ماجراجویی جادویی | نقدها و نمرات بازی Noita

۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

تنها دو روز از انتشار بازی Noita برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌گذرد و تا به حال نظرات امیدوار کننده‌ای پیرامون آن در دسترس قرار گرفته است. حال امروز نقدها و نمرات این اثر تکمیل شد که برای مشاهده‌ی آن‌ها، با گیمفا همراه باشید.

Noita را باید عنوانی در سبک‌های اکشن و ماجراجویی به حساب آورد که در آن استفاده از آیتم‌ها و مهارت‌های جادویی اهمیت فراوانی دارد. تیم سازنده سعی داشته است تا با ترکیب آثار قدیمی و جدید، عده‌ی زیادی را جذب این بازی کند و باید دید که تا چه حد در این زمینه موفق خواهد بود. در این اثر باید کنترل شخصیتی دوست داشتنی و قدرتمند را به دست گرفته و به کارهایی از جمله مبارزه با دشمنان و کشف رمز و رازها بپردازید. برخی از آیتم‌های بازی به قابلیت پرتاب یخ و آتش مربوط می‌شود که استفاده از آن‌ها بسیار لذت‌بخش است. پس اگر از علاقه‌مندان به سبک‌های ذکر شده هستید، Noita می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند.

قابل ذکر است که وظیفه‌ی توسعه و نشر بازی Noita به صورت همزمان به عهده‌ی استودیوی نولا گیمز (Nolla Games) بوده است. ضمنا این بازی هیچ بخش آنلاین و چندنفره‌ای ندارد و تمام قسمت‌های آن را باید به صورت آفلاین و تک‌نفره طی کنید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز نقدها و نمرات این اثر در اختیار بازی‌بازان قرار گرفته است تا آن‌ها تصمیم گیری بهتری در مورد تجربه‌ی آن داشته باشند.

GameGrin 9.5/10

شاید در ابتدای معرفی بازی Noita حس خوبی نسبت به آن نداشتیم و هرگز فکر نمی‌کردیم که با چنین اثر فوق‌العاده‌ای سر و کار داشته باشیم. حال باید اغراق کنیم که دلمان خیلی زود برای این عنوان تنگ شده است و قصد داریم که باز هم آن را تجربه کنیم.

AOTF 9/10

Noita یک بازی روگ‌لایک بی نظیر است که سازندگان برای ساخت آن زمان زیادی صرف کرده‌اند؛ چرا که به خوبی هر چه تمام‌تر به جزئیات پرداخته شده است. از گیم‌پلی و تصاویر هنری جذاب آن نیز نباید به سادگی گذشت.

PC Invasion 8.5/10

بدون شک Noita اثری برای تمام بازی‌بازان نیست و عده‌ی زیادی ممکن است علاقه‌ای به تجربه‌ی آن نداشته باشند. حال اگر از علاقه‌مندان به سبک‌های اکشن و ماجراجویی هستید، به Noita اعتیاد پیدا خواهید کرد.

PC Gamer 8.1/10

Noita ترکیبی از روگ‌لایک کلاسیک و نقش‌آفرینی مدرن و پیچیده است و به نظر ما این ایده از سوی سازندگان جواب خواهد داد. محیط جذاب و چشم‌نواز این بازی را باید بهترین ویژگی آن به شمار آورد.

WE GOT THIS COVERED 8/10

Noita با جهان پیکسلی خود می‌تواند عده‌ی فراوانی از بازی‌بازان را به خود جذب کند. باید بگوییم که با تجربه‌ی این عنوان، خاطرات دوران کودکی ما زنده شد.

EUROGAMER.it 7/10

Noita عنوانی نسبتا جالب در سبک‌های پلتفرمر و ماجراجویی است که همواره بازی‌بازان را برای تجربه‌ی دوباره وسوسه خواهد کرد. البته به عقیده‌ی ما، برخی از نکات بازی می‌توانست بهتر از این طراحی شود تا اثر بهتری را تجربه کنیم.

CULTURED VULTURES 5/10

شاید اگر مشکلات و نواقص Noita کمتر بود، اکنون با عنوان بهتری مواجه بودیم. در وهله‌ی اول داستان و شخصیت‌های بامزه‌ای را شاهد هستیم، اما این جذابیت به مرور زمان از بین می‌رود و بازی‌بازان به احتمال زیاد از آن خسته می‌شوند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید