ترکیب ناموفق اکشن و استراتژی | نقدها و نمرات بازی Dog Duty

۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

بازی Dog Duty چند روز قبل از حالت دسترسی زودهنگام خارج شد و نسخه‌ی اصلی آن با امکانات بیشتر به دست دارندگان پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ رسید. متاسفانه آن‌طور که پیش‌بینی می‌شد، استقبال خوبی از این عنوان به عمل نیامد و در ادامه می‌توانید نقدها و نمرات آن را مطالعه کنید.

Dog Duty از سری عناوین استراتژی محور و تاکتیکی است که صحنه‌های اکشن و خنده‌دار فراوانی در آن رقم می‌خورد. در این بازی باید هدایت ارتشی کوچک را به دست گرفته و به مرور زمان آن را گسترده‌تر کنید. همچنین قادر هستید تا فرمانروایی خود را بزرگ‌تر کرده و امکانات خوبی را به آن اضافه کنید. سپس باید تیم خود را برای نبردها آماده کرده و از سلاح‌های و آیتم‌های بی‌شماری در این خصوص بهره ببرید. پس از کسب پیروزی‌ها، سطح شما بالاتر رفته و دیگران شما را همچون یک قهرمان می‌بینند. طبق گفته‌ی بازی‌بازان، متاسفانه تنوع خوبی در حالت‌ها و جنگ‌های این بازی دیده نمی‌شود و این قضیه ممکن است آن‌ها را کلافه کند. چندی پیش جزئیات از نسخه‌ی اصلی این اثر منتشر کرد که برای مشاهده‌ی آن‌ها می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که دو شرکت زاناردی اند لیزا (Zanardi and Liza) و سودسکو (Soedesco) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی Dog Duty را به عهده داشته‌اند. ضمنا هیچ بخش آنلاین و چند نفره‌ای در آن به چشم نمی‌خورد و برای پیشروی در آن باید به صورت آفلاین و تک نفره عمل کنید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، منتقدان مشهور بازی‌های ویدئویی بالاخره نقدها و نمرات این اثر را در دسترس قرار دادند که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. همچنین نقد و بررسی نسخه‌ی دسترسی زودهنگام آن به قلم آریا مقدم را می‌توانید از این صفحه مطالعه کنید.

FINGER GUNS 6/10

با دارا بودن حالت کلاسیک و نبردهای نسبتا هیجان انگیز، باز هم Dog Duty نمی‌تواند اثر قانع کننده‌ای باشد. بسیاری از بخش‌های بازی دشوار هستند که دلیلی برای آن هم مشاهده نمی‌شود. اگر تنها از دوست داران سبک استراتژی هستید، شاید این بازی رضایت شما را جلب کند.

PlayStation Country 5/10

Dog Duty در بسیاری از قسمت‌ها بی دلیل دشوار و آسان می‌شود. نحوه‌ی کنترل این بازی برروی پلی‌استیشن ۴ و دیگر کنسول‌ها عجیب است و بازی‌باز نمی‌تواند با این قضیه کنار بیاید. نواقص فراوانی هم در گیم‌پلی آن دیده می‌شود. آثار زیادی در سبک استراتژی وجود دارند که می‌توانید چند روز با آن‌ها سرگرم شوید.

DarkStation 5/10

در زمان معرفی Dog Duty، تصور می‌کردیم که با اثری سرگرم کننده و جذاب سر و کار داشته باشیم، اما حال می‌بینیم که این بازی چندان ارزش تجربه کردن را ندارد. شاید Dog Duty تنها برای عده‌ی محدودی از بازی‌بازان جذاب به نظر برسد، اما در کل باید گفت که ایده‌ی ساخت آن جالب نبوده است.

TheSixthAxis 3/10

Dog Duty تجربه‌ی جالبی برای ما نبود و به هیچ وجه از آن لذت نبردیم. مشکلات فراوانی در گیم‌پلی بازی به چشم می‌خورد که اکثر آن‌ها در آینده هم قابل رفع نخواهند بود. نمی‌گوییم که Dog Duty بدترین عنوانی است که تا به حال تجربه کرده‌ایم، اما آن را می‌توانیم در لیست بدترین‌ها قرار دهیم.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید