دیوید کیج: برتری سخت‌افزاری اکس‌باکس سری اکس تنها بخشی از معادله است

۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

آقای دیوید کیج (David Cage)، رئیس استودیوی کوانتیک دریم (Quantic Dream)، می‌گوید برتری اکس‌باکس سری در قدرت سخت‌افزاری تنها بخشی از معادله را تشکیل می‌دهد.

کیج در گفت و گویی با Wccftech به این نکته اشاره کرد که سونی برخی از بهترین استودیو‌ها در سرتاسر جهان را در اختیار دارد و می‌تواند زیباترین بازی‌ها را ارائه دهد زیرا معمولاََ “بخش نرم افزاری و سخت‌افزاری آن‌ها به طور دائم سازگار و کارا است.” بر اساس نظر آقای کیج همه چیز در نهایت به انحصاری‌ها بر می‌گردد اگرچه سرویس گیم پس مایکروسافت برای مصرف‌کنندگان بسیار مفید واقع خواهد شد. کیج در این باره گفت:

در بررسی‌های نهایی، چیزی که باعث موفقیت و برتری یک کنسول نسبت به کنسول دیگر خواهد شد (بیشتر از قدرت سخت‌افزاری) انحصاری‌ها است. این رویکرد ۱۲ سال برای سونی کارا بوده و من می‌دانم که آن‌ها برخی از بهترین استودیوهای جهان را در اختیار دارند، از ناتی‌داگ (Naughty Dog) گرفته تا سانتا مونیکا (Santa Monica) و گوریلا گیمز (Guerilla Games) و این تنها بخشی از استودیوهای جهانی آن‌ها به شمار می‌آید. آن‌ها فرنچایزهای انحصاری قدرتمندی نیز تحت مالکیت دارند که برخی از آن‌ها میراثی قدیمی به حساب می‌آید و به عبارتی بازی‌بازان با آن‌ها خاطره دارند. مبارزه و به چالش کشیدن آن‌ها بسیار سخت خواهد بود اگرچه مایکروسافت اخیراََ سرمایه‌گذاری عظیمی را برروی استودیوهای بیشتر انجام داده است تا وارد مبارزه شود. همچنین به نظر می‌رسد که مایکروسافت استراتژی تهاجمی در زمینه‌ی سرویس گیم پس اتخاذ کرده‌اند که باعث جذابیت دوچندان پلتفرمشان می‌شود. پیشنهاد All Access آن‌ها که باندلی از کنسول و بازی‌ها در قالب اشتراک ماهیانه است یک حرکت بسیار هوشمندانه به حساب می‌آید. همچنین در آینده‌ای نزدیک جدال بر سر سرویس‌های استریم خواهد بود.

دیوید کیج در بخش نتیجه‌گیری توضیح داد که مشخصات سخت‌افزاری سرنوشت‌سازترین فاکتورها برای پیش‌بینی یک برنده برای نسل بعدی نیست.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید