تکفارس؛ بهترین کارت‌های حافظه micro SD در سال ۲۰۲۰

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵

در سال در سال ۱۹۵۶ میلادی شرکت آی‌بی‌ام (IBM) اولین دیسک درایو را در جهان معرفی کرد که از نظر اندازه به بزرگی یک دستگاه فروش سیگار بود و قیمت آن از قیمت یک منزل مسکونی هم بیشتر بود اما ظرفیت ذخیره‌سازی آن فقط ۳.۷۵ مگابایت بود یعنی قادر بود فقط به اندازه‌ی حجم یک آهنگ با فرمت MP3، داده را در خود جای دهد. امروز، کمی بیش از ۶۰ سال بعد، یک گوشی هوشمند قادر است تا چندین هزار برابر داده‌ی بیشتری را در حافظه‌ی خود ذخیره نماید اما در جیب شلوار جین شما نیز قرار گیرد. می‌توان پرسید آیا که  فناوری تکامل یافته است؟

با این حال، فضای ذخیره‌سازی یکی از مواردی است که گوشی های ما هرگز به اندازه کافی از آن برخوردار نیستند. این حافظه‌ها با ضبط برنامه‌های سنگین و موسیقی آفلاین، توسط عکس‌ها و فیلم‌های با وضوح بالا که همه آنها گیگ‌های گران‌بها را می‌خورند، پر شده‌اند. به همین دلیل است که بسیاری از سازندگان تلفن‌های هوشمند، از جمله سامسونگ، ال‌جی، سونی و موتورولا، حتی در آخرین و بهترین گوشی علی خود، امکان ذخیره‌سازی جانبی را از طریق کارت‌های میکرو SD فراهم می‌کنند. استفاده از یکی از این کارت‌های حافظه‌ی ذخیره‌سازی، روشی آسان و مقرون به صرفه برای اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی کمکی به گوشی‌های هوشمند گلکسی S20، گلکسی نوت ۱۰، الجی V60، موتورولا اج، HTC یا گوشی های سونی است.

با این وجود، همه کارت‌های micro SD با همدیگر برابر و یکسان نیستند. همه‌ی آن‌ها قادر نیستند تا از سرعت خواندن و نوشتن یا وظایف خاصی برخوردار باشند. به عنوان مثال، همه‌ی کارت‌های حافظه‌ی ذخیره‌سازی امکان ضبط فیلم ۴K یا عکاسی سریع و متوالی را ندارند. همچنین، کارت‌های میکرو SD دارای گستره‌ی وسیعی از ظرفیت‌ها (به عنوان مثال از یک گیگابایت تا یک ترابایت) هستند که این امر می‌تواند انتخاب صحیح را حتی مشکل‌تر کند. بنابراین، ما فکر کردیم که با جمع‌آوری بهترین کارت‌های حافظه‌ی micro SD و معرفی گوشی‌هایی که می‌توانند از آن‌ها پشتیبانی ‌نمایند، زندگی شما را آسان‌تر و راحت‌تر نماییم.

برای مطالعه کامل این مقاله تحت عنوان «بهترین کارت‌های حافظه micro SD در سال ۲۰۲۰» به این نشانی بروید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید