی بردن به بسیاری از سرنخ‌ها باید به اصوات گوش فرا دهید. از دیگر خصوصیات برجسته‌ی Clea باید به امکان شکار و حل پازل‌های چالش برانگیز اشاره داشت. شخصیت اول بازی که ابتدا ترس همه‌ی وجودش را فرا می‌گیرید، در ادامه سعی می‌کند که بر آن غلبه کرده و با آرامش بیشتری به سوی هدف خود برود. بنابراین در صورتی که از دوست داران سبک‌های ذکر شده هستید، Clea را حداقل برای یک بار امتحان کنید. برای مشاهده‌ی اطلاعات بیشتر از این عنوان به همراه تریلر آن می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

گفتنی است که دو شرکت اینورت موس (Invert Mouse) و سکای گیمز (Sekai Games) به صورت همزمان وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی Clea را به عهده داشته‌اند. ضمنا این عنوان بخش آنلاینی هم دارد که تجربه‌ی آن با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان‌پذیر خواهد بود. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز نقدها و نمرات نسخه‌ی نینتندو سوییچ Clea توسط منتقدان برتر حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی در دسترس قرار گرفته است که برای مطالعه‌ی آن‌ها، در ادامه با گیمفا همراه باشید.

Hey Poor Player 8/10

با توجه به آغاز رویداد هیجان انگیز هالووین، این بهترین فرصت برای تجربه‌ی اثر ترسناکی همچون Clea است. صحنه‌های رازآلود فراوانی در جریان این بازی رخ می‌دهند که بازی‌بازان را درگیر خواهد کرد. این بازی با وجود کوتاه بودن بسیار لذت‌بخش است و ما را راضی کرد. گیم‌پلی این عنوان هم منحصربه‌فرد است و تا مدت‌ها آن را از یاد نخواهیم برد. مقابله با حس ترس در دنیای واقعی ممکن است عجیب باشد، اما در Clea بامزه و دوست داشتنی به نظر می‌رسد.

Pure Nintendo 7/10

Clea یک بازی در سبک‌های ماجراجویی، ترسناک و بقا است که شما را در دنیایی مملو از هیولاهای عجیب و غریب قرار می‌دهد. در این بازی تنها به دویدن نیاز ندارید و اگر بازی‌باز صبوری نیستید، توصیه می‌کنیم که به سراغ آن نروید؛ چرا که معماهای چالش برانگیزی هم وجود دارند که باید در زمان مناسب و با حوصله نسبت به حل آن‌ها اقدام نمایید.

DIGITALLY DOWNLOADED.net 6/10

Clea پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک اثر شگفت انگیز را داشت؛ البته اگر سازندگان برای ساخت آن دقت بیشتری به خرج می‌دادند. استودیوی اینورت موس ژانر دشواری را برای به چالش کشیدن و محک زدن خود برگزیده و باید گفت که تا حد زیادی در این مورد شکست خورده است. البته حالت‌های متنوعی در این اثر به چشم می‌خورد و طراحی شخصیت‌ها نیز به خوبی صورت گرفته است.

gamer escape 4/10

بازی Clea آن طور که باید و شاید نمی‌تواند حس ترس را به بازی‌بازان منتقل کند و این موضوع نباید به سادگی نادیده گرفته شود. اتمسفر بازی چندان جلب نیست و مبارزه با دشمنان نیز برای ما چالش برانگیز نبود. خیلی سعی کردیم که خصوصیت چشمگیری را برای توصیه‌ی این بازی به شما پیدا کنیم، اما این اتفاق به هیچ وجه رخ نداد. آثار زیادی در این سبک برروی کنسول نینتندو سوییچ وجود دارند که بهتری است به سراغ آن‌ها رفته و سرگرم شوید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید