عنوان The Stanley Parable Ultra Deluxe با تاخیر مواجه شد

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

استودیوی Crows Crows Crows ساعاتی پیش اعلام کرد عنوان The Stanley Parable: Ultra Deluxe برای دومین بار به تعویق افتاده است.

شیوع ویروس کرونا باعث و بانی تاخیر خوردن بسیاری از بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ بوده است و در بسیاری کشورها از جمله آمریکا استودیو‌های بازی‌سازی از خانه مراحل توسعه را پیش می‌برند. بازی Deathloop و Halo Infinite آخرین عناوین مهمی بودند که با تاخیر رو به رو شدند، Infinite برای مایکروسافت اهمیت زیادی داشت و پرچم‌دار اکس‌باکس سری اکس در زمان لانچ به حساب می‌آمد اما حالا آن‌ها باید لاین‌آپ زمان لانچ خود را تقویت کنند. اخیراََ نیز سازندگان The Stanley Parable Ultra Deluxe اعلام کرده‌اند که این عنوان تا سه ماهه‌ی اول ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است.

نسخه‌ی ابتدایی که تنها با نام The Stanley Parable شناخته می‌شد برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در دسترس قرار گرفت و تمرکز زیاد این اثر برروی تجربه‌‌های روایتی متنی باعث شهرت آن به حساب می‌آید. روایت متنی (رویکرد Metatextual) باعث شده بود مخاطبین شاهد پایان‌های متعدد، مفاهیم اگزیستانسیالیسمی و شوخی‌های جالبی باشند. جالب است بدانید این عنوان یک اچیومنت عجیب اما در نوع خود جالب را در خود جای داده است مبنی بر این که نباید بازی را برای ۵ سال تجربه کنید و بسیاری از بازی‌بازان در سال ۲۰۱۸ سرانجام این اچیومنت را دریافت کردند. Ultra Deluxe نسخه‌ی کنسولی بازی به حساب می‌آید که شامل محتویات اضافه‌ی بسیاری نیز می‎‌شود. این نسخه برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ معرفی و برای عرضه در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شد اما متاسفانه همه چیز مطابق میل سازندگان پیش نرفته است. ما امروز شاهد دومین تاخیر این اثر هستیم. پیام پیرامون تاخیر این عنوان نیز شبیه به سایر تاخیرهای سال ۲۰۲۰ است و استودیوی Crows Crows Crows توضیحاتی متفاوت از آن‌ها ارائه نداد.

اثر Stanley Parable به دلیل روایت متفاوت، شیوه‎ی قصه‌گویی خاص و نویسندگی بی‌نظیر مورد ستایش بسیاری از بازی‌بازان و منتقدین قرار گرفت.

بازی The Stanley Parable Ultra Deluxe در اوایل سال ۲۰۲۱ در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید