گزارش: شرکت اَپل قصد دارد به عرصه‌ی بازی بر پایه‌ی پردازش ابری وارد شود

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹

با توجه به ثبت اختراع جدید شرکت اپل (Apple)، آن‌ها قصد دارند یک دستگاه با تمرکز برروی پردازش بازی از طریق سرویس ابری عرضه کنند.

این گزارش از طریق وبسایت پتنتلی اَپل (Patently Apple) در فضای مجازی منتشر شده است. گزارش مذکور توضیح می‌دهد که دستگاه مورد نظر شرکت اپل برای چه کاری توسعه می‌یابد و هدف اصلی آن چیست.  اپل اختراع جدید خود را در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ (۶ فوریه ۲۰۲۰) ثبت و به طور رسمی در هفته‌ای که گذشت به اشتراک گذاشته شده است.

ثبت اختراع جدید “فعال‌سازی سرویس تعاملی برای پردازش گیمینگ در سیستم‌های ۵G” نام دارد و هدف اصلی آن اجرای بازی‌ها همانند سایر سرویس‌های استریم در رسانه‌های مختلف توصیف شده است. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت که اپل قصد دارد سرویسی برای بازی‌ها راه‌اندازی کند که در عملکرد شبیه به نتفلیکس (Netflix) باشد. در قسمت توضیحات چنین آمده است:

بازی ذخیره، اجرا و برروی سرور‌ دور از مخاطب پردازش می‌شود و ویدیوی حاصل از آن مستقیماََ از طریق دستگاه‌ کامپیوتر مخاطب پخش می‌شود. چنین تکنولوژی باعث می‌شود کاربران بدون داشتن سیستمی قدرت‌مند عناوین مورد علاقه‌ی خود را تجربه کنند چرا که سرور از راه دور کار‌های اجرا، پردازش و ذخیره‌سازی را انجام می‌دهد. کنترل‌ها و کلید‌های مختلف از طریق دستگاه کامپیوتر مخاطب به سرور منتقل و سپس ذخیره می‌شوند، در نهایت سرور پاسخ را به کاربر بر می‌گرداند. سیستم‌های ۵G حال حاضر در تامین سرویس‌های ابری به طور کارا و بی‌نقص با کمبود‌های زیادی رو به رو هستند.

با وجود مشکلاتی که در اینترنت عمومی وجود دارد، به نظر می‌رسد شرکت اپل به راه‌ حل‌هایی دست پیدا کرده و در حال حاضر قصد دارد موضوع را مورد بررسی قرار دهد تا یک سرویس ابری با حداقل تاخیر و حداکثر سرعت در دسترس مخاطبین قرار گیرد.

 

مطمئناََ تکنولوژی ابری با مشکلات زیادی رو به رو است اما دو ابر شرکت گوگل و مایکروسافت وارد رقابت در این زمینه شده‌اند و حالا به نظر می‌رسد اپل نیز خواهان ورود به میدان رقاتب است. از سرمایه‌گذاری‌های هنگفت صورت گرفته در این زمینه می‌توان فهمید که تکنولوژی ابری از اهمیت بالایی برخوردار است و احتمالاََ آینده‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی را رقم خواهد زد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید