ناشر بازی Control از دلایل عدم وجود قابلیت ارتقای رایگان به نسخه‌های نسل بعدی می‌گوید

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

بازی Control در سال گذشته‌ منتشر شد و با استقبال بسیاری خوبی از سوی منتقدان و بازی‌بازان مواجه گردید. مدتی پیش این بازی برای کنسول‌های نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس تایید شد و همچنین دومین و آخرین بسته الحاقی این بازی قرار است حدود ۶ روز دیگر منتشر شود. در همین حال، اخیراً شرکت ۵۰۵ گیمز (۵۰۵ Games) به عنوان ناشر این بازی در خصوص عدم وجود گزینه‌ی ارتقای رایگان به نسخه‌های نسل بعدی توضیحاتی را ارائه داده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، دارندگان نسخه‌های نسل فعلی Control نمی‌توانند به صورت رایگان این بازی را به نسخه نسل بعدی ارتقا دهند. آن‌ها باید نسخه‌ی نسل بعدی این بازی را که با پسوند Ultimate Edition عرضه می‌شود، به صورت جداگانه خریداری نمایند. این بدان معناست که حتی اگر نسخه‌ی اصلی بازی را به همراه سیزن پس‌های آن در اختیار داشته باشید، مجبور هستید با وجود یکسان بودن محتوا نسخه‌ی نسل بعدی را به صورت جدا خریداری کنید. شرکت ۵۰۵ گیمز اخیراً توضیحاتی را در این باره ارائه داده است.

این شرکت در پیام توییتری توضیح داد که تصمیم اتخاذ شده به این دلیل بوده است که نسخه‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ بازی Control نیازمند مراحل توسعه و ساخت اضافی بوده‌اند. همچنین در ادامه‌ی پیام این شرکت آمده است بازی‌بازان قادر هستند نسخه‌ی نسل فعلی این بازی را از طریق قابلیت Backward برروی نسخه‌ی نسل فعلی تجربه نمایند.

توضیحات شرکت ۵۰۵ گیمز به شرح زیر است:

هدف ما از عرضه‌ی نسخه‌ی Ultimate Edition بازی Control، ارائه‌ی محتوای اختصاصی جدید برروی کنسول‌های نسل بعد نیست؛ بلکه هدف ما ارائه‌ی یک تجربه‌ی کامل از گیم‌پلی بازی به بازی‌بازان جدید از طریق یک محصول واحد است. نسخه‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس  این بازی همان محتوای نسخه‌های نسل فعلی را خواهند داشت. با این حال، نسخه‌های نسل بعدی از قدرت کامل این کنسول‌ها در ارائه‌ی جلوه‌های بصری باکیفیت‌تر استفاده می‌کنند.

این ارتقا تنها از طریق همان نسخه‌ از بازی امکان‌پذیر است. از آنجایی که یک مرحله‌ی توسعه‌ی اضافی را برروی نسخه‌ی نسل بعدی بازی Control انجام می‌دهیم، متاسفانه قادر نیستیم تا قابلیت ارتقای رایگان را برای تجربه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی ارائه دهیم. ما درک می‌کنیم که این تصمیم موجب ناراحتی بسیاری از بازی‌بازان شده است، اما شما همچنان قادر خواهید بود تا نسخه‌ی ۲۰۱۹ این بازی و بسته‌های گسترش‌دهنده‌ی آن را در پلتفرم‌های جدید تجربه کنید.

بازی Control هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. بسته الحاقی AWE قرار است در تاریخ ۶ شهریورماه ۱۳۹۹ (۲۷ اوت ۲۰۲۰) برروی پلتفرم‌های مذکور عرضه شود. نسخه‌ی Ultimate Edition این بازی در همان روز برروی استیم و حدود دو هفته‌ی بعد برروی کنسول‌ها منتشر خواهد شد. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس این بازی نیز در تاریخی دیگر عرضه می‌شوند. شما می‌توانید نقد و بررسی بازی مذکور را از طریق این نشانی مطالعه بفرمایید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید