دارندگان بازی Control برای مدتی محدود به نسخه‌ی Ultimate Edition دسترسی پیدا کردند

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵

اخیراً دارندگان بازی Control کنسول پلی‌استیشن ۴، به‌صورت ناگهانی، برخلاف ادعای استودیوهای ناشر و توسعه‌دهنده و برای مدتی کوتاه به نسخه‌ی Ultimate Edition دسترسی پیدا کردند. اما پس از مدتی کوتاه، استودیوی رمدی بروز یک مشکل در فروشگاه پلی‌استیشن را دلیل رخ دادن این موضوع خواند و سریعاً آن را از دسترس بازی‌بازان خارج کرد.

پشتیبانی از نسل و نسل‌های پیشین در کنسول‌های آینده، این اجازه را می‌دهد که بازی‌بازان در صورت داشتن یک عنوان بتوانند آن را به صورت رایگان برروی کنسول‌های جدید اما بدون استفاده از قدرت‌های سخت‌افزاری آن‌ها تجربه کنند. از طرفی دیگر، چندی پیش استودیوی ناشر بازی Control یعنی ۵۰۵، اعلام کرده بود که برخلاف بازی‌های استودیوهایی نظیر یوبی‌سافت، نسخه‌ی استاندارد بازی Control برروی کنسول‌های نسل بعدی دردسترس نخواهد بود و همچنین دارندگان این نسخه‌ نمی‌توانند تا نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی نسل بعدی این بازی را به رایگان در اختیار داشته باشند و برای استفاده از قدرت سخت‌افزاری و بهبود کیفیت بازی باید پول بیشتری بپردازند.

همچنین، اخیراً اعلانیه‌ای در وبسایت رسمی این بازی منتشر شد که توضیحاتی در مورد عدم رایگان بودن نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی این بازی برای کنسول‌های نسل بعد را ارائه کرده بود. استودیوی ناشر این بازی در این اعلانیه اذعان داشت که:

داشتن نسخه‌ی استاندارد و حتی خرید Season Pass بازی، حتی با وجود یکسان بودن محتوا بازهم به معنای داشتن نسخه‌ی Ultimate Edition نیست. در واقع هیچ راهی برای ارتقای بازی پایه به‌نسخه‌ی Ultimate وجود ندارد و بازی‌بازان تنها می‌توانند تا با خرید نسخه‌ی Ultimate Edition، به نسخه‌ی نسل بعدی بازی و در کل به تجربه‌ی آن برروی کنسول‌های نسل بعدی بپردازند.

اما در کمال تعجب، اخیراً اتفاقی رخ داد که غلط بودن سهوی یا عمدی اطلاعات ارائه شده از سوی رمدی در این‌باره را تایید کرد. در برخی نقاط جغرافیایی، دارندگان نسخه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۴ بازی Control: Deluxe Edition که این نسخه شامل بازی پایه و چند آیتم ظاهری می‌شود، ناگهان متوجه ارتقای بازی آن‌ها به نسخه‌ی Ultimate Edition شدند و حتی برخی از آن‌ها این نسخه را نیز بارگیری کردند. در واقع، این بازی‌بازان هنگام بازدید از صفحه‌ی Control: Ultimate Edition در فروشگاه پلی‌استیشن ۴ متوجه شدند که ارتقای بازی به این نسخه به رایگان در اختیارشان قرار دارد و حتی قابل بارگیری است. اما پس از گذشت مدتی کوتاه، فروشگاه پلی‌استیشن به‌کلی نسخه‌ی Digital Deluxe بازی را از فروشگاه حذف نمود.

از طرفی دیگر، این نسخه از بازی در مدتی کوتاه از حساب‌های کاربری بازی‌بازانی که در این مدت اقدام به بارگیری و افزودن نسخه‌ی Ultimate Edition به مجموعه‌ی بازی‌های خود کرده بودند، حذف شد. اما این اتفاق باعث شد تا ادعای عدم ارتقای نسخه‌ی استاندارد به Ultimate بازی به‌کلی رد شده و ثابت شود که نسخه‌های استاندارد، Ultimate و Deluxe بازی همگی از یک بازی یکسان استفاده می‌کنند. بدین‌ترتیب، استودیوهای رمدی (Remedy) و ۵۰۵ در روزهای اخیر به‌شدت مورد بازخواست و شکایات بازی‌بازان قرار گرفته است و آن‌ها ادعا می‌کنند که این استودیوهای مذکور درحال کلاه‌برداری و دریافت وجه اضافی از راه دروغ و به‌صورت غیرقانونی هستند.

بازی Control، هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید