توسعه‌دهندگان مجموعه‌ی Metro قول یک بخش چندنفره‌ی قدرتمند را برای دنباله‌ی این مجموعه می‌دهند

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

به تازگی اعضای استودیو‌ی ۴A Games طی یک مصاحبه اطلاعاتی را در رابطه با پروژه‌های آینده‌ی این شرکت به اشتراک گذاشته‌اند. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به اطلاعات رد و بدل شده در این مصاحبه داشته باشیم.

سری عناوین Metro را مطمئناً می‌تواند جزو محبوب‌ترین فرنچایزهای صنعت بازی‌های ویدئویی دانست که به لطف استودیو‌ی ۴A Games که زمان ساخت بازی Metro 2033 در سال ۲۰۱۰ یک استودیو‌ی تازه تأسیس اوکراینی به شمار می‌آمد، بر اساس کتاب مترو ۲۰۳۳ (Metro 2033) اثر دمیتری گلوخوفسکی (Dmitry Glukhovsky) ساخته شد و توانست یکی از مشهورترین سری عناوین صنعت بازی‌های ویدئویی را خلق کند. همچنین مدتی قبل استودیو‌ی ۴A Games اعلام کرد که این شرکت توسط کمپانی THQ Nordic خریداری شده است.

حال به تازگی توسعه‌دهندگان استودیو‌ی ۴A Games اعلام کرده‌اند مشغول توسعه‌ی بخش چندنفره برای نسخه‌ی بعدی فرنچایز Metro هستند که این موضوع می‌تواند تا حدودی باعث نگرانی طرفداران این مجموعه بشود. از آنجا که استودیو‌ی ۴A Games تا کنون تمام تمرکز خود را برروی ساخت بخش داستانی در آثار خود گذاشته است، بسیاری از طرفداران ممکن است گمان کنند که این تصمیم از سوی ناشران گرفته شده است که با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی این استودیو، به نظر می‌رسد این موضوع یکی از اولین خواسته‌ها و اهداف اعضای استودیو‌ی ۴A Games بوده است.

طبق صحبت‌هایی که به تازگی آقای جان بلاچ (Jon Bloch)، تهیه‌کننده‌ی اجرایی استودیو‌ی ۴A Games با وب‌سایت VGC کرده‌اند، ایشان اظهار داشتند که اعضای این استودیو‌ی اوکراینی سال‌هاست برروی ساخت بخش چندنفره برای مجموعه‌ی Metro کار می‌کنند و این اطمینان را به طرفداران داده‌اند، تا زمانی که اعضای استودیو‌ اطمینان کافی از قدرتمند و منحصر به فرد بودن این بخش پیدا نکند، آن را در قالب یک بخش در مجموعه‌ی Metro منتشر نخواهند کرد. در ادامه شما می‌توانید صحبت‌های آقای جان بلاچ را مشاهده کنید:

در گذشته استودیو‌ی ما وقت زیادی را صرف ساخت بخش چندنفره برای مجموعه‌ی Metro کرده است. نمونه‌های اولیه‌ای از آن نیز توسط اعضای ما تولید شد ولی هیچگاه هیچکدام از آن‌ها نتوانستند به مرحله‌ی نهایی تولید برسند، زیرا هدف ما نیز صرفاً ارائه‌ی یک بخش ‌چندنفره‌ی کلیشه‌ای و نخ‌نما شده همانند بسیاری عناوین امروزی نبوده و نیست.

ما برای ساخت یک بخش چندنفره‌ی قدرتمند در حد و اندازه‌ی بخش داستانی عناوین خود، نیاز به تیم دیگر با همین تعداد اعضای حاضر در استودیو‌ داریم که درست زمان تیم اصلی و یا حتی بیشتر را برای تولید پروژه‌ی خود داشته باشند. انجام همچنین کاری (یعنی فعالیت دو تیم در استودیو‌ به صورت همزمان) مطمئناً نیاز به ایجاد تحولات اساسی در ساختار داخل استودیو‌ خواهد داشت. همچنین ما به هیچ وجه قصد نداریم کیفیت و محتوای بخش داستانی Metro را فدای اضافه کردن همچنین بخشی به اثر خود کنیم.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که در نهایت با توجه به گفته‌های آقای جان بلاچ، نسخه‌ی بعدی مجموعه‌ی Metro آیا خواهد توانست تا طرفداران را در ارائه‌ی یک تجربه‌ی چندنفره راضی نگه دارد یا خیر.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید