شرکت امبریسر گروپ استودیوی ورتیگو گیمز را خریداری کرد

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

امبریسر گروپ (Embracer Group)، کمپانی شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic)، به‌تازگی یک استودیو بازی‌سازی دیگر را به جمع زیرمجموعه‌ی خود اضافه کرده است. این استودیو اضافه شده، ورتیگو گیمز (Vertigo Games) نام دارد و مقر آن در کشور هلند قرار دارد و به نوعی جزو استودیوهای زیرمجموعه‌ی شرکت کوخ مدیا (Koch Media) محسوب می‌شود.

طبق اطلاعات منتشر شده، شرکت امبریسر گروپ استودیوی ورتیگو گیمز را با قیمت ۵۰ میلیون یورو خریداری کرده است. این استودیو در ساخت عناوین انحصاری برای پلتفرم‌های واقعیت مجازی تبحر دارد. از جمله بازی‌های این استودیو می‌توان به عنوان تیراندازی اول شخص Arizona Sunshine و نیز بازی After the Fall که در آینده عرضه خواهد شد، اشاره کرد.

آقای ریچارد استیتسلار (Richard Stitselaar)، مدیر اجرایی استودیوی ورتیگو گیمز، در خصوص اضافه شدن این استودیو به زیرمجموعه‌ی امبریسر گروپ گفت:

به نظر می‌رسد بازار عناوین واقعیت مجازی با گردهم آمدن سخت‌افزارهای بهتر، قابل دسترسی بیشتر و محتوای با کیفیت بالاتر در آستانه‌ی اوج گرفتن قرار دارد. ما معتقدیم اکنون زمان شتاب بخشیدن به این بازار است و دو شرکت کوخ مدیا و امبریسر گروپ شرکای تجاری مناسبی برای انجام این کار هستند.

آقای کلمنز کوندراتیتز، مدیر اجرایی کوخ مدیا، در این خصوص گفت:

ما طی سال‌های اخیر بازار عناوین واقعیت مجازی را به طور دقیق رصد کرده‌ایم. ما احساس می‌کنیم که اکنون زمان مناسب برای گسترش فعالیت‌های گروه‌های خود در این بازار با رشد سریع است. من مطمئن هستم که ما در آغاز توسعه‌ی فناوری واقعیت مجازی و آنچه که آن به بازی‌بازان در سراسر جهان ارائه می‌دهد، قرار داریم. ما از خرید استودیوی ورتیگو گیمز بسیار خوشحالیم؛ چرا که این استودیو تخصص بالایی در ساخت عناوین واقعیت مجازی دارد. ما با کمک هم قصد داریم مرزهای عناوین واقعیت مجازی را با تلفیق شبکه‌ی نشر و تیم توسعه‌دهنده‌ی قوی گسترش دهیم.

استودیوی ورتیگو گیمز به طور مستقل از شرکت کوخ مدیا و تحت حمایت آن‌ها به فعالیت خود ادامه خواهد داد. لازم به ذکر است که کوخ مدیا از جمله شرکت‌های زیرمجموعه‌ی امبریسر گروپ محسوب می‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید