گیفت کارت
گیفت کارت

ماد جدید Fallout New Vegas گرافیک بازی را بهتر می‌کند

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

ماد جدید HD Texture Pack نام دارد و نشان می‌دهد Fallout New Vegas، با وجود گذشت زمان طولانی از انتشار هنوز هم طرفداران خودش را دارد.

طرفداران بازی Fallout New Vegas سال‌هاست که منتظر معرفی نسخه‌ی بازسازی شده از این بازی هستند. این بازی محبوب آخرالزمانی با سبک شوتر اول شخص و نقش آفرینی، توسط ابسیدین اینترتینمنت (Obsidian Entertainment) ساخته شد و در سال ۲۰۱۰ در اختیار کاربران قرار گرفت. با گذشت ۱۰ سال از انتشار، ارائه‌ی یک ماد برای امروزی‌تر کردن گرافیک بازی خالی از لطف نیست.

مادسازی به نام Kuzja80، تا حدودی خواسته‌های طرفداران را برطرف کرده است. این ماد ۱۶ گیگابایت فضا اشغال می‌کند و HD Texture Pack نام دارد. به گفته‌ی سازنده، کیفیت بافت‌های آن ۴ برابر بهتر از بازی اصلی است. او این‌ کار را با بهبود کانال‌های آلفا (Alpha Channels)، بهبود نقشه‌ها و استفاده از بافت‌های یکپارچه انجام داده است.

نکته‌ی مهم این است که ماد HD Texture Pack تنها بافت‌های بازی را بهتر می‌کند و تاثیری روی نورپردازی و یا جنبه‌های گرافیکی دیگر ندارد. به گفته‌ی سازنده، او برخی از بافت‌ها را به کلی کنار گذاشته است؛ مثلا بافت‌های کوچک‌تر از اندازه‌ی ۶۴×۶۴. چون این ماد بافت‌های بازی اصلی را بهتر می‌کند و این بافت‌ها وضوح، کیفیت و جزئیات چندان بالایی ندارند، شاید در نگاه اول نتوان متوجه بهبود هر بافت شد.

بازی Fallout New Vegas دو سال پس از Fallout 3 که ساخته‌ی بتسدا (Bethesda) بود منتشر شد. به عقیده‌ی بسیاری، New Vegas بهترین نسخه‌ی این سری محبوب است. استودیوی ابسیدین وظیفه‌ی ساخت این بازی را بر عهده داشت و خود از کارکنان سابق Interplay و سازندگان Fallout اصلی تشکیل شده بود. بازی Fallout New Vegas در حال حاضر برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید