ویژگی‌های اجتماعی کنسول پلی‌استیشن ۵ به خلق تجربیات آزادتر اشتراک محتوا کمک می‌کند

۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰

همواره در نسل‌های گذشته شاهد آن بودیم که با عرضه‌ی کنسول‌های جدید در هر نسل، مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های جدید و منحصر به فرد نیز در دسترس بازی‌سازان مختلف قرار می‌گیرد تا از آن‌ها در خلق تجربیات جدید و متفاوت بهره ببرند و باید در نظر داشت که این یک چرخه‌ی بازاریابی منحصر به فرد در صنعت بازی‌های ویدئویی به شمار می‌آید. با این که تنها چند ماه دیگر تا عرضه‌ی دو کنسول نسل نهمی اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ فاصله داریم اما دو شرکت سونی و مایکروسافت همچنان برخی از اطلاعات این محصولات دیجیتالی فوق‌العاده را برای علاقه‌مندان منتشر نکرده‌اند.

با این که بسیاری از بازی‌بازان و کارشناسان صنعت بازی‌های ویدئویی مجبورند تا زمان عرضه‌ی این دو کنسول صبر کنند و سپس خود به درک درست از تکنولوژی‌های آن‌ها برسند اما توسعه‌دهندگان عناوین مختلف این فرصت را داشته‌اند تا زودتر با قابلیت‌های آن‌ها آشنا شده و اطلاعاتی را با علاقه‌مندان به اشتراک گذارند. حال به نظر می‌رسد که یکی دیگر از توسعه‌دهندگان صنعت بازی‌های ویدئویی تحت تاثیر پتانسیل بالای بخش ارتباطی و اجتماعی کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار گرفته است و در مورد آن به بیان مطالبی پرداخته است.

به تازگی خالق سری Oddworld آقای لورن لنینگ (Lorne Lanning) در مصاحبه‌ی رسمی با مجله‌ی پلی‌استیشن (PlayStation Magainze) در مورد ویژگی منحصر به فرد اجتماعی و اشتراک‌گذاری محتوای کنسول پلی‌استیشن ۵ به اظهار نظر پرداخت. متاسفانه به نظر می‌رسید که آقای لنینگ هنوز به خوبی آگاهی ندارد که تا چه اندازه می‌تواند در مورد این ویژگی صحبت کند و اطلاعاتی را با مخاطبان به اشتراک گذارد. با این حال وی اظهار داشت که یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد اجتماعی کنسول پلی‌استیشن ۵ به بازی‌بازان این امکان را خواهد داد تا با آزادی بیشتری با بازی و دنیایی که درون آن قرار گرفته‌اند ارتباط برقرار نمایند و این حس فوق‌العاده را به صورت انسانی با سایرین به اشتراک گذارند. وی همچین افزود که بازی‌بازان می‌توانند هر اتفاقی که درون بازی رخ می‌دهد را به سرعت و مستقیم با دوستان خود مطرح کنند و برای این کار نیاز به هیچ سیستم یا گزینه‌ی اضافی نخواهند داشت.

آقای لورن لنینگ در مورد قابلیت اجتماعی و ارتباطی کنسول پلی‌استیشن ۵ اظهار داشت:

من فکر می‌کنم در نسل آینده و با کنسول پلی‌استیشن ۵، ما شاهد در هم تنیدگی بیشتری بین بازی‌بازان و تجربه‌های آن‌ها از یک بازی باشیم. در واقع شاهد آن خواهیم بود که هر یک از کاربران به مانند تار عنکبوت به دیگر بازی‌بازانی که در فضای مجازی مختص آن‌ها قرار دارند، متصل هستند و از تجربه‌ی یکدیگر تاثیر خواهند پذیرفت. با این وجود شما برای کسب برخی اطلاعات و یا به اشتراک گذاشتن بعضی از تجربیات خود دیگر نیازی به ترک کنسول پلی‌استیشن ۵ نخواهید داشت و تمامی اقدامات ارتباطی بین خود و دوستانتان را می‌توانید با ویژگی اشتراکی و اجتماعی کنسول پلی‌استیشن ۵ به انجام رسانید. این واقعا جالب خواهد بود که ببینید مخاطبان چقدر به استفاده از آن می‌پردازند و چه کاری با آن می‌توانند انجام دهند. در نهایت باید منتظر ماند و دید که توسعه‌دهندگان مختلف چه برنامه‌ای برای استفاده از ویژگی اجتماعی کنسول پلی‌استیشن ۵ دارند.

اگر بخواهیم به بحث قابلیت‌های اشتراک‌گذاری تجربیات مختلف بازی‌بازان برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ بپردازیم، باید بدانیم که شرکت سونی برای این منظور ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های مختلفی را به کار برده است. با این حال من هنوز مطمئن نیستم که چقدر می‌توانم در موردش صحبت کنم. من هنوز اجازه‌ی ارائه‌ی اطلاعات بیشتری ندارم اما باید بگویم که شرکت سونی برای کاربران کنسول خود کارهای بسیاری را به مانند ویژگی مذکور انجام داده است و این امکان را برای بازی‌بازان فراهم خواهد کرد تا بتوانند تجربه‌ای گسترده‌تر از ارتباط و اشتراک‌گذاری محتوا با افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستند، داشته باشند.

با این که مشخص نیست که آقای لنینگ دقیقا به چه ویژگی و خصوصیتی از کنسول نسل نهمی شرکت سونی اشاره دارد و مصاحبه‌ی آن به علت عدم اطمینان از اجازه‌ی انتشار اطلاعات کمی گنگ به نظر می‌رسد اما می‌توان دریافت که کنسول پلی‌استیشن ۵ از قابلیت‌های ویژه و بالقوه‌ای در بخش ارتباطات و اجتماعی بهره خواهد برد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید