گیفت کارت
گیفت کارت

شایعه: کارت‌های حافظه‌ی SSD یک ترابایت اکس‌باکس سری اکس ۲۲۰ دلار قیمت خواهد داشت

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

اگر این شایعه حقیقت داشته باشد نسل بعدی برای گسترش دادن حافظه‌ی کنسول خود باید هزینه‌ی زیادی بپردازید.

دیروز روز بزرگی برای صنعت بازی‌های ویدیویی و نسل بعد بود. شرکت مایکروسافت سرانجام تاریخ عرضه و قیمت اکس‌باکس سری اس را اعلام کرد که البته به طور کلی با واکنش بسیار خوبی همراه شد. همچنین اگر گزارش‌ها صحیح باشد به زودی  قیمت ۵۰۰ دلاری اکس‌باکس سری اکس نیز به صورت رسمی تایید می‌شود. ما می‌دانیم که SSD درون سری اکس حافظه‌ی ۱ ترابایتی خواهد داشت. متاسفانه عنایون روز دنیا به فضای بسیار زیادی نیاز دارد مطمئناََ در نسل آینده با وجود روش‌های نوین فشرده‌سازی باز هم این مقدار گسترش پیدا می‌کند. بنابراین کارت‌های حافظه نقشی مهمی را برای بازی‌بازان ایفا می‌کند.

مشکل این جاست که درایوهای SSD هزینه‌بر هستند اگرچه در سال‌های اخیر شاهد کاهش قیمت آن‌ها بوده‌ایم اما هنوز به قیمت مناسبی نرسیده‌اند. بر اساس تصویر فاش شده‌ی جدید یک درایو SSD اکس‌باکس سری اکس با ظرفیت ۱ ترابایت ۲۲۰ دلار قیمت خواهد داشت و  این موجب نگرانی بازی‌بازان شده است.

تصویری که در ادامه مشاهده می‌کنید توسط یک کاربر تیزبین توییتر به اشتراک گذاشته شده است:

اگرچه با یک کارت حافظه‌ی SSD بسیار قدرتمند NVMEe رو به رو هستیم اما باز هم قیمتی بسیار بالا تعیین شده است چرا که شما در حال حاضر می‌توانید یک درایو Gen 4 NVMe SSD 1TB را با قیمت ۱۸۰ دلار تهیه کنید. همچنین باید توجه داشت که قیمت تعیین شده کمی غیر منطقی به نظر می‌رسد و می‌توان تنها یک قیمت جایگزین تا اعلام رسمی مایکروسافت باشد.

سوال دیگری که به ذهن می‌رسد این است که آیا خرید یک درایو SSD نسل چهارمی ضروری است؟ در حال حاضر شما می‌توان درایو نسل سومی SSD با حافظه‌ی مشابه را با قیمت ۱۵۰ دلار خریداری کنید و اگر واقع‌بین باشیم بازی‌بازان به چیزی فراتر از آن نیاز ندارند. نسل سوم هم از سرعت بالایی برخوردار است و هم از طرفی قیمت بسیار مناسب‌تری دارد. احتمالا شما هیچگونه تاخیر یا تفاوتی را حس نمی‌کنید.

کنسول‌های نسل بعدی حداقل ۵ سال عمر خواهند کرد و مطمئناََ در این مدت شاهد کاهش قیمت در سخت‌افزار و درایو‌های SSD خواهیم بود. شرکت مایکروسافت قبلاََ در این باره گفته بود:

با همکاری شرکت سیگیت (Seagate)، این درایو SSD یک ترابایت که مخصوص اکس‌باکس سری اکس شخصی‌سازی شده است یک راه حل مناسب برای کمبود حافظه خواهد بود که البته نهایت سرعت و کیفیت را مطابق با معماری Xbox Velocity به ارمغان می‌آورد. بازی‌های نسل قبلی اکس‌باکس را همچنان می‌توانید از طریق هارد درایوهای خارجی یو اس بی ۳٫۲ تجربه کنید. در هر حال باید توجه داشته باشید که برای استفاده از نهایت کیفیت و سرعت نیاز به SSD داخل اکس‌باکس سری اکس و یا کارت‌های حافظه‌ی خارجی است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا انتظار قیمت ۲۲۰ دلاری درایوهای SSD خارجی را دارید و یا این که با قیمتی غیر منطقی روبه رو هستیم؟ در هر حال این خبر در حد شایعه اعتبار دارد و باید منتظر بیانیه‌ی رسمی مایکروسافت باشیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید