گیفت کارت
گیفت کارت

کنسول پلی‌استیشن ۵ پورت صدای اپتیکال نخواهد داشت

۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

با توجه به این که هواداران و بازی‌بازان بسیاری منتظر ارائه‌ی اطلاعات مختلف از کنسول پلی‌استیشن ۵ شرکت سونی هستند اما به نظر نمی‌رسد که این شرکت به راحتی اطلاعاتی را در مورد دستگاه فوق‌العاده‌ی نسل نهمی خود منتشر نماید. اخیرا وب‌سایت The Verge در خبری اعلام کرد که کنسول نسل نهمی شرکت سونی پورت اپتیکال صدا نخواهد داشت. البته باید توجه کرد که این موضوع تعجب برانگیز نخواهد بود؛ چرا که این پورت‌های صوتی دیگر از رده‌ی استاندارد خارج شده‌اند.

حال با توجه به این که برخی از کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن از هدست‌های قدیمی آسترو (Astro) استفاده می‌کنند، این وب‌سایت خبری از نحوه‌ی کار مدل‌های قدیمی این هدست‌ها خبر داد و عدم وجود پورت صدای اپتیکال برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ را تایید کرد. طبق اطلاعات منتشر شده مشخص گردید که شرکت سونی به منظور سهولت استفاده از هدست‌های قدیمی‌تر آسترو، اعلام کرده است که دارندگان این هدست‌ها می‌توانند از پورت HDMI به جای پورت اپتیکال استفاده کرده و آن را بدون نیاز به هیچ اقدام اضافه‌ای به کنسول پلی‌استیشن ۵ متصل کرده و استفاده نمایند.

هنوز جزئیات بیشتری در مورد این قابلیت منتشر نشده است اما هزینه‌ی آن برای بازی‌بازانی که قصد استفاده از هدست‌های قدیمی آسترو برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ را دارند حدود ۴۰ دلار خواهد بود. البته شرکت سونی اعلام کرده است که اگر افراد کد خرید هدست قدیمی خود را در وب‌سایت این شرکت ثبت نمایند، قادر خواهند بود از ۱۵ دلار تخفیف بهره‌مند شوند. با این که ممکن است برخی از کاربران از این اقدام ناراحت شوند اما همان‌طور که قبلا اشاره شد، استفاده از پورت اپتیکال صدا هم‌اکنون یک فناوری منسوخ و غیر استاندارد به شمار می‌آید؛ بنابراین این اقدام سونی در حذف آن هرگز جای تعجبی ندارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید