احتمال دارد بازی Fortnite حداقل یک سال از اپ‌استور محروم شود

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵

اگر اپیک‌گیمز دادگاه را ببازد یا از شکایت خود کوتاه نیاید، به‌نظر می‌آید که فورتنایت به‌مدت حداقل یک سال از حضور در فروشگاه اپل محروم شود. برای جزئیات بیشتر همراه ما باشید.

تنها یک ماه از حذف بازی Fortnite از فروشگاه شرکت اپل (Apple) به‌دلیل آنچه تخطی شرکت اپیک‌گیمز (Epic Games) از قوانین استفاده از این فروشگاه اعلام شده، گذشته است. در نتیجه‌ی این اتفاق، اپیک‌گیمز اقدام به شکایت علیه اپل کرد و این دعوای حقوقی از آن موقع با حمله‌های اپیک به اپل و حتی شوراندن کاربران بازی علیه آن شرکت، تشدید شده است.

هیچ‌کدام از طرفین نشانه‌ای از عقب‌نشینی بروز نداده‌اند. بااینکه اپیک‌گیمز در قانع‌کردن دادگاه برای اجبار اپل به قراردادن دوباره‌ی Fortnite در فروشگاه خود، موفق نبوده، شکایت دومی طرح کرده است که بتواند برای بازی به‌روزرسانی منتشر کند تا کاربران فعلی آن روی موبایل بتوانند فصل فعلی Fortnite را که تم مارول (Marvel) دارد بازی کنند.

در طرف دیگر ماجرا، اپل شکایتی تنظیم کرده که اپیک را متهم به درخواست برای برخورد تبعیض‌آمیز نسبت به دیگر شرکت‌ها می‌کند. در کنار این، اپل به‌راحتی می‌تواند Fortnite را حداقل یک دیگر از فروشگاه خود محروم کند. در ایمیلی که اپل به اپیک ارسال کرده، این جمله نوشته شده است:

درنظر داشته باشید که ما درخواست دوباره شما برای حضور در برنامه‌ی توسعه‌دهندگان اپل (Apple Developer Program) را باتوجه به رفتارهای شما حداقل به‌مدت یک سال رد خواهیم کرد.

اپل قبلاً اعلام کرده بود که درصورتی‌که اپیک از شکایت خود منصرف شود و سیستم پرداختی جدیدش که در ابتدا باعث حذف Fortnite از فروشگاه اپل شده بود را حذف کند، اجازه‌ی حضور دوباره این بازی در فروشگاه خود را می‌دهد. با این وجود، به‌نظر می‌رسد که اپل باتوجه به رفتارهای به‌نوعی خصمانه‌ی اپیک و استفاده‌ی آن‌ها از تبلیغ قدیمی خود شرکت اپل علیه آن، اندک صبر خود را از دست داده باشد.

محرومیت اعمال شده همین حالا هم تأثیرات بزرگی روی Fortnite گذاشته است. از آنجایی که کاربران آی‌اواس نمی‌توانند از آخرین محتویات بازی بهره‌مند شوند، شمار بازیکنان آن روی این سیستم عامل افت بسیار زیادی داشته است. اگر این محرومیت تا ۲۰۲۱ ادامه پیدا کند، بازی‌بازان بسیار دیگری هم این بازی را ترک خواهند کرد.

اپیک مسلماً می‌داند که این محرومیت آسیب غیرقابل جبرانی به‌وجود می‌آورد، اما خود بازی Fortnite چندان آسیبی درحال حاضر ندیده است. روند عادی دریافت به‌روزرسانی‌ها و محتوا روی نسخه‌های کنسولی و رایانه‌های شخصی بازی ادامه دارد. بعضی کاربران سابق آی‌اواس بازی به پلتفرم‌های دیگر کوچ کرده‌اند و اپیک همچنان با دیگر شرکت‌ها قرارداد امضا می‌کند.

در کنار این موارد، فصل فعلی Fortnite مکان‌ها و شخصیت‌های زیادی از دنیای مارول ارائه می‌دهد و قرار است بسته‌ی DC بازی هم در ماه نوامبر عرضه شود که شامل آیتم‌های ظاهری جدیدی است که برمبنای جوکر طراحی شده‌اند. همچنین، به‌تازگی اپیک با همکاری نینتندو (Nintendo) قرار است باندلی از نینتندو سوییچ عرضه کنند که طرح Fortnite دارد و شامل ۲۰۰۰ پول داخل بازی (V-Bucks) می‌شود.

باتوجه به خصومت شدیدی که بین این دو شرکت به‌وجود آمده، روزبه‌روز احتمال حل شدن زود این شکایت‌ها، از نظر دور می‌شود، و شاید بهتر باشد بازی‌بازان Fortnite روی آی‌اواس قبول کنند که تا سال آینده این بازی را روی فروشگاه اپل نخواهند دید؛ آن هم اگر اصلاً بازی به فروشگاه بازگردد.

عنوان Fortnite به‌صورت رایگان برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و اندروید قابل تجربه است.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید