جزئیات جدیدی از ویژگی‌های فنی بازی Age of Empires III Definitive Edition منتشر شد

۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹

بازی Age of Empires III Definitive Edition دو روز دیگر عرضه می‌شود و به‌تازگی، اطلاعات جدیدی از ویژگی‌های فنی که در دسترس خریداران این عنوان استراتژیک قرار می‌گیرد، منتشر شده است. همراه ما باشید.

جاس الیس (Joss Ellis)، کارگردان توسعه استودیوی Tantalus Studio، در پستی در بلاگ رسمی این بازی از ارتقای فناوری‌های استفاده‌شده در نسخه‌ی جدید در مقایسه با نسخه‌ی اصلی،‌ پرده برداشته است:

ما موتور بازی را به کل بازسازی کردیم و آن را از DirectX 9 به DirectX 11 تغییر دادیم. تمامی بافت‌ها و مدل‌ها به‌روز و سینماتیک‌های بازی برای پیوستگی بیشتر، از نو رندر شده‌اند. این به آن معنا است که بازی‌بازان تغییرات زیادی هنگام مقایسه‌ی Age of Emipres III اصلی با نسخه‌ی Definitive Edition مشاهده خواهند کرد؛ مثل بهبود در جلوه‌ی صخره‌ها و بافت‌های Triplanar که همگی بخشی از پروسه‌ی پیکسل شیدرهای (Pixel Shader) جدید هستند. طبیعت بازی نیز دستخوش بازطراحی شده است و قابلیت‌های بیشتری در دسترس طراحان برای طراحی محیط، از جمله شبیه‌سازی آب به‌صورت FFT، درنظر گرفته شده است.

در قسمت تنظیمات گرافیکی، ما سیستم رندرینگ فیزیک‌محور به‌همراه SSAO و TAA قرار دادیم. موتور فیزیک بازی هم به جدیدترین نسخه‌ی Havok تغییر کرده، و جلوه‌های ذرات با استفاده از نورپردازی پویا ارتقا پیدا کرده‌اند. همچنین، ما یک سیستم تخریب کاملاً جدید در بازی قرار داده‌ایم. تمامی این‌ها در کنار بهبود قابل‌توجه عملکرد صورت گرفته و بازی اکنون از پردازنده‌ی گرافیکی و پردازنده‌های چندهسته‌ای بهتر استفاده می‌کند.

در کنار این‌ها، الیس اعلام کرده است که Age of Empires III Definitive Edition از رزولوشن‌های ۴K و اولتراواید، نرخ رفرش بالا و نسبت تصویر ۴:۳ برروی رایانه‌های قدیمی و حتی Surface Pro پشتیبانی می‌کند. بهبودهایی نیز مثل هوش مصنوعی جدید، انتخاب‌های جدید برای دوربین بازی، امکانات ویژه برای بازی‌بازانی که مشکل شنوایی یا کوررنگی دارند و حالت تماشاچی به بازی اضافه شده‌اند.

عنوان Age of Empires III Definitive Edition روز ۲۴ مهر ۱۳۹۹ (۱۵ اکتبر ۲۰۲۰) برروی رایانه‌های شخصی در ویندوز استور و استیم عرضه خواهد شد. این بازی در سرویس گیم‌پس رایانه‌های شخصی (Xbox Game Pass for PC) نیز قرار خواهد گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید