دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی پلی‌استیشن در دست ساخت قرار دارد

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

بر اساس اطلاعات فاش شده از آگهی شغلی جدید تیم پلی‌استیشن، در آینده کنسول پلی‌استیشن ۵ دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی خود را دریافت خواهد کرد.

نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن به زودی عرضه خواهد شد اما بحث تکنولوژی‌های آینده‌ی دورتر هیچگاه قدیمی نمی‌شود. بر اساس آگهی‌شغلی اخیر، شرکت سونی در حال حاضر دستگاه PSVR نسل بعدی خود را در دست توسعه دارد و به عبارتی دیگر دستگاه واقعیت مجازی پیشرفته‌ای را برای کنسول پلی‌استیشن ۵ طراحی می‌کند.

این خبر از طریق یک آگهی شغلی توسط وبسایت UploadVR به اشتراک گذاشته شده است. سونی خواهان مدیری برای رهبری پروژه‌ی هدست واقعیت مجازی نیاز دارد، به طور دقیق‌تر وظیفه‌ی او “توسعه‌ی نمایشگر سوار بر سر برای نسل بعدی دستگاه‌ واقعیت مجازی” است. همچنین باید متذکر شویم در آگهی آمده دستگاه واقعیت مجازی که به آن اشاره شده یک نسخه‌ی به‌روز شده و منطبق بر پلی‌استیشن ۵ نیست بلکه تحولی کامل و نسل جدیدی از PSVR را رقم خواهد زد.

در کنار همه‌‌ی این جزئیات، اطلاعاتی مبنی بر قابلیت‌هایی که باید از نسل بعدی دستگاه واقعیت مجازی سونی انتظار داشته باشید نیز لیست شده است. بر اساس این گزارش، تیم توسعه‌ی دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی شرکت سونی برروی “طراحی بر اساس تشعشع  گرما” کار می‌کند و البته PSVR 2 به صورت بی‌سیم طراحی شده است. ما قبلاََ ثبت اختراعی را مبنی بر دستگاه واقعیت مجازی بی‌سیم از سوی سونی مشاهده کرده بودیم و این گزارش آن اطلاعات را به تایید می‌رساند.

هنوز اطلاعات اساسی و جزئیات تعامل دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی با کنسول پلی‌استیشن ۵ در دست نیست. از طرفی تیم پلی‌استیشن بارها متذکر شده است که در زمان لانچ پلی‌استیشن ۵ منتظر دستگاه واقعیت مجازی نباشید. در هر حال به نظر می‌رسد سونی قصد دارد کسب و کار واقعیت مجازی خود را گسترش دهد و این استراتژی نشان می‌دهد در آینده شاهد دستگاه‌های واقعیت مجازی پیشرفته‌تر خواهیم بود. یکی از جذاب‌ترین عناوین واقعیت مجازی رونمایی شده Hitman 3 است که مطمئناََ بازی‌بازان زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

همچنین ادامه دادن راه پلی‌استیشن وی‌آر غیر منطقی نیست چرا که این پلتفرم با وجود این که در ابتدای راه خود قرار دارد باز هم به فروشی ۵ میلیون واحدی دست پیدا کرده است و از طرفی بسیاری از سازندگان بازی‌های ویدیویی عقیده دارند دستگاه‌های واقعیت مجازی آینده‌ی این صنعت به حساب می‌آیند.

شرکت‌های زیادی در سال‌های اخیر سرماه‌گذاری‌های هنگفت برروی واقعیت مجازی و بازی‌های آن انجام داده‌اند که البته فیسبوک مشهورترین آن‌ها است. در آخرین اخبار فیسبوک سازنده‌ی The Order: 1886 یعنی ردی اَت داون (Ready At Dawn) را خریداری کرد که از این به بعد برروی بازی‌های واقعیت‌مجازی کار می‌کند.

پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات سال جاری عرضه خواهد شد.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید