تریلر گیم‌پلی بسته الحاقی AWE بازی Control منتشر شد

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

استودیوی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) روز گذشته گیم‌پلی بخش‌های اولیه‌ی بسته‌ الحاقی AWE را برروی وب‌سایت توییچ استریم کرد. حال توسعه دهندگان این ویدئو را با رسانه‌ها به اشتراک گذاشته و اطلاعات بیشتری را در مورد آخرین بسته الحاقی Control منتشر کرده‌اند.

همان‌طور که می‌دانید، رمدی مدتی پیش تایید کرد که هر دو بازی Control و Alan Wake در یک جهان متصل جریان دارند. با این‌که برخی اسناد در Control به صورت غیر مستقیم  به بازی قدیمی این استودیوی فنلاندی اشاره می‌کردند، اما بسته الحاقی AWE اولین قدم رمدی برای ارائه‌ی این جهان متصل است.

اول از هر چیز بد نیست بدانید که AWE مخفف عبارت Altered World Event است؛ رویداد‌های عجیبی که در واقع یکی از دلایل مهم به وجود آمدن سازمان FBC یا همان Federal Bureau of Control محسوب می‌شوند. این بسته الحاقی جدید از آن‌جایی آغاز می‌شود که Jesse Faden، مدیر فعلی FBC، برای بررسی یک پیام مرموز به بخش بازرسی سازمان  Oldest House می‌رود؛ مکانی که به دلیل وقوع اتفاقات بین بُعدی سال‌ها پیش بسته شده بود.

Jesse در این بخش با مدارکی مواجه می‌شود که به Alan Wake، اتفاقات مربوط به Bright Falls و در نهایت ناپدید شدن این شخصیت اشاره می‌کنند. در طول تجربه‌ی AWE که تقریباً ۴ یا ۵ ساعت گیم‌پلی ارائه می‌دهد، شما اطلاعات بیشتری را در مورد Alan Wake کشف خواهید کرد؛ برای مثال، این نویسنده‌ی مشهور که ۱۰ سال پیش ناپدید شد، این مدت را در مکانی به نام «Dark Place» زندانی بوده است. آقای سم لیک (Sam Lake)، مدیر نوآوری بازی، در طی صحبت‌های خود اعلام کرد:

Alan Wake دوباره نویسندگی را آغاز کرده است و شما نوشته‌های او را پیدا خواهید کرد. داستانی که او در حال نوشتن آن است، برروی واقعیت این مکان تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید از طریق منوی hotline بازی تمام صفحه‌های نوشته شده را تجربه کنید.

در بخش گیم‌پلی، شاهد دشمنان جدیدی با نام Airborne Ranger و مکانیک استفاده از روشنایی هستیم؛ دقیقاً مانند چیزی که در بازی Alan Wake استفاده شده بود. از طرف دیگر، در این ویدئو شاهد برخی از محتویات به‌روزرسانی رایگان ماه آگست Control مانند حالت سلاح Surge form که نارنجک‌های چسبناکی را شکلیک می‌کند، چک‌پوینت‌ها و نقاط بیشتر برای ذخیره‌ی بازی، قدرت جدید Launch برای پرتاب دو شی و حالت جدید Assist Mode که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا مقادیر مختلفی نظیر میزان شارژ سلاح Jesse را تغییر دهند نیز هستیم.

بازی Control هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. ساخته‌ی رمدی یکی از بهترین عناوین سال گذشته بود. اگر تاکنون این بازی را تجربه نکرده‌ و هنوز نسبت به تهیه‌ی آن تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم نقد و بررسی ویدئویی و هایلایت اختصاصی آن را مشاهده کنید. علاوه بر این، Control جدیدترین تکنولوژی‌های موتور بازی‌سازی نورث‌لایت (Northlight) این استودیو را به نمایش می‌گذارد. پس اگر به مباحث فنی بازی علاقه‌مند هستید، بد نیست به ویدئوی تحلیل فنی این عنوان نیز نگاهی بیاندازید.

بسته الحاقی AWE برای عرضه در تاریخ ۶ شهریور ۱۳۹۹ (۲۷ آگست ۲۰۲۰ میلادی) در نظر گرفته شده است. همچنین در این تاریخ شاهد انتشار نسخه‌ی Ultimate Edition برروی استیم نیز خواهیم بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه کنید.
0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید