شرکت امبریسر گروپ استودیوی سازنده‌ی سری Metro را خریداری کرد

۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
اظهار نظر شرکت دیپ سیلور در رابطه با استفاده از قفل دنوو

شرکت امبریسر گروپ (Embracer Group)، که در حقیقت کمپانی مادر تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic) محسوب می‌گردد، به‌تازگی ۸ استودیوی جدید را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کرده است. در میان این استودیوها، استودیوی ۴A Games سازنده‌ی سری بازی‌های Metro، از جمله‌ی آن‌ها محسوب می‌شود.

از دیگر استودیوهایی که توسط شرکت امبریسر گروپ خریداری شده‌اند، می‌توان به سولا مدیا (Sola Media)، نیو ورلد اینتراکتیو (New World Interactive)، پالیندروم اینتراکتیو (Palindrome Interactive)، دکا گیمز (Deca Games)، ریر ارث گیمز (Rare Earth Games)، ورمیلا استودیوز (Vermila Studios) و Pow Wow Entertainment اشاره کرد.

آقای مت کارچ (Matt Karch)، مدیر اجرایی استودیوی سیبر اینتراکتیو (Saber Interactive) و از اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت امبریسر گروپ، در خصوص خریداری این استودیوهای جدید اظهار داشت:

با خرید استودیوی ۴A Games، سیبر اینتراکتیو به یکی از بهترین استودیوهای بازی‌سازی می‌پیوندد تا برروی دیگر پروژه‌‌های AAA در آینده و همچنین دیگر آی‌پی‌ها کار کنیم. سیبر اینتراکتیو موقعیت خود را به عنوان رهبر در CIS و بازار توسعه‌دهنده‌ی بازی اوکراینی تقویت می‌کند. ترکیب قابلیت‌ها و فناوری ما با استودیوی ۴A Games می‌تواند فرصت فوق‌العاده را برای توسعه و نوآوری فراهم کند.

امبریسر گروپ ۱۰۰ درصد از سهام استودیوی ۴A Games را با قیمت ۳۶ میلیون دلار بدست آورده است. آقای دین شارپ (Dean Sharpe)، مدیر استودیوی ۴A Games در این باره گفت:

امبریسر گروپ و سیبر اینتراکتیو شرکایی عالی برای ما و رشد ۴A Games محسوب می‌شوند. ما با یکدیگر فرنچایز Metro را ادامه خواهیم داد و به دنبال ارائه‌ی یک تجربه‌ی چندنفره نیز خواهیم بود. ما مشتاق هستیم تا در آینده عناوین جاه‌طلبانه‌ی AAA را در آینده توسعه و ارائه دهیم.

سری بازی‌های Metro همواره تنها دارای یک بخش داستانی تک‌نفره بوده‌اند. با توجه به صحبت‌های مدیر ۴A Games، به نظر می‌رسد این استودیو علاوه بر اضافه کردن بخش چندنفره، به دنبال ساخت یک آی‌پی جدید نیز است. با این حال، باید منتظر اطلاعات بیشتری در این خصوص باشیم.

خرید استودیوی ۴A Games چندان غافلگیرکننده به نظر نمی‌رسد. این استودیو تاکنون با شرکت دیپ سیلور (Deep Silver)، ناشر بازی‌های Metro همکاری داشته داشت. این ناشر نیز جزو زیرمجموعه‌های شرکت امبریسر گروپ محسوب می‌گردد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید