تاریخ عرضه‌ی بازی رومیزی Metal Gear Solid: The Board Game به سال ۲۰۲۱ موکول شد

۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

به تازگی استودیوی آی‌دی‌وی گیمز (IDW Games) و شرکت کونامی (Konami) که به ترتیب توسعه و انتشار بازی رومیزی و تخته‌ای Metal Gear Solid: The Board Game را بر عهده دارند، در یک خبر رسمی اعلام کردند که زمان انتشار این اثر با تاخیر مواجه شده و به سال ۲۰۲۱ میلادی موکول خواهد شد. همچنین با توجه به گسترش بازی و بخش‌های مختلف آن طرفداران این سبک از سرگرمی باید خود را برای یک افزایش قیمت دیگر آماده سازند.

توسعه‌دهنده‌ی بازی Metal Gear Solid: The Board Game طرفداران خود را به مدت دو سال می‌شود که منتظر عرضه‌ نگه داشته است و به نظر می‌رسد که باید عدد این سال‌های انتظار به سه برسد. استودیوی آی‌دی‌وی گیمز ضمن عذرخواهی از طرفداران این عنوان اعلام کرد که این بازی در مدت زمانی دیرتر و احتمالا در تابستان سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه می‌شود. با این وجود هنوز تاریخ دقیق انتشار این اثر مشخص نشده است. باید توجه داشت که این نخستین بار نیست که ناشر و توسعه‌دهنده‌ی بازی Metal Gear Solid: The Board Game خبر تاخیر آن را منتشر می‌کنند. این بازی در اصل قرار بود در ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه شود که در نوامبر همان سال اعلام شد تاریخ انتشار آن به تابستان ۲۰۲۰ میلادی موکول گردیده و حال به نظر می‌رسد که یک سال دیگر هم به این تاخیرها اضافه شده است.

شرکت ناشر و استودیوی توسعه‌دهنده برای علت این تاخیر نیز دلایل مشابه دقعات قبل را ارائه کرده‌اند. در واقع آن‌ها اظهار داشتند که هنوز احساس می‌کنند خالق این اثر یعنی آقای امرسون ماتسوچی (Emerson Matsuchi) طراح مشهور سری Spector Ops هنوز به سطحی که انتظارش را داشته نرسیده است و باید زمان بیشتری را صرف کند تا به تمام طراحی‌هایی که در ذهن خود برای بازی Metal Gear Solid: The Board Game دارد، جامه‌ی عمل بپوشاند. به همین دلیل استودیوی آی‌دی‌وی گیمز اعلام کرد که تا هر زمان که این طراح ارشد زمان لازم داشته باشد، در اختیار وی قرار می‌گیرد. البته شرکت کونامی به هواداران این سبک از بازی‌های Metal Gear Solid اطمینان خاطر داد که این تاخیر به وجود آمده، آخرین تاخیری است که آن‌ها برای زمان عرضه‌ی بازی تجربه خواهند کرد؛ چرا که این عنوان تخته‌ای وارد فاز نهایی تولید خود شده است و تنها برخی از بخش‌ها که مورد رضایت امرسون ماتسوچی واقع نشده و او قصد دارد آن‌ها را بهینه‌سازی کند، در پروسه‌ی تولید و بازبینی قرار دارند.

متأسفانه شرکت کونامی در خبری دیگر اعلام کرد که قیمت نهایی بازی افزایش خواهد یافت. قیمت اصلی این محصول در اصل ۱۰۹ دلار به حساب می‌آمد اما با افزایش‌هایی که تا به امروز به خود دیده، به رقم ۱۲۵ دلار رسیده است. البته شرکت عرضه‌کننده‌ی عنوان Metal Gear Solid: The Board Game اعلام کرد افرادی که بازی را با قیمت ۱۰۹ دلار پیش‌خرید کرده بودند، دیگر نیازی به پرداخت مبلغ افزایش‌یافته نخواهند داشت. همچنین تمامی کسانی که این اثر را پیش‌خرید کرده باشند، دعوت‌نامه‌ای را دریافت خواهند کرد که به آن‌ها اجازه‌ی تجربه‌ی نسخه‌ی مجازی بازی Metal Gear Solid: The Board Game را خواهد داد تا بیشتر با محیط و شیوه‌ی پیش بردن این بازی اکشن و تاکتیکال تخته‌ای آشنا شوند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده استودیوی آی‌دی‌وی گیمز اظهار داشته که در آینده خبرها و اطلاعات تکمیلی از این ثر را برای مخاطبان خود به اشتراک خواهد گذاشت. شما در پایان می‌توانید به مشاهده‌ی برخی از تصاویر این اثر بپردازید:

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید