کاراته بدون هیجان | نقدها و نمرات بازی Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues

۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

بازی Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues چند روز قبل برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت و تا این جا هم نظرات متفاوتی پیرامون آن عرضه شده است. در همین راستا، برای مطالعه‌ی نقدها و نمرات این عنوان با ما همراه باشید.

Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues از سری عناوین دوبعدی در سبک‌های اکشن و Beat-‘Em-Up است که در آن باید کنترل شخصیت دلخواهتان را به دست گرفته و از میان دو جبهه‌ی مخالف هم، یکی را برگزینید. در جریان این بازی فنون و حرکات متنوعی را می‌آموزید که در ادامه هم امکان ارتقای آن‌ها وجود دارد. ماجراجویی در این اثر تا حد زیادی جالب توجه است و علاقه‌مندان به سبک‌های گفته شده را درگیر خواهد کرد. از ویژگی‌های برجسته‌ی آن هم باید به ۸ کاراکتر، مهارت‌های متنوع و نقشه‌های فراوان اشاره داشت که نباید از دست داد. داستان بازی در سال ۱۹۸۴ میلادی جریان دارد؛ درست در زمانی که ورزش کاراته نزد مردم به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده بود.

همان‌طور که گفته شد، دو نوع داستان در بازی Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues وجود دارد و این باعث می‌شود که پس از به اتمام رساندن آن، مجددا برای تجربه‌اش به شیوه‌ای دیگر مشتاق باشید. تغییر شخصیت‌ها در بازی نیز بد نیست و می‌تواند مورد استقبال طرفداران قرار گیرد. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان به ورزش کاراته هستید، این عنوان را از دست ندهید.

لازم به ذکر است که دو شرکت گیم میل اینترتینمنت (Game Mill Entertainment) و فلاکس گیم (Flux Game) به صورت همزمان وظیفه‌ی ساخت و نشر بازی Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues را به عهده داشته است. ضمنا هیچ بخش آنلاین و چند نفره‌ای در این بازی دیده نمی‌شود و تمام بخش‌های آن را باید به صورت آفلاین و تک نفره طی کنید. حال امروز چند منتقد نام آشنا نقدها و نمراتشان را پیرامون این اثر در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

SCREEN RANT 7/10

اگر از علاقه‌مندان به آثار کلاسیک و یا سبک Beat-‘Em-Up هستید، Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues لحظات هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. واضح است که تیم سازنده برای ساخت این اثر از عناوینی نظیر سری Street Rage الهام گرفته‌اند؛ اگر چه که فاصله‌ی فراوانی با آن دارد. بازی در بسیاری از بخش‌ها تکراری می‌شود و بازی‌بازان پس از گذشت مدتی این قضیه را متوجه خواهند شد.

Xbox Tavern 6.8/10

Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues یک بازی آرکید و Beat-‘Em-Up است که شخصیت‌ها و فنون جالب توجهی در آن به چشم می‌خورد و آن‌ها را باید از برترین ویژگی‌های آن به حساب آورد. مبارزات بازی بسیار بامزه است و علاقه‌مندان به سری Cobra Kai را مجذوب خود خواهد کرد. مشخص است که تیم سازنده برای ساخت این بازی ایده‌های خوبی داشته است، اما در پیاده‌سازی آن‌ها ناکام ماند. مشکلات عجیبی در گیم‌پلی این عنوان دیده می‌شود که شاید با عرضه‌ی چند به‌روزرسانی برطرف شوند. بنابراین انتظار داریم که سازندگان فورا در این زمینه اقدام نمایند.

CULTURED VULTURES 5/10

در مجموع فکر می‌کنیم که ایده‌ی ساخت بازی Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues هرگز خوب نبوده و ای کاش تیم سازنده به سراغ این پروژه نمی‌رفت. حداقل اگر آن‌ها در توسعه‌ی بسیاری از جزئیات این عنوان دقت به خرج می‌دادند، اکنون با بازی بهتری سر و کار داشتیم و عده‌ی بیشتری از تجربه‌اش لذت می‌بردند.

Game Spew 5/10

اگر تنها از طرفداران سر سخت سری Cobra Kai هستید، بازی Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues برای چند ساعت شما را سرگرم خواهد کرد. آثار زیادی در طی این سال‌ها در این سبک ساخته شده است که از آن‌ها می‌توان Street Rage 4 را نام برد. عقیده‌ی ما این است که عنوان ذکر شده بسیار بهتر از چیزی است که گیم میل اینترتینمنت توسعه داده است. متاسفانه گیم‌پلی بازی سرعت قابل قبولی ندارد و در اکثر بخش‌ها بازی‌بازان را کسل خواهد کرد. اگر قرار به ساخت ادامه‌ی این سری باشد، امیدوار هستیم که تیم سازنده وقت بیشتری را صرف آن کند.

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید