دبیرستان پر ماجرا | نقدها و نمرات بازی ۱۳Sentinels: Aegis Rim

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

تنها پنج روز تا عرضه‌ی بازی ۱۳Sentinels: Aegis Rim برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ باقی مانده است. ظاهرا این بازی تا این جا مورد استقبال عده‌ی زیادی از منتقدان قرار گرفته است و آن‌ها به ستایش جدیدترین اثر استودیوی وانیل‌اویر (Vanillaware) پرداخته‌اند. در همین راستا، در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به نقدها و نمرات این عنوان داشته باشیم.

۱۳Sentinels: Aegis Rim از سری عناوین ماجراجویی، نقش‌آفرینی و داستان محور است که در آن سیزده داستان مختلف روایت می‌شود. در میانه‌های بازی، تمامی این داستان‌ها به هم گره می‌خورد و شما با در دست داشتن کنترل کاراکترهای مختلف باید آن را به بهترین شکل به پایان برسانید. بازی در محیطی مملو از ربات‌های غول‌پیکر در جریان است و این قضیه به هیجان آن اضافه می‌کند. این عنوان ابتدا در کشور ژاپن در دسترس قرار گرفت و رضایت بسیاری از بازی‌بازان و دوست داران عناوین این سبک را هم جلب کرد. برای آشنایی بیشتر و تماشای تریلری از بازی ذکر شده می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

گفتنی است که دو استودیوی وانیل‌اویر و آتلوس (Atlus) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و انتشار ۱۳Sentinels: Aegis Rim را به عهده داشته‌اند. ضمنا این بازی فاقد هرگونه بخش آنلاین و چندنفره بوده و تمامی بخش‌ها را باید به صورت آفلاین و تک‌نفره طی کنید. حال باید دید که نظر بازی‌بازان در خصوص این اثر جذاب چه خواهد بود. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز برترین منتقدان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمراتشان را پیرامون ۱۳Sentinels: Aegis Rim عرضه کرده‌اند که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

DIGITALLY DOWNLOADED.net 10/10

۱۳Sentinels: Aegis Rim عنوان پرمعنی و جذابی است که می‌تواند در دراز مدت افتخارات زیادی کسب کند. این بازی شباهت‌های بسیاری به NieR Automata، Persona 4 و Danganronpa دارد و می‌تواند رضایت دوست داران این آثار را هم جلب کند. سازندگان دقیقا می‌دانند که چه زمانی بازی‌بازان را به چالش کشیده و ذهن آن‌ها را درگیر کنند. از داستان این بازی نیز به هیچ وجه نباید به سادگی عبور کرد.

‌Siliconera 10/10

پیچیدگی‌های زیادی در ۱۳Sentinels: Aegis Rim وجود دارد که به همراه محیط جذاب و تصاویر هنری، به تجربه‌ای خاص برای بازی‌بازان تبدیل می‌شود. همین پیچیدگی‌ها و روایات فوق‌العاده باعث می‌شود که دوباره به سراغ آن برویم و به رمز ورازهایش پی ببریم.

Trusted Reviews 9/10

بدون شک ۱۳Sentinels: Aegis Rim را باید بهترین عنوانی دانست که وانیل‌اویر تولید کرده است. داستان، طراحی شخصیت‌ها مانند نوجوانان و ربات‌ها و همچنین توانایی سفر در زمان در این بازی بسیار لذت‌بخش است و به همین دلیل، آن را به همه‌ی بازی‌بازان پیشنهاد می‌کنیم.

TheSixthAxis 9/10

دوست داران آثار علمی تخیلی و ماجراجویی حتما باید ۱۳Sentinels: Aegis Rim را امتحان کنند. به کار بردن هنر در این بازی به اوج خود رسیده است و تصاویر چشم نوازی را در آن شاهد هستیم. این بازی با داستان‌هایی مربوط به ۱۳ قهرمان و روایت فراموش نشدنی، تبدیل به اثر موفقی خواهد شد.

Wccftech 8.6/10

۱۳Sentinels: Aegis Rim داستان چند دانش‌آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که در میان ربات‌های بزرگی زندگی می‌کنند. بدون شک بهترین ویژگی این بازی، داستان آن است که هر شخصی را درگیر خواهد کرد.

IGN ITALIA 8.2/10

۱۳Sentinels: Aegis Rim یک بازی ماجراجویی منحصربه‌فرد به همراه داستانی عمیق است. بخش‌های استراتژی محور این بازی جای پیشرفت دارد، اما در کل قابل چشم پوشی است. اگر از هواداران آثار نقش‌آفرینی و ماجراجویی هستید، بی شک از ۱۳Sentinels: Aegis Rim نیز لذت خواهید برد.

THEGAMER 7/10

۱۳Sentinels: Aegis Rim اثر بزرگی از سوی استودیوی وانیل‌اویر است و مایل هستیم که آن را به تمام بازی‌بازان پیشنهاد کنیم. با این که چند مشکل در گیم‌پلی این عنوان به چشم می‌خورد، اما باید بدانید که کمتر می‌توانید آثار خاص و متفاوتی نظیر آن را پیدا کنید.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید