بازی Fable احتمالاََ در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

آگهی شغلی جدید منتشر شده نشان می‌دهد که به این زودی‌ها شاهد عرضه‌ی بازی Fable نخواهیم بود.

عنوان Fable یکی از جذاب‌ترین بازی‌های رونمایی شده در مراسم “نمایش بازی‌های اکس‌باکس” (Xbox Games Showcase) در ماه گذشته بود اما به نظر می‌رسد بازی همچنان در مراحل ابتدایی ساخت قرار دارد. سازنده‌ی این اثر، پلی‌گراند گیمز (Playground Games)، اخیراََ یک آگهی شغلی منتشر کرده که بر اساس آن‌، تیم توسعه‌ی Fable به طراح ارشد بازی، کارگردان انیمیشن، فیلم‌نامه‌نویس ارشد و مواردی دیگر نیاز دارد. وجود این همه موقعیت شغلی به این نکته اشاره می‌کند که احتمالاََ آن‌ها هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارند و در شرف ورود به هسته‌ی اصلی طراحی بازی هستند. از طرفی ما شاهد تریلری سینماتیک و کوتاه از بازی بودیم که خود تاییدی است بر این آگهی شغلی.

شاید این خبر کمی برای طرفداران اکس‌باکس ناامید کننده باشد و البته چندان هم گزارش غافلگیر‌کننده‌ای نیست. ما در اواخر سال ۲۰۱۸ گزارش‌هایی مبنی بر توسعه‌ی Fable جدید توسط استودیوی پلی‌گراند گیمز دریافت کردیم و مطمئناََ در آن زمان مایکروسافت در حال جمع‌آوری تیمی منسجم بود و پس از تشکیل یک تیم احتمالاََ مراحل ایده‌پردازی آغاز شده است. توسعه‌ی اثری دنیای‌باز و جاه‌طلبانه مانند Fable به زمان بسیار زیادی نیاز دارد و مطمئناََ به این زودی‌ها شاهد عرضه‌ی Fable جدید نخواهیم بود. از طرفی نیاز به یک فیلم‌نامه‌نویس ارشد نشان می‌دهد که حتی داستان این عنوان هنوز مشخص نیست و باید تمامی جزئیات روایتی نوشته شود.

تقریباََ یک دهه از عرضه‌ی بازی قبلی سری Fable برروی اکس‌باکس ۳۶۰ می‌گذرد. اگرچه بسیاری از طرفداران خواهان انتظار بلندمدت نیستند اما اگر بازی نهایی بتواند به کیفیت جاه‌طلبانه‌ای که مایکروسافت در نظر دارد دست پیدا کند مطمئناََ رضایت بازی‌بازان را کسب خواهد کرد. از طرفی تاخیر عرضه‌ی Halo Infinite برروی کنسول اکس‌باکس سری اکس باعث می‌شود طرفداران اکس‌باکس یکی از انحصاری‌های بزرگ خود را در زمان لانچ کنسول از دست بدهند و باید دید مایکروسافت برای خالی نماندن میدان چه استراتژی را پیش می‌گیرد.

Fable در تاریخی نامعلوم برای اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.
0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید