Bushnell مایکروسافت را برنده ی نسل بعد دانست

۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸

آقای Nolan Bushnell، موسس شرکت Atari، نظر خود را در مورد رقابت های کنسلولی نسل بعد گفت و با استدلال هایی برنده ی نسل بعد را مایکروسافت اعلام کرد.

اگر با آقای Nolan Bushnell آشنایی داشته باشید می دانید که ایشان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین سیاستمداران صنعت گیم بوده اند و به نوعی می توان ایشان را پدر صنعت گیم دانست. در  مورد جنگ کنسولی نسل بعد GT مصاحبه ای با آقای Bushnell ترتیب داده است که تا به اکنون به دلیل تجربه ی بالای ایشان بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته است.

آقای Nolan Bushnell در ابتدا به دلیل جلوگیری از شایعه گفت که به جز تاریخ رونمایی از هیچ یک از مشخصات کنسول مایکروسافت اطلاعی ندارد.

او در این مصاحبه با GT گفت که می تواند حدس بزند که سونی در نسل آینده از لحاظ نرم افزاری در مقابل مایکروسافت فلج خواهد شد.

وی در ادامه گفت:

به نظر من مایکروسافت در درجه ی بالاتری قرار دارد و دلیل آن ها نیز سیاست های نسنجیده ی سونی است تا به اکنون نرم افزارهای سونی حرفی برای گفتن نداشته اند به همین دلیل فقط با سخت افزار قوی به میدان می آیند ولی نمی تواند بهره برداری درستی داشته باشند. سونی زمان طولانی ای است در بازار ژاپن موفق عمل می کند و سیاست کارهایش هم تولید بازی های انحصاری بوده است که بعضی هایشان خیلی نزدیک به هم هستند اما ژاپنی ها با این وضعیت سازگاری دارند اما در مقابل آمریکایی ها حوصله انحصاری های نزدیک به هم را ندارند و دوست دارند انحصاری ها کاملا متفاوت باشد.

همچنین او اعلام کرد که زیر ساخت آنلاین سونی افتضاح است و در ادامه درباره ی قدرت نرم افزاری مایکروسافت گفت:

هر چه زمان می گذرد نیاز به نرم افزار بیشتر از سخت افزار احساس می شود و نسل آینده مختص نرم افزار خواهد بود. مایکروسافت به دلیل داشتن نرم افزار قوی زودتر به موفقیت می رسد البته این موضوع را فراموش نکنید که مایکروسافت شرکت بسیار ثروتمندی است و بدون شک از ثروت خود در Next Xbox دریغ نخواهد کرد البته به این موضوع هم اشاره کنم که XBOX از لحاظ زیرساخت های آنلاین بسیار خوب عمل کرده است و موفقیت بدون شک در این مورد با مایکروسافت خواهد بود.

در آخر مصاحبه GT از تاریخ رونمایی سوال کرد که در آقای Bushnell در جواب گفت:

نمی توانم تاریخ دقیق را اعلام کنم ولی قبل از E3 منتظر کنسول جدید مایکروسافت باشید و شرکت سونی هم کنسول خود را در تعطیلات امسال راهی بازار خواهد کرد.

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید