گیفت کارت
گیفت کارت

هکر موفق | نقدها و نمرات بازی Transient

۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

بازی Transient بالاخره دو روز قبل برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت و قرار است تا سال آینده به دست دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان هم برسد. در همین راستا، در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به نقدها و نمرات این اثر داشته باشیم.

Transient را باید اثری در سبک‌های ماجراجویی و دلهره‌آور به شمار آورد که داستان آن به آینده مربوط می‌شود. در این بازی که در جهانی سایبرپانکی جریان دارد، شما باید هدایت یکی از اعضای گروه هکرها به نام راندل کارتر (Randolph Carter) را به عهده گرفته و خواسته‌های خود و دوستانتان را برآورده کنید. وی در وهله‌ی اول تجربه‌ی کمی دارد، اما به مرور زمان اطلاعات خوبی را در زمینه‌ی شغل خود به دست می‌آورد. از ویژگی‌های جذاب این عنوان باید به داستان گیرا، موسیقی‌های شنیدنی و رمز و رازهای بی‌شمار برای کشف اشاره داشت. یکی از اهداف شما، رسیدن به حقیقتی مهم در مورد جامعه است و برای این منظور باید پازل‌های متنوعی را حل کنید تا به نتیجه دست یابید. بنابراین اگر از علاقه‌مندان به این آثار هستید، شاید Transient برای شما جالب توجه باشد. برای آشنایی بیشتر با این بازی و تماشای تریلری از آن می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی Transient به ترتیب به عهده‌ی دو شرکت استورملینگ (Stormling) و آیس‌برگ اینتراکتیو (Iceberg Interactive) بوده است. حال باید دید که واکنش بازی‌بازان در خصوص این عنوان چه خواهد بود. ضمنا این بازی فاقد هر گونه بخش آنلاین و چند نفره بوده و تمام قسمت‌های آن را باید به صورت آنلاین و تک نفره طی کنید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز برترین منتقدان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمراتشان را پیرامون این اثر هم در دسترس قرار دادند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

PC Invasion 8.5/10

بازی Transient جهان بسیار چشم نواز و هیجان انگیزی دارد که پر از اتفاقات کوچک و بزرگ است. در ابتدای معرفی این بازی هرگز فکر نمی‌کردیم که با چنین اثر پرمحتوا و متنوعی سر و کار داشته باشیم، اما خوشبختانه Transient فراتر از انتظارات ما ظاهر شد. شاید این بازی ترسناک نباشد، اما وقایع دلهره‌آوری در آن رخ می‌دهد که نباید از دست داد.

DarkStation 7/10

Transient نکات برجسته‌ی فراوانی در خود دارد که آن را تبدیل به تجربه‌ای نسبتا خوب کرده است. متاسفانه این طور به نظر می‌رسد که تیم سازنده برای ساخت این بازی کمی عجله داشته است؛ چرا که از برخی جزئیات آن به راحتی عبور کرده‌اند. ترکیب این بازی با محیطی سایبرپانکی به خوبی صورت گرفته است، اما می‌شد داستان بهتری هم داشته باشد. در مجموع اگر از دوست داران عناوین ماجراجویی هستید، احتمال زیادی وجود دارد که از Transient هم لذت ببرید.

RAGE quit.gr 6.1/10

شاید بهترین ویژگی بازی Transient را بتوان پازل‌های درگیر کننده‌ی آن به حساب آورد، اما نکته‌ی جالب دیگری در آن به چشم نمی‌خورد. استودیوی سازنده‌ی این بازی را می‌شناسیم و از سوابق آن‌ها پیداست که چه استعدادی در زمینه‌ی تولید آثار مختلف دارند. به همین دلیل، انتظار بیشتری از Transient می‌رفت، اما واقعیت این است که این بازی برای اکثر افراد مناسب نخواهد بود.

همچنین دیگر منتقدان نظیر EUROGAMER.it به این بازی نمره‌ی ۷ را داده‌اند.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید