داستان جذاب دوقلوهای رونان | نقدها و نمرات بازی Tell Me Why

۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

شب گذشته و همزمان با عرضه‌ی قسمت اول از عنوان Tell Me Why، نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شد که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی Tell Me Why جدیدترین اثر استودیوی دونتناد اینترتینمنت (Dontnod Entertainment)، عنوانی در سبک ماجرایی روایت‌محور است که سری Life is Strange شباهت زیادی دارد. این بازی داستان دوقلوهایی به نام آلیسون (Alyson) و تایلر (Tyler) رونان را روایت می‌کند. این دوقلوها کودکی سختی‌ داشته‌اند و یک پیوند خاصی میان آن‌ها وجود دارد. وقایع بازی در شهر کوچکی در آلاسکا اتفاق می‌افتد. این بازی شامل شخصیت‌های باورپذیر، انتخاب‌های مختلف و محتوای بزرگسالانه است.

به گفته‌ی توسعه‌دهندگان بازی Tell Me Why در طی سه قسمت و با فاصله‌ی زمانی منتشر می‌شود. شما در طی روند بازی باید انتخاب کنید که به خاطرات کدام یک از شخصیت‌های بازی اعتماد دارید.

حال به بررسی نقدها و نمرات بازی Tell Me Why می‌پردازیم.

Player 2: 10/10

تمرکز بازی Tell Me Why برروی داستان‌گویی باعث می‌شود تا این عنوان از نظر روایت درخشان ظاهر شود. ریتم مناسب بازی موجب می‌شود تا شما به خوبی از مکانیزم‌های گیم‌پلی و انتخاب‌های تاثیرگذار استفاده کنید. این بازی اثری است که تجربه‌ی آن برای طرفداران این سبک ضروری خواهد بود.

Dark Station: 9/10

بازی Tell Me Why شاید از هیجان سفر در زمان و یا توانایی‌های فوق بشری برخوردار نباشد، اما درون‌مایه‌ی قدرتمند آن یک درام جذاب و زیبا را ارائه می‌دهد.

Somos Xbox: 9/10

Tell Me Why فرمول سری بازی‌های Life is Strange را تغییر می‌دهد و آن را به سمت ارائه‌ی یک چیز جدید سوق می‌دهد. گرچه این بازی از نظر عمق همانند آثار پیشین دونتناد نیست، اما گیم‌پلی آن بسیار روان‌تر و پویاتر است. این بازی یک انتخاب خوب برای خرید از سرویس Game Pass است و ارزش بسیاری برای Xbox Game Studios دارد. تجربه‌ی بازی با دوقلوهای رونا فراموش نشدنی است.

Attack of the FanBoy: 8/10

در بازی Tell Me Why هیچ لحظه و عنصر منحصربه‌فردی وجود ندارد که آن را به یک اثر شگفت‌انگیز تبدیل کند، اما این بازی بدون شک ارزش تجربه را دارد. داستان آلیسون و تایلر ارزش تجربه را خواهد داشت و در ذهن شما می‌ماند.

Wccftech: 9/10

بازی Tell Me Why از تمام توان خود برای ارائه‌ی یک اثر خوب استفاده می‌کند. معماها خلاقانه هستند و غالباً از سیستم‌های بازی به طوری استفاده می‌کنند که انتظار آن را ندارید. شخصیت‌های بازی بسیار جالب هستند و داستان نیز قدرتمند است.

Trusted Reviews: 8/10

Tell Me Why یک ماجراجویی روایت‌محور جذاب است که معیارهای جدیدی را ارائه می‌دهد. موفقیت این بازی موجب می‌شود تا در آینده عناوین بیشتری را در این مورد ببینیم.

Game Informer: 7.8/10

بازی Tell Me Why دقیقاً به سوالی که در عنوان خود آورده است، پاسخ نمی‌دهد. در حین تجربه‌ی بازی با حس‌های متفاوتی مواجه شدم. من از تجربه‌ی بازی با شخصیت‌های آلیسون و تایلر لذت بردم و حس تعلیق  کشف این راز بزرگتر را احساس کردم. اما در بعضی جهات باعث ناامیدی من شد. این موارد تنها در انتخاب‌های نهایی بیشتر نشان داده می‌شود که از نظر نحوه‌ی ارائه و چگونگی توجیه کاراکترها ضعیف ظاهر می‌شود. به طور کلی این بازی پر از فراز و فرودهای فراوان است. اما همین نکته‌های مثبت نشان می‌دهد که این عنوان ارزش تجربه‌ را دارد.

IGN: 7/10

دیالوگ‌های Tell Me Why نشان می‌دهد که این بازی از نظر نویسندگی بسیار خوب عمل کرده است. اکتشافات جذاب و زاویه داستان عجیب موجب می‌شود تا این بازی یک روایت و داستان خوب را ارائه دهد. با این حال برخی ایرادات در بازی وجود دارد. تصمیمات کم ارزش در بازی وجود دارند اما پلات مرموز بازی شما را به جستجوی حقیقت سوق می‌دهد.

Twinfinite: 7/10

Tell Me Why یکی از آن بازی‌هایی است که امکان دارد برای شما به بهترین تجربه تبدیل شود. داستان بازی جذاب و مرموز است و شخصیت‌ها باورپذیر و دوست‌داشتنی هستند. همچنین وجود مکانیزم‌های متنوع در گیم‌پلی موجب می‌شود تا شما انتهای بازی درگیر شوید.

میانگین نمرات بازی در نسخه‌ی اکس‌باکس وان

میانگین نمرات بازی در نسخه‌ی رایانه‌های شخصی

قسمت اول از بازی Tell Me Why هم‌اکنون برروی رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید