انتقام‌جویان مارول | نقدهای اولیه نسخه‌ی بتای بازی Marvel’s Avengers

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵

هنوز مدتی تا عرضه‌ی بازی Marvel’s Avengers باقی مانده است؛ اما به تازگی نقدهای اولیه آن منتشر شده‌اند. در واقع منتقدان نسخه‌ی بتا و پیش از انتشار بازی را مورد بررسی قرار داده‌اند. با بررسی این نظرات همراه ما باشید.

بازی Marvel’s Avengers با همکاری دو استودیوی Crystal Dynamics و Eidos-Montréal ساخته شده و اسکوئر انیکس (Square Enix) انتشار آن را بر عهده دارد. این بازی در سبک اکشن ماحراجویی ساخته شده و شخصیت‌های زیادی از دنیای ابرقهرمانان مارول در آن حضور دارند. به گفته‌ی سازندگان، داستان این بازی کاملا جدید است و می‌تواند تا چند سال بازی‌بازان را سرگرم کند. در جریان بازی، با شخصیت‌ها و محیط‌های آشنا برخورد خواهید کرد.

در طی بازی، بازی‌بازان وظیفه دارند شرکت A.I.M که توسط MODOK رهبری می‌شود را نابود کنند. این بازی از قابلیت Co-Op پشتیبانی می‌کند و شخصیت‌های زیادی مانند مرد آهنی، هالک، ثور و… در دسترس هستند. در ضمن شخصیت اسپایدرمن به صورت انحصاری روی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.

بازی Marvel’s Avengers در تاریخ ۱۴ شهریور (۴ سپتامبر ۲۰۲۰) برروی پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و همچنین گوگل استیدیا منتشر خواهد شد. در ضمن، این بازی برای کنسول‌های نسل بعد هم در دسترس خواهد بود. در ادامه می‌توانید نقد‌های این بازی را مشاهده کنید:

DualShockers

بر اساس تجربه‌ای که از بازی داشتم، Marvel’s Avengers اصلا بازی بدی نیست؛ اما آنقدر هم‌ خوب نیست که من را شگفت زده کند. همان‌طور که دنیس گرین (Dennis Green) فقید گفت، اونجرز همان چیزی است که انتظارش را داریم. این‌که از بازی خوشتان بیاید یا نه، کاملا به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. من شخصا امیدوارم نسخه‌ی نهایی بازی جذاب‌تر از چیزی که تجربه کردم باشد.

Forbes

به نظرم‌ افرادی که مثل من به سبک لوتر علاقه دارند، منتظر انتشار نسخه‌ی نهایی بازی خواهند بود. تعجبی ندارد اگر برخی از منتقدان، این بازی را معمولی و غیر درگیر کننده معرفی کنند. من هم نگرانی‌هایی دارم؛ اما اگر Avengers در زمان انتشار یک بازی قابل قبول باشد، از بسیاری باطی‌های سبک خودش جلوتر است. بر اساس تجربه‌ای که از این بازی داشتم، ارتقا دادن ۶ ابرقهرمان، طی کردن مراحل بخش داستانی و تغییر دادن تجهیزات هر شخصیت، می‌تواند من را برای صدها ساعت سرگرم کند. هزار ساعت چطور؟ خب بهتر است فعلا نظری در این رابطه ندهم؛ البته احتمال آن را رد هم نمیکنم. در کل، بازی Marvel’s Avengers تجربه‌ی خوبی بود.

Game Informer

من از کودکی جزو طرفداران پروپاقرص کمیک‌های مارول هستم و تجربه‌ی بازی‌هایی مانند Destiny بخش بزرگی از سرگرمی‌های چند سال اخیر من بوده است. در واقع Avengers می‌خواهد از همان فرمول Destiny استفاده کند. من یکی از اعضای جامعه‌ی هدف بازی جدید محسوب می‌شوم؛ اما با این حال، بعد از تجربه‌ی چند ساعت ابتدایی بازی ناامید شدم. مبارزات بازی قدیمی به نظر می‌رسند، سبک هنری معمولی است، روایت داستان توجه من را جلب نکرد و ارتقای شخصیت‌ها من را به ادامه بازی ترقیب نمی‌کرد.

GameSpot

بتای Marvel’s Avengers بیشتر از هرچیزی من را برای بخش داستانی بازی علاقه‌مند کرد. به نظر می‌رسد بیشتر پتانسیل بازی در همین بخش نهفته باشد. Kamala دید خیلی خوبی از شخصیت‌های اصلی تیم انتقام‌جویان به شما می‌دهد؛ او یک هوادار و در واقع جانشین مخاطبان است. این شخصیت به شکل کاملا انسانی و معمولی با ابرقهرمانان تعامل دارد. در کل، Marvel’s Avengers بهترین جنبه‌های شخصیت‌ها سینمایی انتقام‌جویان را ادامه ‌می‌‌دهد و ارتباطاتی با داستان‌ فیلم‌هایی مثل Civil War و Infinity War دارد. شخصیت‌ها بی‌اشتباه نیستند و بعضی اوقات هم شکست‌های بدی می‌خورند. داستان نویسی و صداگذاری بازی در نسخه‌ی بتا آنقدری خوب هستند که بتوانند به‌خوبی ماجرای بازی را روایت کنند و این‌ها من را برای تجربه‌ی Marvel’s Avengers هیجان‌زده می‌کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید