رویای عجیب و غریب | نقدها و نمرات نسخه‌ی کنسولی بازی Giraffe and Annika

۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

اگر از دوست داران Giraffe and Annika باشید، حتما می‌دانید که این بازی ابتدا اوایل امسال برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شد. سازندگان برنامه‌هایی برای افزایش هواداران بازی داشتند و در همین راستا، آن را برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ نیز عرضه کردند. نقدها و نمرات این نسخه هم امروز در دسترس قرار گرفته است که در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

Giraffe and Annika از سری عناوین ماجراجویی و سوم شخص است که در آن باید کنترل دختری به نام آنیکا (Annika) را به عهده بگیرید. وی در یکی از روزها به طرز مرموزی از خواب بیدار شده و خود را در جزیره‌ای اسرارآمیز به نام Spica می‌بیند. سپس از دیگران کمک می‌گیرد تا راه بازگشت به خانه را بیابد؛ چرا که حافظه‌اش را به کلی از دست داده‌ است. چالش‌های فراوان و رنگارنگی در این بازی وجود دارند که ذهن بازی‌بازان را تا حدی درگیر خواهد کرد. علاوه بر نکات زیاد برای کشف، بازی از موسیقی‌های نسبتا جذابی هم برخوردار بوده که تا این جا مورد توجه بسیاری از بازی‌بازان قرار گرفته است.

شرکت آتلیر میمینا (Atelier Mimina) و دو استودیوی کوئی تکمو (Koei Tecmo) و آنتایز (Unties) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Giraffe and Annika را به عهده داشته‌اند. ضمنا این عنوان فاقد هرگونه بخش آنلاین و چندنفره بوده و تمامی مراحل را باید به صورت آفلاین و تک‌نفره طی کنید. از این نکات که بگذریم، امروز نقدها و نمرات این بازی توسط چند منتقد در دسترس قرار گرفته است که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

DIGITALLY DOWNLOADED.net 8/10

Giraffe and Annika اولین کار استودیوی آتلیر میمینا است که نباید نادیده گرفته شود. شاید با یک عنوان عالی سر و کار نداشته باشیم، اما فراموش نکنیم که انتظارات از این استودیو بالا رفته است و باید دید که در آینده چه خواهند کرد. طراحی کاراکترها به خوبی انجام شده است و شاهد داستان بامزه‌ای در آن هستیم. ای کاش تیم سازنده راه بهتری را برای ساخت جهان این بازی امتحان می‌کرد تا مشکلات به حداقل برسد.

NintendoWorldReport 5.5/10

Giraffe and Annika داستان کوتاهی دارد و با صرف حدود ۵ ساعت از وقتتان می‌توانید آن را به پایان برسانید. گیم‌پلی این عنوان هم چندان تعریفی ندارد. عناوین هم سبک زیادی وجود دارند که از Giraffe and Annika بهتر هستند و می‌توانید به تجربه‌ی آن‌ها بپردازید.

EVERYEYE.IT 5/10

متاسفانه باید بگوییم که Giraffe and Annika به هیچ وجه ما را قانع نکرد. تعداد شخصیت‌ها در این بازی بسیار کم است و جای کار بیشتری داشت. به قهرمان بازی نیز باید بیشتر پرداخته می‌شد تا بازی‌بازان بتوانند وی را بهتر درک کنند.

GameSpew 4/10

پس از تجربه‌ی حدود ۶ ساعت از Giraffe and Annika و به اتمام رساندن آن، انتظار داشتیم که حداقل در پایان بتوانیم ویژگی‌های مثبتی را شاهد باشیم، اما این اتفاق هرگز رخ نداد. سازندگان داستان نسبتا خوبی را ارائه کرده‌اند، اما پایان جذابی را برای آن در نظر نگرفتند. بنابراین توصیه می‌کنیم از تجربه‌ی Giraffe and Annika صرف نظر کرده و وقتتان را با عنوان نقش‌آفرینی و ماجراجویی دیگری پر کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید