بازی‌های پلی‌استیشن ۵ در زمان عرضه از هدست پلی‌استیشن وی‌آر پشتیبانی نخواهند کرد

۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

تنها ده روز تا انتشار پلی‌استیشن ۵ باقی مانده است و بازی‌بازان بی‌صبرانه‌ منتظر تجربه‌ی بازی‌های جدید مانند Demon’s Souls ،Spider-Man: Miles Morales و همچنین عناوین پلی‌استیشن ۴ با کیفیت بیشتر هستند. این پشتیبانی شامل سخت افزار نیز می‌شود و دارندگان کنترلر دوال‌شاک ۴ و هدست پلی‌استیشن وی‌آر نیز می‌توانند این وسایل را به کنسول جدید سونی متصل کنند. اما همانند دوال‌شاک ۴ که برای تجربه‌ی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ قابل استفاده نیست، متاسفانه هدست واقعیت مجازی سونی نیز با بازی‌های نسل بعدی سازگاری نخواهد داشت.

اگر به خاطر داشته باشید، سونی مدتی پیش اعلام کرد که دوربین جدید پلی‌استیشن ۵ با هدست پلی‌استیشن وی‌آر سازگار نخواهد بود. پس اگر بازی‌بازان می‌خواهند هدست خود را به کنسول جدید پلی‌استیشن متصل کنند، به دوربین پلی‌استیشن ۴ و همچنین یک آداپتور جداگانه که خوشبختانه به صورت رایگان عرضه می‌شود، نیاز خواهند داشت.

اما ظاهراً دردسر‌های مربوط به پشتیبانی از واقعیت مجازی به این‌جا ختم نمی‌شوند. شرکت سونی اخیراً تایید کرده است که بازی‌های پلی‌استیشن ۵ با هدست پلی‌استیشن وی‌آر سازگار نخواهند بود؛ به عبارت دیگر، بازی‌بازان نمی‌توانند نسخه‌ی نسل بعدی عناوینی نظیر Hitman III و No Man’s Sky: Next Generation را با هدست واقعیت مجازی خود تجربه کنند.

پس اگر سردرگمی فعلی مربوط به پلی‌استیشن وی‌آر و آداپتور دوربین کافی نبود، حالا باید نصب نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی‌ها را نیز به لیست پیش نیاز‌های تجربه‌ی عناوین واقعیت مجازی برروی پلی‌استیشن ۵ اضافه کنید. با توجه به این‌که ما هنوز نمی‌دانیم که آیا ارتقای رایگان و یا پولی بازی‌های پلی‌استیشن ۴ به پلی‌استیشن ۵ امکان بازگشت به نسخه‌ی نسل قبلی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهند یا خیر، پیشنهاد می‌کنیم برای تجربه‌ی عناوین واقعیت مجازی برروی کنسول جدید سونی، نسخه‌ی پلی‌استیش ۴ بازی‌ها را تهیه کرده و از ارتقای آن‌ها خودداری کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید