نبرد کسل کننده با زامبی‌ها | نقدها و نمرات بازی Ray’s The Dead

۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

Ray’s The Dead یکی از عناوین مورد انتظاری بود که بالاخره چند روز قبل برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌ پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار گرفت، اما متاسفانه تا این جا استقبال خوبی از آن نشده است. در همین راستا، در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به نقدها و نمرات این اثر داشته باشیم.

Ray’s The Dead را باید عنوانی اکشن و استراتژی به حساب آورد که داستان نسبتا جالبی هم در خود دارد. این بازی داستان شخصی به نام ری لمورت (Ray LaMorte) را روایت می‌کند که از مرگ نجات یافته و حال خود را در دنیایی پر از زامبی‌های مختلف مشاهده می‌کند. او هر طور شده باید از دست آن‌ها جان سالم به در ببرد و دیگر افراد را بیابد. اتفاقات بامزه و خنده‌داری هم در جریان بازی رخ می‌دهد که شاید برای برخی از بازی‌بازان جذاب به نظر برسد. جالب است بدانید که Ray’s the Dead ابتدا در سال ۲۰۱۳ و در مراسم E3 معرفی شد، اما تا زمان عرضه‌ اطلاعات چندانی از آن به دست بازی‌بازان نرسید. برای آشنایی بیشتر با این بازی و تماشای تریلری از آن می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

گفتنی است که استودیوی رگ‌تگ (Ragtag) به صورت همزمان در امر توسعه و نشر بازی Ray’s The Dead نقش داشته است. همچنین شرکت ادالت سویم (Adult Swim) انتشار برخی از نسخه‌های آن را به عهده داشته است. حال باید دید که واکنش بازی‌بازان در مورد این بازی چه خواهد بود. ضمنا این بازی فاقد هر گونه بخش آنلاین و چند نفره بوده و تمام قسمت‌های آن را باید به صورت آفلاین و تک نفره طی کنید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز منتقدان برتر حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمراتشان را در خصوص این عنوان در دسترس قرار داده‌اند که برای مطالعه‌ی آن‌ها، ما را در ادامه همراهی کنید.

VIDEO CHUMS 6/10

در ابتدا گفته می‌شد که گیم‌پلی بازی Ray’s The Dead بسیار خاص است، اما متاسفانه هیچ خلاقیتی را در این زمینه شاهد نیستیم. با این حال، تنوع موجود در آن و داستان بازی از جمله نکاتی هستند که می‌توانند بازی‌بازان را به وجد آورند.

PUSH SQUARE 6/10

گیم‌پلی بازی Ray’s The Dead مشکلات فراوانی دارد و آن گونه که تیم سازنده وعده می‌داد، نیست. عناوین استراتژی نوبتی برای ما جالب هستند، اما این بازی نتوانسته است مطابق آن‌ها عمل کند. از بین بردن زامبی‌ها هم مانند آثار زامبی محور دیگر هیجانی ندارد. پازل‌های آن به به اندازه‌ی کافی سرگرم کننده نیست و سادگی بیش از حد آن‌ها موجب کلافه شدن بازی‌بازان می‌شود. بازی از داستان بامزه‌ای برخوردار است و شاید تنها نکته‌ی مثبت آن را هم باید همین به حساب آورد.

Player 2 5.8/10

Ray’s The Dead پتانسیل بالایی برای محبوبیت داشت؛ اگر سازندگان بیشتر روی توسعه‌ی آن وقت می‌گذاشتند. معماهای بازی به سادگی حل می‌شوند و به هیچ وجه با چالش‌های درگیر کننده‌ای مواجه نیستیم. تنها داستان بازی است که شاید کمی خنده را به لب‌هایتان بیاورد.

PlayStation LifeStyle 5.5/10

بیش از هفت سال از معرفی بازی Ray’s The Dead می‌گذرد، اما با این همه زمانی که تیم سازنده در اختیار داشت، نواقص موجود در آن را نمی‌توانیم درک کنیم. گیم‌پلی عجیب و باگ‌های فراوان این بازی بسیار آزار دهنده هستند و پازل‌های آن نمی‌تواند توجه افراد را به خود جلب کند. عناوین استراتژی محور و اکشن فراوانی وجود دارند که می‌توانید با تجربه‌ی آن‌ها سرگرم شوید. توصیه‌ی ما این است که به سراغ Ray’s The Dead نروید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید