آمار و ارقام مختلف فروش بازی‌ها و کنسول‌ها در ژاپن به پیشتازی نینتندو اشاره دارد

۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

با نزدیک شدن به انتشار کنسول‌های نسل بعدی در اواخر سال جاری میلادی، تعجب برانگیز نخواهد بود که فروش سخت‌افزاری کنسول‌های نسل کنونی با روند کند و کاهشی ادامه یابد؛ به طور مثال کنسول محبوب و پر فروش پلی‌استیشن ۴ پس از معرفی کنسول پلی‌استیشن ۵ روند کاهشی فروش را به خود گرفته و به نظر می‌رسد که بازی‌بازان ژاپنی بی‌صبرانه منتظر خرید محصول نسل نهمی شرکت سونی هستند. با این حال طبق آمار و ارقام جدیدی که از فروش هفتگی بازی‌ها و سخت‌افزارهای بازار ژاپن منتشر شده است، کنسول پلی‌استیشن ۴ موفق به فروش کمتر از ۱۰۰۰ واحدی شده و در واقع ۸۸۳ واحد از این دستگاه فروخته شده است.

این محصول حتی نسبت به کنسول ۳DS نیز میزان فروش کمتری را تجربه می‌کند؛ چرا که کنسول مذکور فروش ۱۲۰۰ واحدی را به ثبت رسانده است. همچنین کنسول نینتندو سوییچ که به صدرنشینی قدرتمند خود در جدول فروش بازار ژاپن ادامه می‌دهد، شاهد افت ۵۰ درصدی در میزان فروش خود بود اما با این حال موفق شد در حدود ۷۰ هزار دستگاه را به مشتریان عرضه کند.

با این حال از نظر فروش میزان بازی‌های مختلف نیز باز صدرنشینی و سلطه بر بازار ژاپن در اختیار کنسول نینتندو سوییچ قرار دارد. عنوان محبوب و پر طرفدار Animal Crossing: New Horizons بار دیگر در صدر جدول فروش بازی‌های کشور ژاپن قرار دارد و در این هفته موفق به میزان عرضه‌ی ۴۲٫۸۶۳ واحدی شده است. همچنین بازی انحصاری دیگر کنسول نینتندو سوییچ یعنی Ring Fit Adventure نیز در رقابت نزدیک با بازی Animal Crossing: New Horizons به میزان فروش ۳۰٫۶۸۹ واحدی رسید تا در نهایت مقام اول و دوم جدول فروش ژاپن از آن کنسول نینتندو سوییچ باشد. در ادامه به رتبه‌ی سوم و عنوان انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ یعنی بازی Ghost of Tsushima می‌رسیم که همچنان به فروش موفق خود در ژاپن و اروپا ادامه می‌دهد. سایر عناوین برتر جدول فروش ژاپن نیز اسامی آشنایی برای بازی‌بازان هستند که در ادامه می‌توانید به مشاهده‌ی آن‌ها بپردازید.

جدول فروش بازی در کشور ژاپن:

عنوان بازی (به ترتیب)میزان فروش این هفته 
میزان فروش کلی در ژاپن
Animal Crossing: New Horizons۴۲٫۸۶۳۵٫۵۹۴٫۰۶۱
Ring Fit Adventure۳۰٫۶۸۹۱٫۳۶۶٫۴۳۳
Ghost of Tsushima۱۷٫۰۳۷۳۶۲٫۳۵۴
Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics۱۴٫۲۹۰۳۳۶٫۴۹۰
Mario Kart 8 Deluxe۱۳٫۸۶۲۳٫۱۱۹٫۷۲۲
eBaseball Powerful Pro Baseball 2020۹٫۵۲۲۲۰۰٫۴۴۷
Paper Mario: The Origami King۹٫۳۸۴۲۳۱٫۹۵۹
Pokemon Sword / Shield۸٫۰۱۶۳٫۷۱۱٫۰۶۱
Splatoon 2۷٫۴۵۹۳٫۵۳۷٫۹۳۳
Super Smash Bros. Ultimate۷٫۲۳۰۳٫۸۰۳٫۸۳۸

جدول فروش کنسول‌ها در کشور ژاپن:

کنسولمیزان فروش این هفتهمیزان فروش هفته‌ی گذشته
نینتندو سوییچ ۷۰,۱۲۹۱۴۸,۶۹۹
پلی‌استیشن ۴۸۸۳۳,۳۰۱
۳DS۱,۱۷۱۱,۱۷۳
اکس‌باکس وان۲۴۴۷
0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید